Pelerint

konvencios•  2025. október 10. 16:12  •  olvasva: 90

Pelerint terít vállára egy fa,
mint vén baka, lehajlik aggódva,
s nézi a lemenő Napot - obsit
a vége e Nyárnak, s nem vonaglik.

Csak remeg a szélben - tűnődve ráz
le minden terhet, ledobja a málhát.
S egy utolsó bágyadt rezzenéssel
sötét világba kergeti a szél.

Távozó hátán viselt cifraszűrje
lukasan, foltosan összegyűrve.
Most már fekühet rá a tél hava,
de hol van az még, ezt kérdi ő maga.

Idők kapuját fogják ácsolni
e fából, görbe betétest, nyílni
nehezen nyíló sarokvassal, - nehéz
forgással, évtizedes ujjnyi rést.

Zaja a jövőnek felnyög - nyikorog,
nincs minőség csak mennyiség- így csorog
akár száz év is, keresztül hasít
halálon, oltáron égve , andalít.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

turk.eva2025. október 16. 02:03

Valóban a minőség már nem fontos.

konvencios2025. október 14. 12:17

@skary: Jó dolog az, mert a tölgyek méltósága tiszteletet parancsol. köszi

konvencios2025. október 12. 07:54

@S.MikoAgnes: Köszönöm, szép vasárnapot kívánok.

konvencios2025. október 12. 07:54

@skary: KÖsz skary, szép napot.

S.MikoAgnes2025. október 11. 14:11

"Pelerint terít vállára egy fa,
mint vén baka, lehajlik aggódva,
s nézi a lemenő Napot - obsit
a vége e Nyárnak, s nem vonaglik.

Csak remeg a szélben - tűnődve ráz
le minden terhet, ledobja a málhát."

Húúú, drága Venci, ez egy nagyon tetsző, kitűnő vers remek hasonlattal!!!!!
És milyen igaz ez is jelen korunkra :
"nincs minőség csak mennyiség" !!!!

Elismerő 💖 soraidért szeretettel: Ági

skary2025. október 10. 16:27

óh olyan : tölgyek alatt szeretek pihenni vagy valami ilyesmi :)