Richard Bach idézetek

Marie_Marel•  2008. október 15. 03:01

Richard Bach: Jonathan, a Sirály (részletek)

Richard Bach: Jonathan, a Sirály (részletek)

...az unalom meg a félelem és a harag az oka annak, hogy a sirályok élete oly rövid.


Az dönti el, milyen lesz a következő világunk, hogy mit tanultunk meg a mostaniban. Ha mit sem tanultál, a következő világod pontosan olyan lesz, mint ez itt. Ugyanezekkel a korlátokkal és ólomsúlyokkal küzdesz majd.


A mennyország nem valamiféle hely, nem is valamilyen idő. A mennyország azt jelenti: tökéletes.
Abban a pillanatban kezdesz majd ismerkedni a mennyországgal, amikor eléred a tökéletes sebességet. És ez nem azt jelenti, hogy ezer vagy millió kilométert teszel meg óránként, vagy hogy fénysebességgel repülsz. Minden szám határt jelent, a tökéletesnek pedig nincsenek határai. A tökéletes sebesség az, ha egyszerűen máris ott vagy, ahová igyekszel.
Azok, akik az utazást fontosabbnak tartják önmaguk tökéletesítésénél, lassúak és nem jutnak el sehová. Azok pedig, akik lemondanak az utazásról, hogy helyette tökéletesedni igyekezzenek, bárhová rögvest elérkeznek.

...A dolog fortélya az, hogy Jonathan ne tekintse magát többé bezártnak egy meghatározott testbe, melynek szárnyfesztávja harminc centi, és a teljesítménye berajzolható a térképbe. A fortély mindössze annyi: tudnia kell, hogy valódi természete szerint egy tökéletes, íratlan szám, egyidejűleg él térben és időben, mindenütt és mindenkor.


...Benne úgy nyilvánult meg a szeretet, hogy érezte: a felismert igazságból át kell adnia valamit másnak is, egy sirálynak, aki csak a lehetőségre vár, hogy ő is megismerhesse.

Valójában mindannyian a Nagy Sirály gondolatát testesítjük meg, a korlátlan szabadság eszméjét, és az, hogy pontosan, tisztán repülünk, egy lépés valódi énünk kifejezése felé. Mindazt, ami ebben korlátozna, le kell küzdenünk.

Egész testetek, egyik szárnyvégetektől a másikig, semmi más, mint gondolatok látható formája. Rázzátok le a gondolat láncait, és lehullanak a test láncai is...

Szabadságunkban áll oda menni, ahová akarunk, és olyannak lennünk, amilyenek vagyunk.

Szabadságodban áll, hogy önmagad légy, valóságos magad, itt és most; és semmi nem állhat az utadba.

A szabadság a sirály legsajátabb természete, hogy bármi állna is ennek a szabadságnak az útjában, azt félre kell tolni, legyen bár hagyomány, babona vagy akármilyen más korlát.

Az egyetlen igaz törvény az, amely a szabadsághoz vezet.

A titok abban rejlik, hogy a korlátainkat sorjában, türelmesen győzzük le... Amit összehoztál, az annyi, hogy túl gyorsan cseréltél tudatszintet.
Meg kell tanulnod az igazi sirályt látni, a jót mindvalahányban, és segíteni nekik, hogy ők is meglássák magukban. Ezt értem szereteten. Ennek a nyitját megtalálni, az az öröm.

Arra van szükséged, hogy tovább keresd önmagad, mindennap egy kicsit fedezz fel belőle, a valódi Fletcher sirályból, aki előtt nincsenek korlátok. Ő a te oktatód. Őt kell megértened, szerinte kell élned.

Ne higgy a szemednek. Amit azzal látsz, csupa korlát. Az értelmeddel nézz, ébredj rá, amit úgyis tudsz már, és meglátod, hogyan kell repülni.

Marie_Marel•  2008. október 15. 02:54

R. Bach: Búcsú a biztonságtól-a hamis biztonságról

"Mindannyiunkkal meg kell történnie....Összepakoljuk,amit eddig megtanultunk,és otthaggyuk a megszokottat,mindazt, ami már jól ismert számunkra. Nem öröm a válás, szinte meghasonlunk magunkkal, de valahol mélyen belül dereng, hogy csak akkor lelhetünk rá a számunkra lehetséges egyetlen igazi biztonságra, ha búcsút mondunk a biztonságnak."

"a függőség, az intézik-helyettünk biztonságos melegéből a magunkra-vagyunk-utalva fagyos hidegébe."

"Nem, ne mondd nekem, hogy az én biztonságom mástól eredhet. Azt mondd, hogy rajtam múlik."

"Édes Istenem gondoltam, ne állást, eszméket adj nekem és azokért dolgozhassak!"

Marie_Marel•  2008. október 15. 02:52

R. Bach: A Messiás kézikönyve-az emberiességről

"Az emberiesség nem egy
mindennapi jelenség,
hanem egy spirituális cél.

Nem olyasvalami,
amivel te szolgálsz másoknak,
hanem olyasvalami,
amire neked kell szert tenned."

Marie_Marel•  2008. október 15. 02:51

R. Bach: A Messiás kézikönyve-a felelősségről

"Ha valami sohasem
a te hibád,
nem is vállasz érte
felelősséget.

Ha nem vállalsz érte
felelősséget,
mindig az áldozata leszel."

Marie_Marel•  2008. október 15. 02:48

R. Bach: A Messiás kézikönyve-a tanításról

"Azt tanítod a legjobban,
amit magadnak kell leginkább
megtanulnod."