vár reám sosem siet

skary•  2025. szeptember 18. 17:54  •  olvasva: 216

fenyők hegyén fény lakik

mandulák nem északik

rájuk világoskék ég terül

a lélek benne elmerül

fügefa mellett én ülök

nézem a szőlőt őszülök

s rám csendes ősz vetül

most tanulok emberül


tökszár kúszik felfelé

épp siet az ég elé

szedermosoly fenn a fán

lenézően néz reám

rozmaringból nagy bokor

álldogál nem bandukol

vár reám sosem siet

illatot ad s vágyszívet




Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

skary2025. október 2. 18:59

@Krisztinka: tod sok mindenről lemondok mostanában...pl a nyár :)

Krisztinka2025. október 2. 16:44

@skary: de ne add fel….

skary2025. szeptember 28. 16:26

@Krisztinka: jah nemcsak azt adom fel :)

Krisztinka2025. szeptember 26. 18:58

@skary: nem szabad feladni csak a levelet🤭

skary2025. szeptember 26. 05:41

@Rozella: szióó :) én ugyanaz az udúlakó remete vok mint mindig is voltam...persze néha kinézek a fából :)

skary2025. szeptember 26. 05:40

@Krisztinka: nem...se sok minden tfeladtam most..a kutyát...a borcsinálást..a levelet stb :)

Rozella2025. szeptember 25. 20:05

Szia, skary, ez igazán jó lett, és ráadásul még szép is :) Már megérte benézni:) ( látod, rajtad tartom a szemem, és időnként visszaolvaslak.) Az az érzésem, hogy Te nem változol alapvetően semmit, de mégis lépést tartasz az idővel, fölveszed a ritmusát. Minden nap hoz valami új gondolatot, vagy elmélyít valamit, ami addig talán felszínes volt. Olyan ez mint egy halom színes őszi levél egy kupacban. Felkapja szél, kergeti, kavarja és lerakja máshol, máshogy, de minden levél az (új) helyére kerül végül. Ha nem tudnám is tudnám a firkáidból, hogy épp milyen évszak van, milyen hangulat, milyen a "széljárás", derű, avagy ború? Remélem, szép és kellemes napok várnak még ránk ezen az őszön. Én erre vágyom!:)

Krisztinka2025. szeptember 25. 18:58

@skary: majd jövőre jó lesz,nehogymáfeladóslegyél😊az nem manós de nem is Kareszos

skary2025. szeptember 22. 07:25

@Florine: az az amelyik nem műxik rendesen? :)

skary2025. szeptember 22. 07:25

@Krisztinka: áá a tavalyi nemjóboromból lett nemjópálinka :)

Florine2025. szeptember 21. 23:20

@skary:
Ott voltál eddig is, a bal pitvarba...,!
:)

Krisztinka2025. szeptember 21. 12:28

@skary: nem tudtam mit jelent, hogy bort kifőzni 🤭 elolvastam🤣 szóval brandy lesz a borból, na mán csudaokoslettem🙈minden évben lett borod, most meg nem, pedig az klassz móka, édesapámnak is mindig volt és már 1 pohártól becsiccsentettem, olyan volt mint az olaj és muskotályos, nem lehetett megúszni, hogy meg ne kóstoljam és a család a kis bulikon mindig vigyorogva nézte a hatást😀

skary2025. szeptember 21. 05:27

@okeanus: :)

okeanus2025. szeptember 20. 12:27

remek

skary2025. szeptember 20. 12:03

@Krisztinka: a manó dógozik mint állat...a múlt hétvégén volt a ramazuri :)
köszi...amúgy szabadidőmben a tavalyi boromat főzöm ki :)

Krisztinka2025. szeptember 20. 10:45

@skary: Szeptember van, szülinapos vagy, gondolom a gyerekeknek főz a manó mert mennek köszönteni, boldogat🥳

skary2025. szeptember 20. 08:24

@Florine: úh aszittem eddig is ott vótam :)

skary2025. szeptember 20. 08:24

@kevelin: :)

Florine2025. szeptember 20. 08:02

@skary:
Na, most a szívembe loptad magad! Régen nem olvastam ilyen szép verset!
El vagyok ragadtatva! :))

kevelin2025. szeptember 19. 07:07

Szomszéd fája rám vár
Zöldbe öltözött fenyő
Palánta volt nem is tudja
Tőlünk eredő

skary2025. szeptember 19. 05:33

@turk.eva: köszi :)

skary2025. szeptember 19. 05:32

@gyorisandor: úgyúgy :)

skary2025. szeptember 19. 05:32

@Krisztinka: a manó a kertben ül és főz. :)

skary2025. szeptember 19. 05:32

@_rampampam: köszi :)

skary2025. szeptember 19. 05:32

@csillogo: köszönöm :)

turk.eva2025. szeptember 19. 02:55

Romantikus kerti képek. Szép :)

gyorisandor2025. szeptember 19. 02:12

Ősz+ÜLÜNK!

Krisztinka2025. szeptember 18. 21:32

Óóó, de manós😍

_rampampam2025. szeptember 18. 18:49

Szép :)

csillogo2025. szeptember 18. 18:41

"vár reám sosem siet
illatot ad s vágyszívet"
Homlokon csókolhatott a múzsád! :)
Örültem ennek a versednek!
Én Istent is beképzelem az utolsó két sorba, mert valóban Ő nem siet és vár, szóval míg te egy lépést teszel felé, Ő kettőt lép feléd, amúgy kedvenc évelősöm a rozmaring, eláraszt illatával, az ételnek is finom ízt ad, teája is finom lehet, és persze ízlés dolga, mint minden!
szépeket...