huncfut-rimek

Bulvár
Mikijozsa•  2026. június 6. 12:32

Blog a négyzeten

Blog, vagy nem blog, négyzetre teszem;
négy sarkában rímjeim ültetem.
Evickélve jégen, mint sápadt malac;
nagy elszántság így kreál szalonnát.
Bagóért szeress, s ha majd beleszakadsz -,
kapsz cserébe pezsdítő borzongást.

Blog négybe vágva, egy negyed lemetszve.
Maradék részéből gyúrnék galacsint.
Az est becsukódik, mint bicska kattan.
Halastóba az éj belekortyint.
Minden tartozásom, rendre megadtam,
reggelre az ágyból is kilöttyint.

Háromnegyed Blog megsemmisül most is;
közelségben kedvezőbb álláspont
előnybe részesülhet a csók is;
ceruzacsonkkal írt búcsú zsibong

Mikijozsa•  2025. december 29. 11:04

Forró Téli, újévi köszöntő

Kályha mellett forró a tél -,
söröshordónak lába kél.
Pincébe megy le Muslica -,
itt az Újév, kell egy kupica!

Párolog az Óév, nincs már -
Szilveszter büszkén szalutál:
Viszlát jövő ilyenkorra,
Addig elfogy sültmalacka.

El a töltöttkáposzta is,
odébb gurul dunakavics.
Tárgyalnak a csillagok fent,
hol annyi Újhold elpihent.

Újévi köszöntőt írnék,
ha ki nem verne veríték;
Közel állok hozzá, érzem,
szavaim összegereblyéztem.

S megérkezik nagy későre:
Kezében Újév belépője.
s mint jó kalauz -jegycsípőm
máris kezeli -, illendőn.


Mikijozsa•  2025. december 26. 10:23

óév törülközője

Óév törülközője, mint zászlója
a kosznak, fontos, tisztulást adó
kendő, nem hagyott cserben, feláldozta
szalagtestét, s lett példamutató.

Sokan vagyunk így. Tisztavíz lemosta
testünkről-lelkünkről rút, ragadós
szennyét a múltnak, s a törlő fogadta,
magára vette, így lett latyakos.

Létünk rongya, tisztító törlőruhánk ,
nélküled kik volnánk? bűz, rondaság
lezüllöttéi, orrunkat befognánk.

Vajon, milyen színű lenne auránk?
Óév küszöbén indul mosógép,
foszlik a múlt mint széttört üvegcserép.

Mikijozsa•  2025. december 20. 13:11

Félhomályban hever álmok embere

Félhomályban hever álmok embere;
Ágyból kiszállni, szól idők kürtjele.
Aludni, mint a tej, évvégén nem klappol,
Pár nap kocsi az Óévből még itt parkol.

Elindulnak hamarosan, Szilveszterig
el nen marad, jó idő nekünk dolgozik.
Egy kocsi után se futok -, inkább gyalog
Néhány már árokba dőlt, s a nép ácsorog.

A rendőrök körbe állnak, marasztalják
félnek az új évtől, nos, leigazolják.
Mentősök is jelentkeznek, hova vigyék


orbi-barbi mentes újévet
366 kocsit hamarjában hova gyűjtsék?

"2025" nemsoká vége van, vissza se térj,
szebb évet vár a népakarat, ne félj.

Mikijozsa•  2025. december 13. 13:09

akkora üzlet, mint a digitális tér

Alapelv a macskanyelv - konzervdobozban

Akkora biznisz, akkora üzlet  -, macskával,

tudod, nyalatni a szószt, kétharmad ez valóban?

nincs biztosítása, félreértés lila karikával 

nyakában; naponta nyúz a rendszer hanyatlóban.



Ha nyúz, pontosan emlékszel, kivette zsebedből

nyugodtan vágta zsebre, s most csak nézel,

ugrik -e a picus - gyermekek védelmében?

vagy a vízbe  inkább?  Adj esélyt a kiskorúnak;

hisz a szívmotortechnikus nincs most elemében


Nincs könyörület mégis kapard ki a fazékból,

adj a fiatalnak, ne csak azért mert neki is jár,

á,  dehogy, üzlet itt minden, adj emberséget önmagadból!

Vigan él abból , amit bajként hozott másokra, kár,

ő az álvezér ővé a cica fasirtja, bekebelez mindent.



Össze kell dolgozni vele, igenis 

lehetséges  kettévágni. durva

hangvétel kijöhet az állatból -,

afféle nyegleség, színvonaltalan

piactér, patkosra patkoltatva.


Aztán engedjük fára mászni, várjál!

ez nem is macska, hanem foltos

nadrágos kettősség, aki nem piál,

hanem reményt ad, nőket se fogdos,

sokkal kissebb ő annál, mert portás.