az ablak melletti loncon

skary•  2026. június 2. 19:01  •  olvasva: 84

június elején

itt költ a rigó mondom

láthatod te+én

az ablak melletti loncon


nem takarítom az ablakot

ne legyen ez a gondom

a rigó látod fészket rakott

az ablak melletti loncon


minden nap várom én

a tojás szárnyat bontson

repüljön a szép remény

az ablak melletti loncon


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Mikijozsa2026. június 7. 15:19

valóban költ a rigó, nálunk is van egy fészek, de valami történt a rigó eltűnt, de a tojáskák még benne vannak ...akár egy macska támadás is lehet a háttérben, ez is mutatja az énekes erdei madarak beköltözése a kertekbe nem mindig sikeres, pedig nagyon szeretném hogy sok rigó éneke tegye kertemet érdekessé,

skary2026. június 7. 05:39

@Rozella: ee...mindön :)

Rozella2026. június 5. 12:28

igen talán nagyon is... és közben el is telik...:)

skary2026. június 5. 12:23

@Rozella: várakozás a zélet :)

Rozella2026. június 5. 12:23

ezt csak megerősíteni tudom.., én is átélem! :)

skary2026. június 3. 18:49

@S.MikoAgnes: :)

skary2026. június 3. 18:49

@Florine: nemtom...itt csak fészkel :)

S.MikoAgnes2026. június 3. 16:05

@skary: mesterien felépített, kedvemre való , hangulatos természet-vers 💖
a rigókról részemről :(

Florine2026. június 3. 13:38

A kis rigók már kirepültek. Az a rigó késik? Vagy mégegyszer költ?

skary2026. június 3. 10:51

@mady-: hátpersze :)

skary2026. június 3. 10:50

@8rigit8elle: ez még ott is bírja :)

mady-2026. június 3. 09:37

@skary: namindeegy

8rigit8elle2026. június 3. 09:15

@skary: akkor ez lehet a hiba itt: közterület megnevezése: szőlőhegy :D

mady-2026. június 3. 09:13

Ezt a hozzászólást a szerzője törölte.

skary2026. június 3. 07:26

@Zsuzsa0302: köszi :)

skary2026. június 3. 07:26

@Angyalka73: üdv :)

skary2026. június 3. 07:25

@8rigit8elle: úton-útfélen van :)

skary2026. június 3. 07:25

@mady-: dógozzácsak :)

Zsuzsa03022026. június 3. 05:55

Kedves vers, nagyon tetszett!

Angyalka732026. június 2. 22:02

Kedves verset írtál, örömmel olvastam, mert anyu udvarán egy magas tujafenyőben madárfészek van.
Benne tojások, melyet rigó mama költ.
Gyönyörűen szép dolog ez!
Egy picit leselkedik olyan jó.... :))
Üdvözlettel Melinda

8rigit8elle2026. június 2. 20:47

Jaj, de jó! Nekem is kell egy ilyen lonc, ablakot úgyse takarítok én se 🤣

mady-2026. június 2. 19:51

Uuu eeez az a virag?? Eii most megtudtam a nevét, köszönöm. Gyönyörű lehet.
Most itt is már sok minden virágzik, raadasul pont bakki ma mostam ablakot, tiszta légyszaros volt már. Hihi

skary2026. június 2. 19:13

@mady-: szép lehet...mondjuk nemigen látni csak , hogy ki-be repül néha...a loncbokor nagy és virágzik is épp

mady-2026. június 2. 19:12

az szép lehet:))