Kalliope titokblogja
Gondolatok~nyüszít~
fényeket álmodik az éjfél
kezed nyújtod mintha félnél
hajnalra befordul minden
tovább görög a sárba' itt lenn
az elfoszlott kifakult élet
bennem meg nyüszít a lélek
~bármi jobb~
tüske áll szívembe
fáj a nem vagy.
fáj egy olyan világban
tovább élni
hol nem látlak.
legyél a régi
"igazi tahó"!
nem sértődök meg.
azt mondom hahó!
gyere, bosszants tovább,
én itt vagyok
és megbocsátok.
...mert ennél bármi jobb...
~hiánypótló~
Messze már, és egyre nehezebb
számlálgatni a távoléveket.
Hólyagosra éget a hiány
átlódít a nincsek kapuján
ő meg közben gúnyosan kacag:
"Na te balek jól átráztalak.
Azt hitted hogy tied a világ?
Részed lesz a selymes boldogság?
Nézz magadra -amíg még lehet-
míg működik az ócska szemed:
végtelenek utolsója vagy
akár el is áshatod magad..."
~nincsbe távozott kedvesekért~
Látásom csappan,
de szívem még dobban
értetek.
Lobbantok lángot,
mécsessel küldök
fényeket.
Gondolatom száll,
nálatok kószál,
álmodom:
Talán káprázat
mit szívem láttat
a lángokon
áttetsző képen
mosolyog szépen
mind, kiért
gyúltak e lángok:
nincsbe távozott
kedvesekért...
2025 november 1.
~túl sok minden~
Túl sok minden történt.
Sűrű lett az élet.
Bizonytalan térben
zuhanok és félek.
Túl sok miden történt.
Túlcsordul a fájás.
Összezavart napok:
nincs semmi kilátás.
Nem akarom tudni
már ezt a sokmindent.
Bezárom a lelkem
s csak kuporgok itt bent.
