Éjszaka viszhangja

Mikijozsa•  2026. május 28. 13:49  •  olvasva: 42

Éjnek visszhangja, órák kongása,
könyvespolc recsegő szuszogása-
Famoly rágja apránként romba -,
kiadványok foszlanak szét rajta.

Álmaimban látok egy igazi,
bölcs olvasót, mint hullnak könnyei.
Előtte féreg rágta könyvhalom,
betűket keres porladó lapokon.

S a falon fej fényárnyéka villan;
Jézus véres arcképe felbukkan.
Mennyit ér halandók eszmeisége?
Csend van, nincs felelet e kérdésre...

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Zsuzsa03022026. június 2. 05:50

Igaz...én is szeretem a könyv illatát. Most is olvasok egyet: Gyógyító kert a címe...
Tetszett a versed! Gratulálok:
Zsuzsa

Mikijozsa2026. május 31. 21:10

@turk.eva: igen ez tényleg illat, most pl. a Pa-Dödő ékről kiadott könyvet lapozgattam, nagyon jó kiadás szerintem - k9szönoöm építő véleményed, üdv szép estét kívánok

turk.eva2026. május 31. 01:18

Jó illata van a könyveknek, akár újak akár régiek. Remek vers

TURIKARI682026. május 28. 18:13

"Álmaimban látok egy igazi,
bölcs olvasót, mint hullnak könnyei.
Előtte féreg rágta könyvhalom,
betűket keres porladó lapokon."

Gratulálok versedhez Mikibá 🙋

skary2026. május 28. 17:35

akkó a könyvmollyal mi lesz? :)

Mikijozsa2026. május 28. 16:13

Sziía, kedves jó Liwet, örülök hogy benéztél, valóban így van a könyv értéke nagyot zuhant, de vagyunk még jónéhányan akik tudják értékelni, üdv barátsággal mikibá

Florine2026. május 28. 14:30

Az biztos, hogy ebben a digitális világban már sokan másként tekintenek a könyre.
Nekem még nagy érték, van pár db igen szépkötésű könyvem, lexikon, még számozott példányom is van.
Jó téma a versed!
Üdv.