bolonyibence blogja
VéleményAz ítélet napja.
Amit nagyon nehezen tudtam megemészteni azt hogy a 2023.01.02 napján elveszitetem a fél testemet. 5 hónap infuzió. A harmadik hónapban eldöntötem, legyen vége. Amikor a nővér kiment, felnyitotam az infuzios csapot ami a vénámba volt rögzitve. El kezdtem kifele pumpálni a véremet. Eleinte csk csepekben jöt de aztán boldogan láttam, szép kis vörös tóvá kezdet duzadni. Ha let volna fél órám akkor meghal az agyam és még maga a Teremtő sem tudot volna visszahozni az árnyék világba. Pekhemre a nővér valamit ott felejtet és amikor megláta mire készülök, olyan két pofot adot, csenget a fülem.
- Megbolondult ? Börtönbe akar jutatni. Nekem 4 gyerekem van és ha gondatlansággal vádolnak minimum 10 év börtönre leszek itélve. Megbeszélem a spihiáterrel és megkapja a kényszer zubonyt. Ha tölem fog fügni amedig it lesz, úgy fogjuk etetni mind egy félkegyelmüt és senki sem fog magával egy szot sem váltani.
Három hét. Tiszta pokol. Megkértem a növért legyen szives szoljon a doktornak. Amikor megjött sirva fakadtam és mindent "meggyontam neki".
Rám mosolyodot és azt kérdezte :
- Miért nem mondta ezt el első pillanattól ?
- Egyet találhat. Nagyon szégyeltem magam ho én aki napi 12-14 órát dolgoztam egy roncs letem.
- Tudja hány ilyen a szavaidat idézve, hány ilyen "roncsnak" adtam új életcélt. Bele olvastam a verseibe és nem engedhetem hogy Őn aki már halhatatlannak számit ezen a téren, öngyilkosságal fejeze be az élete.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2024.12.20 hajnali 02. Akor már a Bogáti ut 72 szám alatt volt a lakcimem. 69 éves voltam és életunt. Nagyon haragudtam azokra akik nem akartak hagyni meghalni. Arra ébredtem hogy valamiforo ömlik a számon és csak az oromon birtam levegöt venni. Biró Sándornak köszönhetem az életemet. felkatintota a vilanyt és amikor megláta hogy a párnám tiszta vér, egy szál alsonadrágba rohant ki és mivel a növér pont kint volt a pavilomba, majdnem nekiszaladt az automata ajtonak. Elmondta a növérnek :
- A szobatársam vért hány. Gyorsan hivjanak mentöt.
A szerencse az volt hogy két utcára voltak az othontól. A nővérke mind egy örült szaladt és kinyitota a kaput. Hivatalosan este 20-tól reggeli 05 a nagykapu belülröl le van láncolva. Ameddig az othonterületén volt a mentő, szinte hangtalanul suhant. Motor nélkül. Amikor viszont kiért bekapcsolta a szirénát. Amikor beértünk a korház területére, már átemeltek a guruló hordágyra. Én mielöt elvesztetem az eszméletemet, mormoltam egy imát. Könyörögtem a Teremtönek :
- Bocsásd meg azokat a vétkeimet amiket akaratom elenére elkövetem.
Sötétség. Amikor kinyitotam a szememet, felsohajtot örömébe. Az arca ugy remeget a szemem elöt mind egy hologram. A melkasomon valami jéghideg volt. Megnézte a homlokomat és megsimogata az arcomat. Vissza zuhantam egy mély állomba és amikor dél elöt 10-kor ujbol kinyitotam a szememet, félhomály. 11 órakor már vitek is vizsgálatra. Akkor már nem véreztem de olan gyenge voltam mind egy légy.A röngen kimutatta hogy nem tüdövérzés hanemgyomor vérzés. Egyik vénámba sima szalzola, a másikba pedig vér. Kb. 2 liter vért kaptam. Ezt egy év nyugdijamból sem tudtam volna visza fizetni. Három hét amikor egy falat ételt sem kaptam. Ezt az időt átaludtam.
Nagy örömmel fogadtak vissza. Még egy hétig fekve tápláltak. Ha kistáradt a szám egy nedves ruhával amibe pár csep ecet volt feloldva mert cserepes volt a szám. Az első enivaló az tejbegriz volt kevés porcukorral.
2026.05.13. Hat hete jeleztem valakinek, tudom hogy nehéz elhini hogy kerekes székben is példát adhatok, reményt, akkor töb 10.000 követönk lenne. Egyelöre csak Szombathelyen. Itt már az sem egyszerü kimenni engedély nélkül a boltba. Egyszer amikor senki sem válalta, kértem egy kilépöt. Öszeg ami nállam volt az 3.000 ft. Banánt és fagylaltot vetem. A pálcikás fagyit(mivel nem szerettem volna ha elolvad kint fogyaztotam el), a banánt ami majdnem 3 kg. volt(csak kettöre volt pénzem) a töbit meg a Zsolti, mivel rendszeres vásárló voltam mondta :
- Ez csak egy szerény ajándék.
- Köszönöm.
- Itt van egy névjegy kártya és ha bármire szüksége lenne csak hivjon fel és mivel én látom el mindennel, Őnnel kivételt teszek.
Szeretem volna végre valami értelmeset tenni de azt mondták :
- Türelem, már csak három hónapig kel várjon. Mindjárt it van oktober.
Sajnos elegem lett eből a majd(ha fagy). Felhivtam egy Budapesti képviselöt de az aszt mondta :
- Beszélje ezt meg az ottani képviselövel.
- Minek ? Ez egy ördögi kőr és már elegem van ebből.
Amikor olyanok akik már belekeseredet az életük hiábavaloságáról(a rokonaik azért szabadultak meg tölük mert kritikán alul viselkedtek és nem akarták hogy ezek személyeknek az unokáik vagy dédunokáik ebbe a lelki fertöbe nöjenek fel.) Ezt vegyék példának. Sajnos a gyülölet gyökerei olyan mélyek hogy ki sem lehet irtani. Öreg aszonyok akiket azért hozták ide mert pokollá tete minden rokona életet. Senki sem látogatja, mert számukra ők már halotak. Ha boldog párt látnak maguk környezetébe fel tudnának robbani. A szemükbe vágtam hogy szintén nem érnek egy jukas garast, felháborodtak. Felnagyitoták a bünömet. Sajnos elfogyot a türelmem és olyan embereket sértetem meg akik elképedtek. Amikor észre veték a vissza vonultságom, megkérdezték :
- Mi bántja anyira?
- Az hogy belegázoltak a becsületembe. A szerény nyugdijamon semmi másom nincs, de ezek a boldog mosolyt is le akarják törölni az arcomról.
- Őn egy értelmes ember. Tudom hogy értelmes ember de a békeségéért tegye magát túl ezen.
Amikor az egyiket megkértem, bocsáson meg azt válaszolta :
- Nincs bocsánat.
Amikor azt mondtam :
- Nincs olyan ember aki soha sem vétkezet. Az vesse rám az első követ aki soha nem tévedet.
Elegem lett abbol hogy semmi értelmeset nem tehetek. Lényegébe idöm mind a tenger. Nincs lelkiismeret furdalásom. Amit más két kézzel sem képes azt én bal kézzel megoldom. A mentálos Laci megigérte hogy segit késziteni egy videot. Első lépésbe négy népdal. A Yutube-ra feltöltve, azok akik lájkolják ez nem kis ingyen reklám. Sohasem szeretem a tétlenséget. Akik olvasák a verseimet, átérzik azt ami bennem zajlik, a fájdalom. Minden követ meg fogok mozditani hogy olyan kariert épitsek amit még senki. A nagyszüleimtől megtanultam, semmi sem lehetetlen. Csak egy tehetetlen kullog mindig hátul és AZ NEM ÉN LESZEK !!
Amikor a mentálos László, aki már egy ideje figyelte a bezártságomat, megkérdezte mi bánt, elmondtam:
- Szeretnék egy olyan koncertet játszani de ahoz kellene egy zongora. A harmoniumon lehetetlen és tudok egy megoldást de mindig azt kapom :
- Mindjárt it van oktober.
Laci elgondolkodot és azt mondta :
- Megbeszélem a fönökséggel de kel valaki aki kikiséri és megvárja. Van olyan valakim ?
- Igen a Biró Sándor.
- Az jó mert a szolgáltató kocsi anyira terhelt, képtelen egy számukra "jelenkténytelen eseményért......A buszra mindig a Sanyival szoktunk kimenni a városba. Lényegébe egy videot kel késziteni és a Laci megigérte ezt felveszi élöbe.
Nagyon sok olyan ember van nem csak itt de az egész országba töb százezer kerekes székes. Van aki tud mozogni a székkel de a 80% soha sem fog két lábra állni. Mivel makacs ember vagyok én már tudok járókerettel de 10-12 lépést anélkül is. Éjjel amikor hajnali 3-kor már nem birok aludni, lejövök a társalkodoba, filmet nézek fülhalgatoval és ennek hatására írok. Kiírom magamból a fájdalmat, a kétségbeesést és megnyugszom. Az igazi beteljesülés akkor lesz hogyha abban a csarnokban be tudom mutatni az ot porosodó zongorán bemutatom az improvizáló tehetségemet.
Budapest. 27 évig dolgoztam ott töb cégnek. Amikor megropantam, onnantól kezdve hiába írtam egy levelet annak akinek minden időmet rááldoztam. Akkor fog majd pofára esni amikor valora váltom azt a mondást(Ha Mohamed nem megy a hegyhez, a hegy fog elmenni Mohamedhez. Nem minden a pénzen múlik és ezt be is fogom bizonyitani. Lehet rá fog menni 1 évem de szerintem meg fogja hozni a gyümölcsét. A pozitiv példát fogják követni. 2027 már a fövárosban fog találni. Erről ennyit !!!
2026.05.15. Zuhog az égi áldás. Mire megtetem azt a nem egészen 30 m. rongyá áztam. Átöltöztem és most száraz ruhában a gondolataimba merülve, semmi más nem érdekel. Reklám. Hónapok ota ugyan az. Borus az ég de a társalkodoba kaptunk végre egy sokkal jobb minöségü gépet. A Kálli Marikával töltötem az egész napot. Holnap szombat és mire befejezi a regelit én már várom.
Az östermelök olyan boldogok hogy kimennek és letérdepenek a sárba és hálaadó imát rebegnek a Teremtönek. Ha nincs termés akkor pénz sincs. Ha azt akarják hogy legalább nullára kijöjenek, meg kel emeljék az árakat de akkor elveszitik a vevöiket. Sehogyan sem jó ez. Ezt kihasználják a görögök, olaszok mert anyira lenyomják az árakat, ennek a szegény országnak az östermelöit a "főldbe döngöljék".
Ha panaszkodnék az csak hivalkodás lenne. Elnyertem egy állom szép nő szerelmét. Ő mindenem. Az osztrák rokonai mindennel elhalmoztak. Este mivel ö a nagykastélyban lakik én viszont a kiskastélyba, csókkal bucsuzunk.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egyédi emlékek. 14 évesen egy hetet töltötem a senki szigetén ahol játszodot az "Arany ember". A kazánok szorosa amit a Duna alkotot meg. Egy igazi török mecset ahová csak mezitláb lehetet bemenni. 70 m. hosszú és 15 m. széles. Egy igazi perzsa szőnyeg fedte ezt a helységet. Helyben késziteték és 3 év alat készült el. sulya két tonna. Hajoval szálitoták és amikor leteriteték úgy épiteték azt a mecsetet. A toronyban a kerengö derviz ott köszöntöte Alahot. Ezt nem tehette fedetlen fejjel. mivel ez a legnagyob tiszteletlenségnek számitot volna.
Senkit nem engedtek megfürödni a Duna vizébe mert minket gyauroknak neveztek. Ezt senki sem vitata el. Mohamed profétáját köszöntöték imával Hajoval mentünk és olyan tiszta volt a Duna víze hogy legalább 10 m mélyre le lehetet látni. A szirtek olyanok voltak mind egy cápa fogai. Ot etem életembe eredeti török ételeket. A vendéglöben is csak kis alacsony asztalok voltak és mivel himzet párnákra lehetet leülni és lefátyolozot nők szolgáltak fel mindent(csak a szemük villogor mind két fekete gyémánt). Homokba teték a réz edényt. Amikor felfort a kávé, leöntöték a tetejét. Ékszereket is árultak. Nagymamám vet magának egy csiptetös fülbevalot, egy igazi rozsaszin igazgyöngyel ékesitve. A következő évben felépiteték a duzasztot és a sziget 100 m mélyre sülyedt örökre.
Budakeszi. A legjobb barátommal akit Ungi Tibornak hivtak az Omszki tóban rendeztünk uszó versenyt. 10 alkalombol 7-szer ö nyert. A ruháinkat egy olyan hive hozta utánunk csonakkal akit megmentet attól a borzalmas élménytöl hogy kapualjakba aludjon. Igazi rajzmüvész volt. Szén ceruzával portrékat készitet. Amikor a Vörösmarti téren kezdet rajzolni, a külföldi turisták körbe álták. Már volt anyi pénze hogy egy panzioba egy 2 ágyas szobát béreljen. El kezdet olajképeket festeni. Egy amerikai turista felkérte hogy készitsen egy képet az egész családjával. Kivite Amerikába és ot egy mütermet rendeztetet be neki. El telt két hónap és Ungi Tibinek küldöt 500 dolárt.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sohasem szégyeltem a munkát. Most sem és amedig élek megprobálok maradandó dolgokat alkotni. Ha szeretet tudsz adni, ne érdekeljen ha valakik vérszemet kapnak tőlled. Maradj meg annak akire fel lehet nézni.
Azok akik nyomot hagytak bennem.
Az első aki megtanított vezényelni az egy hihetetlen személyiség volt A neve Pop Dorin. Nem szégyelte azt hogy Budapesten végezte a zeneakadémiát és boldogan adta tovább ezt a tudást.
A második az egy nép fia volt és a neve Gelu Furduj. Amerikai mintára tanított nem csak énekelni de táncolva és a koregráfiát Budoju tanította.
A harmadik a Pellei István volt, aki kameramann volt és az első profi kameráját Bujtor Isvántól kapta. A "Szomszédokat" ő vágta és öntöte végleges formába.
A legjobb tanitványa a Flegauf Bence volt aki neki köszönhette azt hogy megnyerte egy kis filmjével az "Arany medve" dijat és olyan emberekkel tudot együt dolgozni mind André Vajna.
Budakeszi. A felvett neve Varga Vilmos de a születési neve, Ajtai Damokos. 30 évig élt Afrikába és aki a legmélyebb nyomát hagyta a müveiben az Csontvári Margó Tivadar. Nagyon sok mindent tanultam tölle. Imádott mert csak franciául beszélgetünk. Nagyon sok mindent tanultam tölle.
A fia válalkozó volt és minden pénzt megadot azért hogy külföldi válalkozokkal tárgyaltam. Angol, olasz, spanyol, portugál de főleg románul. Napi 10-12 órát dolgoztam és a csillagos eget is lehozta nekem.
Jagamos János, Vermesi Péter és aki lelket adot az elöadoi tehnikámnak az egy zongora tanárnő volt akibe Plátoi modon bele szerettem.
Kruzsnicki Rózsa, sok közös koncert, négy kezes. Így let töléletes az elöadoi tehnikám.
A mai nap, nem is tudom ?!?
Ez egy szinte hihetetlen nap,
Szombathelyen, egyesek elmebetegen.
Ha berugnak egymásnak esnek, bégetnek,
foggal "rágnak lukat, akkor ha az inyük berobban.
Ktrecbe kéne ezeket zárni, és az erdöbe kirakni,
lássák meg hogy alkohol nélkül elszál minden.
Bátorság akkor a medve magához ölelve,
csak egy roppanás és elszál a "szemétnek lelke".
Amikor végre.
Magyarországon lakot nagyapámnak hat évvel,
idősebb testvére, a birtok részét egyetlen fiára,
A Lövölde téren, az első emeleten, éldegélt,
grofnő párjával a szépséges Idával.
1970 nyarán, a fia emeletes házában
a Vadvirág utcába, fia, két évvel fiatalabb.
Minden este 17 óra után, rikancsként árulta,
az "Esti hírlapot" belölle mindig felkészülve.
50 darab ujságot, "puszira" megkapot,
felnötesen hordot "csárdás kalapot".
Nekem is adott, szintén ötven darabot,
igazi Pesti, és rá az apja nagyon büszke volt.
Az egy forint ötven filér, de bindenki bélással fizetet,
az két forint volt, és az ötven fillér "borravaló" volt
Alig öt nap alatt már fejenkkét zsebünkben egy piros százassal,
öt darab bélással, az ut oda vissza csekély négy forint.
A vidámparkban mielöt a pénzszorásba bele lendültünk volna,
két pár vislit, egy Pepszit, minek ára nyólc forint,borravaló két forint.
Fél nap alatt, mindent kiprobálva, (ismerték mert mindenki imádta),
a legvégén kikötötünk a Zserbóba, a Vörösmarty téren, a duna szélen.
A következő héten a sétahajoval már a nagybátyámékkal,
Duna kaviccsal a zsebünk tele, pocakunk tejszinhsbos fagylaltal.
A kisérő, igazi történelem órát tartva, minden egyedi szépséget bemutatva,
vissza vit minket a múltban, ahol például Surányban egy másik alkalommal.
1989 után szerény hat év után, 33 év alat mindent kiprobáltam,
magamat mindig, mégis eltartva, de mégis életbe maradva.
Négyszer voltam sajnos a halál torkába,
de a testemet az ördög is kiokádta.
Lehet hogy sok bennem a szálka, mert sok ingyenélő,
dolgozni nem szerető, lelkiismerettel nem rendelkező.
Mivel a legboldogabb lény a szellem űző,
a felhők fölött mindig véd minket az "ózon tető".
Elmegyek, elmegyek.
A rabság nem az én világom,
elmegyek mert utálom .
Rongy emberek igazi szemetek,
ők adják mindig a szenteket.
Bucsú
