csönded vagyok

mady-•  2026. április 30. 20:57  •  olvasva: 89

mondanám

szép is lehetne

meg ez így csak játék 

amúgy megérzés vagy téveszme

ha nem jelenthet semmit sem

csak csillagok idéznek

képek múltat álcáznak

s hogy ez a tér végtelen

neked

nekem

nem isten hozott

nem is megyek vele szembe

átadom a csendnek

ha őrzi benne életemet

..

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

mady-2026. június 10. 16:44

@Hedniskhjertad: és milyen szépen igaz.. köszönöm..nagyon
🫶

Hedniskhjertad2026. június 3. 15:37

Nagyon emlékeztet erre a dalra: https://www.youtube.com/watch?v=LVsFjVrAeOg&list=RDLVsFjVrAeOg&start_radio=1

Anathema - Inner Silence
Lyrics:

When the silence beckons
And the day draws to a close
When the light of your life sighs
And love dies in your eyes
Only then will I realize
What you mean to me

gyorisandor2026. május 2. 02:23

Hatott!

mady-2026. május 2. 00:43

@_rampampam: @skary: @okeanus: 🫂 🫶

ha más nem, ez örök

okeanus2026. május 1. 10:48

"...ülhetsz csak tűrve, hogy dal nem dicsér,
se jel, se láng csak csönd, mely égig ér."
/BG/

skary2026. május 1. 10:14

mindentőriz

_rampampam2026. május 1. 08:25

nem viszem már vissza a szavakat
nem kérem számon, a fény hol maradt
csak ülök a csöndben, amit rám hagytál
s lassan rájövök: már nem hátrál

nem várok többé rezzenést az égtől
nem keresem, ki mit őriz a kezdetből
elég, hogy bennem még mozdul valami
valami halk, valami élni-akaró hajdani

nem kell, hogy visszaforduljon az út
nem kell, hogy valaki kimondja a búcsút
elég, hogy én még tudok lélegezni
ez most egy ilyen lélek szelfi

s nem félek attól, ha te már szabad vagy
mert nem a múlt az, ami jóváhagy
nem a válasz, nem a kéz, nem a tekintet
ahol lassan újra megtalálom a szívemet