kukkantsbeblogomba

Személyes
Mikijozsa•  2026. február 4. 13:35

Tévedésből költöm időm örömökre

Sok az én időm, magas számla
de lefoglalta, le őszülő
hajam gyérült frizurája :);
elszórt percekbe kerülő.

Másodpercekre bontott kötvény
és betét, szegény legény jussa;
holtig tartó kötelezvény -
míg élek, ki nem fogyó buksza.

Ó, hány percbe kerül egy félkész
örömláz? egy pindurka csókperc -,
mikor idő megáll, félrenéz
a gondviselő, s le nem fékez.

Későre jár, perselybe
gyűl fel a létem, amit többé
ki nem vehetek onnan, széfbe
őrizik , letétben örökké.


Mikijozsa•  2025. január 8. 12:09

gondolat prognózis

Ki tudja mit miért szeretünk, ki tudja kit miért kedvelünk, végülis belső érzelem hajt, keresi a jót, de jobbat a jónál még ki látott?
Ki érti miért kerek az alma, mert ha kocka lenne nem gurulna? Ki tudja, hogy mi lesz ha el van vetve a kocka? Vagy, ha elvetik a magot, akkor abból isten mit ALKOTOTT, vagy ha elvetjük az elveket, ki hoz megint megújító érveket?
Ki látta a háta közepét, s ki hallotta a bolhák köhögését, s kinek fontos hogy a virusbiznisz mennyire erőszakos?
Az én verseim is vírusok, nem pejoratív értelemben fogni fel -, mert ami terjed annak teret adni kell :)
Véget ért a 2024-es év, 







 sok sikert kívánok mindenkinek

Mikijozsa•  2024. június 30. 10:12

Mi az ábra?

Kutya világban, mi az ábra? mond;
hol szagra megy az eb, keresi csontját;
vajon az ember nem ilyen bolond?
Nem küllemét nézi, hanem bukéját.

Sose lennék ösztönlény aki feszt
utánad vizslat, noha szép virágnak
dögös illatát már hozza felőled
a szél, gyötör s csábítgat e kínálat.

Hiszen mindkettő csalóka, becsap
a látvány, ma még szépike, de holnap
fakul, de őszülve lesz bájosabb.

Ne nézd hajam, ma még hetyke kobak,
kopasz leszek nemsokára de kenni
nem akarom hajszesszel, na szia...:)




Mikijozsa•  2023. november 20. 13:42

A hazugok bajnoka

Hazugok bajnoka vagyok - na ezt
kinek gyónjam meg? Hova lettek Jézus
követői, hol egy hívő ember,
kapitalisták közt egy nazarénus?

Kamatosan venné el bűneim -,
Fia Istennek, nem bünteti vétkem,
de meg kéne gyónni, testvéreim,
hiába vallanék tökésnek, érzem.

Hamisak közt, egy vaktába bolyongó;
mi lesz ennek vége? önbecsapás!
fonák álmokba vetett iparkodás.

Megállj hát, ide oda csapongó!
dobd el mind a pénzt, minek az? csak elront;
amit kapsz érte, csak nehány levecsont.

Mikijozsa•  2023. október 5. 20:05

Mellvendég

Nagy mellű elhatározásban
kocog a vendég, cipősarkát
elhagyta valahol a tócsában?

Nem kéne írjak ilyen verset,
akarni kéne a büszkeséget
ki lehetek én -kicsoda szerzet?

Mellvendég a lélekbúvár
belenéz a mellizomba
imitt amott szívem bezár.