Szájtár 🦉

Vallás
erika5185•  2026. február 16. 07:07

Isten a barátod…


                                      Isten a barátod…



    A város fölött aznap szürke volt az ég.

Nem esett az eső, de minden ablakon ott ült valami nehéz kimondatlan szomorúság.

   Anna a buszmegállóban állt, kabátja zsebébe rejtett kézzel és úgy érezte, mintha az egész világ hátat fordított volna neki.

Nem történt semmi különös. Csak apró dolgok gyűltek egymásra. Egy félreértett szó a munkahelyen. Egy elmaradt hívás. Egy barátság, ami lassan elcsendesedett. Az a furcsa, belső kérdés, amely napok óta visszhangzott benne.

– Uram… ha itt vagy, miért érzem magam ennyire egyedül?

Aznap nem ment haza rögtön. Leszállt két megállóval előbb és lesétált a folyópartra. A víz csendesen hömpölygött, mintha nem is ismerné az emberek gondjait. Leült egy padra csak nézte a sodrást.

– Azt mondják, Te mindenkit szeretsz – suttogta. – De én most nem érzem.

Nem jött mennydörgés. Nem nyílt meg az ég. Nem szólt hang a felhőkből.

Csak egy idős férfi ült le mellé halkan.

– Szabad ide? – kérdezte.

Anna bólintott.

A férfi kezében egy kis papírzacskó volt benne madáreleség. Szórni kezdte a földre, mire galambok gyűltek köré.

– Tudja – mondta mosolyogva –, a madarak mindig visszajönnek ide, mert tudják, hogy nem bántom őket.

Anna elnézte a férfi békés arcát.

– Jó lehet így élni – jegyezte meg halkan.

– Hogyan?

– Biztosnak lenni abban, hogy valaki vigyáz ránk.

A férfi elmosolyodott. Olyan mosoly volt, ami nem csak az ajkán, hanem a szemében is világított.

– De hiszen vigyáz.

– Én ezt most nem érzem – felelte Anna.

Csend lett. A folyó halkan beszélt a maga nyelvén.

– Tudja – szólalt meg újra az öreg amikor a fiam kicsi volt mindig azt hitte, hogy egyedül megy az úton. Nem látta, hogy mögötte lépkedek csak egy fél lépéssel lemaradva. Ha elesett már nyúltam is utána. De ő azt hitte, egyedül van.

Anna lassan a férfi felé fordult.

– Miért nem ment mellette?

– Mert meg kellett tanulnia járni.

A szél megmozdította a fák ágait. Valami belül is megmozdult.

– Azt akarja mondani…? – kérdezte Anna.

– Azt, hogy Isten néha csendben kísér. Nem előtted megy, hogy elvegye a döntéseidet. Nem mindig melletted, hogy ne kelljen bátran lépned. Hanem mögötted… hogy ha megbotlasz, elkapjon.

Anna szemébe könny szökött.

– De miért nem érzem Őt?

– Mert a barátság nem mindig hangos – felelte az öreg. – Van, hogy csak jelenlét.

A galambok hirtelen felröppentek. Anna egy pillanatra elfordult és amikor visszanézett… a férfi már nem ült ott.

Csak a pad a csend a folyó és a papírzacskó.

Anna felemelte üres volt. De a kezében melegnek érezte.

Hazafelé menet nem lett könnyebb az élete. A problémák nem oldódtak meg varázsütésre. De valami mégis megváltozott.

Amikor este lefeküdt, nem kérdezte több.

– Hol vagy?

Csak ennyit mondott.

– Köszönöm, hogy itt vagy.

Abban a csendben, amely már nem volt olyan nehéz, megértette:

Isten nem csak az Ura a világnak.

Nem csak Teremtő.

Nem csak Bíró.

Hanem barát is.

Olyan barát, aki akkor is ott marad,

amikor mindenki más elsétál.

..és néha…

egy idegen arcán mosolyog rád.







2026.02.16.

erika5185•  2025. november 14. 17:37

A halál csendje... Hazatérés Istenhez...🙏



 A halál csendje...

Hazatérés Istenhez...




Van valami, amit nem győzhet meg ember,
nincs szó, nincs tett, mi ellene menne.
A halál — az egyetlen, ki soha nem kér,
csak jön, mikor elérkezett az utolsó vég.

Nem vár engedélyt, nem néz vissza,
nem kér, hogy maradhass még egy kicsit ma.
Eloldja a szívet a test fonalától,
s elvisz onnan, ahol a perc már lejárt.

Hiába kiáltasz, hiába sírsz,
az út, mit ő mutat, már vissza nem hív.
A pillanat, mikor elengedsz mindent,
mint az utolsó szívverés, amit visz a csend.

Nem haraggal jön s nem is haraggal megy,
csak bezár egy ajtót, egy másikat nyit neked.
Mi itt maradunk, üres kézzel, hangtalan,
keressük benned még, amit a fény takar.

De ő, ki elment, most már békén él,
ott, ahol nincsen fájdalom, se tél.
Ott nem sír a szív, ott nem hull könny,
csak az idő áll meg s a lélek örökre könny.

A halál nem ellenség csak végső igazság, mindent egyenlővé tesz s eloldja a vágyat.
Az élet ívét ő rajzolja teljessé,
mert a végben is ott lüktet az örökké.

S bár a szívünk tiltakozik ellene, nem érti a végtelen rendjét benne.
Egyszer mind megértjük majd csendesen,
a halál — csak hazatérés Istenhez. 




(2025.)




erika5185•  2025. szeptember 17. 15:15

🌙A vándor imája. Az égi hajnal.🌙



                  🌙 A vándor imája...🌙 



                    🌙 Az égi hajnal...🌙





Mentem az úton fáradtan, árván,
csillag se szólt rám, hold se ragyogott.
Kérdésem szállt fel „Uram, merre tovább?”
S csendben felelt egy halk hang, suttogott.


„Ne félj, gyermekem, itt vagyok véled,
szárnyam alatt nyugszik minden seb.
Sötét az éj, de hajnal készül,
mikor a fény átölel s nem hagy el.”


Lépteim gyengék szívem is roskad,
de karja felemel visz, ha nem bírok.
Mint pásztor a juhát ölében hordja,
s könnyeimből gyöngyöt formál a titok.


Ballada szól így vándorról, útról,
arról, ki tévelygő volt, de hazatalált.
Nem érdem volt, nem cselekedet,
csak kegyelem, mely kaput nyitott rá.


S mikor hajnal fénye felragyog,
s véget ér minden földi bánat.
A vándor szíve otthonra lel,
az örök hajnalt az égi világot látja. 












erika5185•  2025. szeptember 17. 14:18

A szeretet, mely sosem múlik el.Az örök ölelés

     🌹 A szeretet, mely sosem múlik el 🌹 


                      🌹Az örök ölelés 🌹




Minden elmúlik, minden hervad,
mint virág, mit őszi szél sodor.
De van egy erő, mely nem fogy el soha,
a szeretet, mely Istenből fakad, örökkévaló.



Nem kér cserébe dicséretet,
nem követel, nem ítél, nem árt.
Olyan, mint fény az éjszakában,
mint hajnal, mely új napot tár.



Ha szívedben ez a szeretet él,
nincs félelem, nincs sötét.
Mert minden könny gyönggyé lesz,
minden seb gyógyul, s békébe ér.



Ez a szeretet híd a mennybe,
út, mely minden embert egybefűz.
S mikor az utolsó órád elér,
ez a szeretet visz át az öröklét küszöbén.








erika5185•  2025. szeptember 17. 14:10

✨A szavak imája...A csend éneke...✨






                  ✨ A szavak imája...✨



                    ✨A csend éneke... ✨




Néha nem kellenek nagy szavak,
csak sóhaj, mely a szívből fakad.
Egy rezdülés, egy halk imádság,
s az ég megnyílik választ ad rád.


A csendben ott van a legtöbb erő,
nem harsog, nem zeng, mégis élő.
Mint forrás, mely a kő alól fakad,
s eljut az égi szívekig szabadon.


Az ima nem mindig szó nem ének,
sokszor csak könny vagy titkos emlék.
De Isten minden hangot ért,
minden rejtett sóhajt lát s Ő mindig ért.


S mikor úgy érzed üres az út,
s nem hall senki, nem szól senki hozzád.
Tudd, hogy a csendben ott van a válasz,
s az Úr szíve ölel át.