huncfut-rimek
BulvárBlog a négyzeten
Blog, vagy nem blog, négyzetre teszem;
négy sarkában rímjeim ültetem.
Evickélve jégen, mint sápadt malac;
nagy elszántság így kreál szalonnát.
Bagóért szeress, s ha majd beleszakadsz -,
kapsz cserébe pezsdítő borzongást.
Blog négybe vágva, egy negyed lemetszve.
Maradék részéből gyúrnék galacsint.
Az est becsukódik, mint bicska kattan.
Halastóba az éj belekortyint.
Minden tartozásom, rendre megadtam,
reggelre az ágyból is kilöttyint.
Háromnegyed Blog megsemmisül most is;
közelségben kedvezőbb álláspont
előnybe részesülhet a csók is;
ceruzacsonkkal írt búcsú zsibong
Forró Téli, újévi köszöntő
Kályha mellett forró a tél -,
söröshordónak lába kél.
Pincébe megy le Muslica -,
itt az Újév, kell egy kupica!
Párolog az Óév, nincs már -
Szilveszter büszkén szalutál:
Viszlát jövő ilyenkorra,
Addig elfogy sültmalacka.
El a töltöttkáposzta is,
odébb gurul dunakavics.
Tárgyalnak a csillagok fent,
hol annyi Újhold elpihent.
Újévi köszöntőt írnék,
ha ki nem verne veríték;
Közel állok hozzá, érzem,
szavaim összegereblyéztem.
S megérkezik nagy későre:
Kezében Újév belépője.
s mint jó kalauz -jegycsípőm
máris kezeli -, illendőn.
óév törülközője
Óév törülközője, mint zászlója
a kosznak, fontos, tisztulást adó
kendő, nem hagyott cserben, feláldozta
szalagtestét, s lett példamutató.
Sokan vagyunk így. Tisztavíz lemosta
testünkről-lelkünkről rút, ragadós
szennyét a múltnak, s a törlő fogadta,
magára vette, így lett latyakos.
Létünk rongya, tisztító törlőruhánk ,
nélküled kik volnánk? bűz, rondaság
lezüllöttéi, orrunkat befognánk.
Vajon, milyen színű lenne auránk?
Óév küszöbén indul mosógép,
foszlik a múlt mint széttört üvegcserép.
Félhomályban hever álmok embere
Félhomályban hever álmok embere;
Ágyból kiszállni, szól idők kürtjele.
Aludni, mint a tej, évvégén nem klappol,
Pár nap kocsi az Óévből még itt parkol.
Elindulnak hamarosan, Szilveszterig
el nen marad, jó idő nekünk dolgozik.
Egy kocsi után se futok -, inkább gyalog
Néhány már árokba dőlt, s a nép ácsorog.
A rendőrök körbe állnak, marasztalják
félnek az új évtől, nos, leigazolják.
Mentősök is jelentkeznek, hova vigyék
orbi-barbi mentes újévet
366 kocsit hamarjában hova gyűjtsék?
"2025" nemsoká vége van, vissza se térj,
szebb évet vár a népakarat, ne félj.
akkora üzlet, mint a digitális tér
Alapelv a macskanyelv - konzervdobozban
Akkora biznisz, akkora üzlet -, macskával,
tudod, nyalatni a szószt, kétharmad ez valóban?
nincs biztosítása, félreértés lila karikával
nyakában; naponta nyúz a rendszer hanyatlóban.
Ha nyúz, pontosan emlékszel, kivette zsebedből
nyugodtan vágta zsebre, s most csak nézel,
ugrik -e a picus - gyermekek védelmében?
vagy a vízbe inkább? Adj esélyt a kiskorúnak;
hisz a szívmotortechnikus nincs most elemében
Nincs könyörület mégis kapard ki a fazékból,
adj a fiatalnak, ne csak azért mert neki is jár,
á, dehogy, üzlet itt minden, adj emberséget önmagadból!
Vigan él abból , amit bajként hozott másokra, kár,
ő az álvezér ővé a cica fasirtja, bekebelez mindent.
Össze kell dolgozni vele, igenis
lehetséges kettévágni. durva
hangvétel kijöhet az állatból -,
afféle nyegleség, színvonaltalan
piactér, patkosra patkoltatva.
Aztán engedjük fára mászni, várjál!
ez nem is macska, hanem foltos
nadrágos kettősség, aki nem piál,
hanem reményt ad, nőket se fogdos,
sokkal kissebb ő annál, mert portás.
