Fohász

Mikijozsa•  2025. január 21. 12:43  •  olvasva: 111


Megóvsz féltőn, noha a bűnt megjártam,
körülmények csapdája befogott.
Neheztelnek rám hamis papok, s álltam 
pellengéren, kin fakutya vihog.

Vegyél magadhoz,  elvből nem sürgetlek,
Mennynek királya, üdvlakodba hívj!
Kit megillet a szeretet. s bűn felett
sosem győzhet, szeretni tanítsd.

Az éden patyolat kristálya, lélek
keresi helyét, szürke messzeség
fölé tekintek, kétely kísért rég.

A föld alá testileg lerak végleg
pihenni csendesen a nagy világ.
De a lelkem  feltör, egekbe kiált.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Mikijozsa2025. február 7. 15:13

@Kurill: köszönöm szépen

Kurill2025. január 22. 17:01

Gyönyörű fohászod Angyalkönnyeket fakaszt...🙏

Mikijozsa2025. január 22. 09:19

@kevelin: úgy legyen Ámen, szép napot neked is :)

Mikijozsa2025. január 22. 09:19

@Zsuzsa0302: köszönöm poeti öleléssel

Mikijozsa2025. január 22. 09:18

@skary: főleg ha be leszek rekedve :)

Mikijozsa2025. január 22. 09:18

@S.MikoAgnes: köszönöm Ágika alaposan átérezted, nagyon szépen köszönöm

kevelin2025. január 21. 22:49

Ne add magad légy a miénk, szép estét!

Zsuzsa03022025. január 21. 21:06

De szép!

skary2025. január 21. 18:43

azé éjjee majd né kiabájjon nagyon :)

S.MikoAgnes2025. január 21. 18:22

"Kit megillet a szeretet. s bűn felett
sosem győzelhet, szeretni tanítsd.

A föld alá testileg lerak végleg
pihenni csendesen a nagy világ.
De a lelkem feltör, egekbe kiált."

Nagyon szép szonett Mikiapó.
💖