Szia uram! Szöcskeburger érdekel?

Perzsi.•  2023. február 2. 19:07  •  olvasva: 98

Én vagyok a hülye, hogy időnként belenézek a híradóba. De nem írhatok úgy véleményt, ha nem nézek végig egy-egy "hírt".

Az eu engedélyezte az élelmiszerek összetevői közt a bogárőrleményt. 3 félét, eddig.Szöcske, sáska, lisztkukac. Hosszú a lista, mi mindenbe belecsempészhetik. Igen, csempészés. Hogy miért? Mert bár kötelesek jól látható helyen feltüntetni, hogy pl lisztkukacot tartalmaz( pl a liszt), és külön polcon kell elhelyezni e termékeket, de.... de emlékezzünk vissza pl a szója esetére. Vagy a GMO-ra. Visszaélések sorozata, melyek mai napig is tartanak. S ugye, az sem mindegy, hogy a tenyésztett bogár, rovar mit kap táplálékul. És hogyan, miként kerül bele rovarírtószer akár.No meg a kitin. Ha jól emlékszem , B.G mondta, hogy a kitin porrá őrőlve már nem is annyira veszélyes. Na ja,  már kevésbé. Meg hogy a gomba is tartalmaz kitint. Csakhogy az ember el tudja dönteni, hogy eszik e gombát vagy sem. Míg azt nem tudja eldönteni, esélyt sem adnak neki, hogy egyen e rovart vagy sem. Hisz belecsempészik úgyis mindenbe, amibe tudják.

 Már "márkás" csokikba is. A minap O.B , Székesfehérváron, 70 iskolás gyermekkel etetett meg rovarokkal felspékelt élelmiszert...Szokjuk, szokjátok...

Uram, vendégem egy szöcskeburgerre!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Perzsi.2023. február 3. 19:32

@Sznearanka: Ebből is látni, hogy a google-t is dezinformálták. Ahogyan az ő érdekükben áll. Hogy akinek van késztetése az információgyűjtésre, a tudásra, az rájuk hagyatkozzon, tőlük tanuljon. Nem véletlenül osztottam mwg a saját profilomnál azt a google infót, miszerint a lisztkukac az Alpbitobius diaperinus. Máshol pedig gabonapenészbogár néven fut. Amúgy sokan észrevették, hogy a XX. századi könyvek valóságtartalma megkérdőjelezhető. Szerintem pedig nem megkérdőjelezhető, hanem egyenesen kötelező kételkedni. Na ezért is kincs ma egy könyv.

Sznearanka2023. február 3. 18:52

Az összetevők:

Rovarliszt: E1301
Házi tücsök: Acheta domesticus
Lisztférgek: Tenebrio molitor
Vonuló sáskák: Locusta migratoria
Gabonapenészbogár: Alphitobius diaperinus

Fb-on találtam, nem tudom, helytálló-e, de mindenesetre nem árt ránézni a csomagoláson az összetevőkre. Aztán vagy ott van, vagy majd kitalálnak neki más elnevezéseket.

Perzsi.2023. február 3. 17:55

@kevelin: Már rég benne van sok mindenben. Csakazért most hozták nyilvánosságra, mert most áll érdekükben.Kell nekuk a pénz, mindenáron. Részben bukott a szurdancsos tervük, megállította az eu-ban a háború. Az a háború ami megint csak a pénzről szól, nem az emberéletekről. S mivel az sem gőzerővel folyik, hát jöhet a bogárbiznisz. Jelenleg drágább a férgekkel dúsított élelem, de ez is puszta üzletpolitika. Pszichológia. A kellően lebutított emberek arra ácsingóznak, ami drága, divat új és különleges. "Sztárokkal", azaz agyatlan celebekkel már etetik, s a tévében mutogatják őket. Amcsiknál jó ideje divat a "szárok" bogárevése. Láttam róla videót, s nem biztos, de azt hiszem, Jennifer Aniston is evett kukacot kamera előtt. De az biztos, hogy egy híresebb, ismertebb szőke énekes vagy színésznő volt az.Aztán mikor már agyilag beetették a népet,akkor fordul a kocka. Akkor már a tiszta, rovaradalék nélküli élelemnek lesz horrorára. Megfizethetetlen lesz. S az elit jókat röhögve eszi továbbra is a minőséget. Egy politikust, egy, a bogárevésre engedélyt kiadó " orvost" nem láttam bogarat enni. Már így is rengeteg gasztroenterológiai beteg van az élelmiszerekben található tartósítóktól, az E adalékoktól, mérgektől. Most még több lesz. Mert nem kötelező még ezt enni ugyan, de nyakamra a bökőt, hogy az lesz. Mindenbe belecsempészik. S hogy sokan ne tudják, van e az ételben vagy sem, hát... a csomagolásokon LATIN nyelven van rajta a benne lévő bogár. Hányan tudnak latinul?
S még egy info: Mexikói tudósok szerint( úgy tűnik a brit tudósok màr eléggé lejáratták magukat) a világ már 113 országában fogyasztanak tücsköt-bogarat, lárvát, kukacot, stb az emberek. Nem tudom, hogyan fogom megoldani azt, hogy a kevés nyugdíjamból rovarmentes ételeket tudjak venni.

kevelin2023. február 3. 17:10

@Perzsi patogatott szöcske sült kukac az furi, de el tudom képzelni hogy pàstétomba beledaràljàk màr most is.Jó étvàgyat;!

Perzsi.2023. február 3. 12:22

@kevelin: Tudod, én néha meglepődöm magamon. Úgy, hogy közben kapisgálom, milyen erők működnek a háttérben. Bizonyított tény, hogy hadászati( mi más lenne, hisz minden a sereg kezébe kerül),technológiákkal már jó ideje tudnak gondolatot olvasni. És érzelmeket, gondolatokat irányítani, a hullámok segítségével. Ritkán használják jóra, pl a hullámgenetikát. A feltalálók, akik a jó oldalon állnak, véletlenül kipotyognak az ablakokból, stb.
Azt vettem észre magamon tavaly, hogy megkívántam egy kis pattogtatott szöcskét, és sült kukacot. Becsszó, enni akartam. Aztán az agyam megmaradt ép részét kényszerítettem a döntés felúlvizsgálatára, hiszen mindig viszolyogtam a bogaraktól, férgektől..Nagy hatása van a szennyládának az emberre. Hiába nézel virágoskertet, a háttérben más fut. Szemmel nem látható. De érdemes megnézni az fb-n keringő videót, a Székesfehérvári gyerekekről, milyen szinten vannak befolyásolva. Idézek egy tanulótól: Ez az étel finom, és a légy pedig egészséges.(?!) Ezek szerint le vagyunk maradva. Az ott lévő, remélem nem pedagógus pedig azt merészelte mondani, hogy ezt bele kell égetni a gyerekek tudatába. Ha bármelyik gyerek az enyém lenne, én mást égettem volna. Amnyira felháborító amit a genny elit megenged magának. Homárt zabálnak, repkednek, röhögnek a markukba... s közben pénzen "hírességeket" vásárolnak meg, hogy a nyilvánosság előtt a médiában egyék a rovarokat. A gondolat teremtő erejű. Ki lehet próbálni. Csak sok embernek egyszerre kell ezt tennie.

kevelin2023. február 3. 07:47

Lehet màr ettem is utólag felfordul a gyomrom