bolonyibence blogja
GondolatokHa vannak emlékeink.
Hajnali 3.15. Az elsö dolog ami ilyenkor megforduk az agyamba az, vajon mi is az igazság. Honan származik az emberiség. Magyarázatok. Emberi vakság. Anyit tudunk hogy eben a végtelenségben ki tud eligazodni. Amiota az eszemet tudom, mindig volt mit tanulni. Mindig lesznek feltenni való kérdések. Reggeli után a Biró Sándorral kimegyünk és megveszünk egy pár aproságot. Soha nem volt testvérem. Egyke vagyok. A mostoha testvérem egyszer megkereset. Kiváncsi volt rám. Sajnos messzemenöleg nem úgy viselkedet mind várni valo lett volna. Mindegy. Lényegébe minden nevelés kérdése.
14 évesen mentünk meglátogazni a nagypám bátyát. Őa Lövölde téren lakot de a fia az Őrs Vezér tértöl nem messze. Ot találkoztam egy másodunokatestvéremmel. A család neve Veréb László. Aranyos gyerek volt de mivel Svájcba születet, csak törte a magyart. Franciául társalogtunk. Mutatot egy pár képet. Hihetetlen hogy ot még április végén is van hó.
Ma megveszek egy egyedi könyvet. "A világ hét csodája". Fiatal koromba az egyik csoda az a Bakó erdő széléröl induló hasabék amit egy kis patak évezredek alat mosot ki és a Szamosba ömlöt. A második az a Tordai hasadék. Mind két helyről legendák keringtek. Két alig 30 oldalas könyv örökitete ezt meg.
Ahogy a korral haladsz, mind joban kezded megérteni a világot. Aki az egyetemen a filozofiát és az elmélkedést tanitota egy hires osztrák tanár volt. Breter György volt a magyarositot neve. Soha sem hozot be jegyzeteket. Csak az utolsó mondatot kelet neki megemliteni.
Nagybányán ismertem meg egy balettáncost. Imádtam a baletet. A neve László Attila. Szegény albérletet kereset. Csodálatos fülbevalokat készitet és nekem megtetszetek ezek az egyedi ékszerek. Nekem akkor egy 3 szobás lakásom volt. A felesége Kolozsváron tanult és csak kávézokba tudtak találkozni. Felajáltam neki hogy akkor jöhet hozá amikor akar. Saját szobájuk volt. Én akkor nagyon sokat jártam dolgozni és volt hogy 3-4 napig távol voltam. Kaptak kucsot, használhaták az edényeimet. Példás rendet tartotak. Ő avatot bele a joga müvészetébe. Megnyitota azt a kaput amin keresztül vissza tudtam menni az agyamba 4 generáciora vissza.
Szeretem a tiszta hajnalokat. Olyankor ki szoktam feküdni és ez olyan élmény volt mindha a főld vonzoereje megszünt volna és ln bele zuhantam a csilagok közé. Akkor értetem meg egy román, pontosan orosz költő versét. A román neve az Mihail Eminescu, de orosz neve is volt. A vers címe, "Az üstökös szerelme". A halhatatlanság és a halandoság találkozása. Hiperion volt az üstökös neve.
Görög mitologia Az Olimposz istenei. Prométeusz fél Isten volt és ö adta az embereknek a tüzet. Ezért nagyon kegyetlenül megszenvedet.
A halálunk a születésünknél kezdödik és elméletileg 80.000.000 szívdobanásig tart. Érdekes kérdés. Mitosz vagy valoság ? Erre nem kel keresni a válasz mert azt a Vatikánban örzik hét pecsét alat.
Erdély. A vulkánikus tavak és legendái. Igazi forás vizek. Borszék, Buziás, Bodok és a fekete iszap feltörö helye. Aki izületi betegségekbe szenvedet, ot megtalálta a gyogymodját.
Egyetemi élet. Hajnalba már tanultunk. Akkor fog az emberi agy a legjoban. Kávé, cigi. Egy adot pilanatban el kezdet égni a gyomrom. Az egyetemi orvos azt javasolta, utazak le a büdös fürdöre. Egy hétig minden étkezés elöt meg kellet innom 1/2 l. vizet. Azt javasolták, mielöt megiszom ruhacsipeszel fogjam le a két orlikamat mert olyan szaga van mind a kotlos tojásnak. Egy hét és teljesen egészségesen tértem haza de minden nap kirándultam. A szombatról vasárnapra viradó éjszaka voltak a bálok. A legények és a lányok felveték az üneplö ruháikat. A lányok füzöt használtak hogy a derekuk még karcsub legyen és a gyöngyökel kivart melény neve pruszli maga volt a csoda.Nem sajnáltam érte a pénzt. A telepulés neve Toplica. Ot volt egy vices temető, kopjafákra írt. Ami megtetszet egy idézet.
"Itt nyugszom én, olvasod te,
nyugodnál te, olvasnám én".
Igazi élő elöadások. Székely táncos komikus együtes. Nagyapámék elöadás után éterembe vacsoráztal Az együtes 18 tagból állt. Betértek egy pohár borra. A gázséjukból csak enyire tellet. Közös megegyezésre jutva, a nagyszüleim fizetek nekik egy vacsorát. A két komikus, össze nézet és megkérdezte :
- Ki az a nagylelkü ember aki meghivot minket.
Oda jötek és megköszönték. Onantól kezdve mi már egy héttel elöte tudtuk mikor jönek és tisztelet jegyet kaptunk. Tölük tanultam meg mokásan táncolni. Egy nyáron három hétig velük turnéztam. Boldog évek. Emlékek amitől ilyenkor is lángra loban a szivem.
Még sötét van ugyan de a fekete rigó már hirdeti a hajnalt. "Süs fel nap".
A kegyetlen valóság.
Eről még sohasem írtam. Az Ungi Tibor akinek mindent köszönhetek és emléke örökké élt benem, felkért, menjek be a Markó börtönbe és írjak egy pár riportot. Senki sem merte beválalni pedig csak olyan emberek voltak akik nem véletlenül kerültek oda. Életem legkegyetlenebb korszakát éltem. Már csak a halálomat kivántam. Az ördög Kristoff Péter képében kisértet meg. Kivalatot és tudta csak a "mézesmadzagot kel elhuzni az orom elött". Elmagyarázta mivel látja rajtam értelmes enber vagyok, egy tanfolyamot kel megszervezni. Egy angol lord létre hozna egy nyelvtanfolyamot. Leforditva magyarra magas szintü nyelv iskola. Röviditése H.E.C. A legdurvább egy olyan embert aki képletesen képes volt a négernek eladni a napolajat és az eszkimonak a mélyfagyasztos hütőszekrényt. Hamis számlák és mire a hatoságok észbe kaptak már 2.000.000.000 áfát vissza igényelt. Kezdetnek adot 100 angol fontot és bérelt egy lakást ami iroda is volt.
Még nem születet olyan ember aki igérni ne tudot volna. Tudta hogy nagyon sok nyelven beszélek. Szinkron tolmácsként egész Europát végig jártam. Az első hely London, a második Bécs. Olyan emberekkel léptem kapcsolatba akiknél 10.000 angol font zsebpénz volt. Bécsben decembertől márciusig pangot az üzlet és kellet valaki aki mivel ezt az üzlet ágat magára válalta, megsporolták az adot, helypénzt. Ennek az álválalkozásnak csodás nevet adtak. "sláfen gesáft". Alvó üzlet. anyit fizetek hogy ketten fél évig boldogan láblogatva meg tudtunk élni ebből. Mindig jukasmarku voltam de imádtam a nőket, a kaszinóban töltöt éjszakákat. Ha sporlosan élek most forintban legalább 100.000.000 ft. lenne. A Zmika Istvánnal alapitotunk egy nemzetközi céget ésa pénzt Svájca "fagyasztiotuk le". Egy dolgot álmunkba sem mertük gondolni. Aki ezeket a pénzeket kezelte, a saját nevére tette és amikor már mek volt véve egy 40 holdas birtok és az István meghalt, hiába probáltunk a nyomára bukanni, az otani bankárok még a nemzetközi rendörségnek sem adtak informáciot. Borzasztoan dühös voltam. Nem látam a pipátol.
Akkor ismertem meg a Kristof Pétert. Kedvesen elmagyarázta, ha neki dolgozok és 3 hónap alatt létrejön a válalkozás busás jutalék vár rám és én leszek ennek a cégnek a vezérigazgatoja. Egyetemi tanároknak dupla fizetést igértünk, szerencsétlenek ot hagyták az álásukat és felégetek mindent maguk után. Ha átlátak volna a szitán, biztos hogy nem teszik meg. Hitelt vetek fel 40% kamatra és élték világukat. Eljött a december elseje és vártam a csodára. Sehol semmi de felkereset a bank és követelte a pénzt. Megprobáltam magamhoz térni de ez anyira letaglozott, csak sirtam és imádkoztam. Megprobáltam elmenekülni de hová is. Elmentem a rendörkapitányságra és feljelentetem saját magam. Megkérdezték nagyábol mekora öszegről van szó. Mondtam legalább 4.000.000 ft. Azt mondták, ez a legkisebb öszeg ami a közel 3.000.000.000 forinthoz képest amit 28 cég benyelt semiség. Szilveszter. Beletörödtem hogy ezt nem fogom meguszni szárazon. Hamis cimet is megadhatam volna de akkor egész életembe menekülhetem volna. Eltelt a január és én minden munkát beválaltam.
Február hatodik napja. Szombat. Két nyomozó megkereset és nekik minden papirt átadtam. Kedvesek voltak és kiültünk a kertbe. Kávéztunk és cigaretáztunk. Szerencsétlenségemre nem hitem hogy besétáltam a csapdába. Hétfö dél után 15 óra. Besétáltunk az V ker. rendörkapitányságra. Elmagyarázták egy éjszakát bent kel töltsek. Én marha vakon hitem az igazságszolgáltatásba. 21 óra elszunyadtam a széken. Álmomba már kint voltam. Két pofon téritet magamhoz és már vitek is. Mire észbe kaptam már egy cellába ébredtem. Este 22 óra volt. Akivel össze kerültem annak a neve Lampert Levente volt. Majdnem 2 méter magas és tele volt tetoválásokkal. Behuzodtam a sarokba és csak a könyeim folytak. Rám nézet és egy szakértő tekintetel felmérte a helyzetet.
- Fogadok téged úgy átvertek mint a szart a palánkon. Igyunk egyet.
Albán konyak és mivel egész nap egy falatot sem etem nagyon hamar a fejembe szált. Az utolsó szál cigimet probáltam megmenteni de mivel eltört lemondtam rolla. Megkinált a sajátjából. Arany Kent. Enek köszönhető meghitté vált a hangulat. Ököllel megdöngete az ajtot és kiszolt :
- Hozatok egy ebédet a "barátomnak".
Mindent megetem és nem kicsit be is csicsentetem.
- Na mesélj.
Elmondtam hogy jártam. Végig halgatot és megkérdezte :
- Ez nekem nem világos. Elmondanád még egyszer. Amikor harmatszora mondtam gondoltam na ez is egy agymosott. Nem szolt egy szót sem. Amikor közöltem vele reggel legkésöbb 10-kor már kint leszek, szemembe röhögöt.
- Ebben a korban még hiszel a mesébe ? Ha csak fél évig leszel bent akkor az csoda lenne. Ha viszont meghalgatod a tanácsomat, olyan hamar fog eltelni hogy észbe sem kapsz. A céges papirokat biankoba írtad alá ?
- Igen.
- Jelemző. Arra akarnak majd ráveni hogy tudtad hogy csalsz de, ha ezt beismered akkor meguszhatod egy felfügesztéssel. Ki szeretnélek ábránditani, ez egy életen átt olyan lesz mind egy kereszt. Soha nem kapsz hivatalos munkát és nem lesz nyugdijad. Alhatsz majd az utcán. A kirendelt ügyvéd úgy tesz mindha a barátod lenne. Semmit ne írj alá és jegyezél meg minden szót mert akkor segiteni tudok. Én kocsitolvaj vagyok. Ahoz hogy beinduljon a riasztó kel 40 másodperc. Én 10 másodperc alatt már benne ülök. A barátom, igen, én azt hittem. Felesbe dolgoztunk. csak 60 perc kellet és már kiégetük az alvázszámot, átfestetül és már vitük is ki. Főleg Romániába és Albániába.
Senki sem tudta megérteni miért nem találják. Akiket kineveztek tulajdonosnak azaok már rég a földben nyugodtak. Sajajnos a társam azt a nem kevés pénzt eljátszota a kaszinoban. Reggel közölte velem adjak kölcsön. Nemet mondtam neki. Boszubol elment a rendörkapitányságra és mindent kitálalt. Vádalku. Amikor a határon lekapcsolták a kocsit, tudtam mekora szemét. Mivel elözetesbe csak 350 napot tarthatak amikor kiszabadultam egy olasz cég kihirdete hogy olyan riasztó rendszert készitetek amit lehetetlen kiiktatni. A börtön parancsnok fogadot, neki van egy szakértöje aki 120 másodperc alat már elindul a kocsival. 100.000 dolárba fogadtak. Leeset az áluk amikor alig 70 másodperc után már repesztet a kocsival. Felveték és olyan tökéletes rendszert épitet aminek három 6 számjegyü kodja volt. Az elsőt még megfejteték de a másodiknál csödöt mondtak.
Töb találmánya is let. olyan kocsit is épitet amit össze kapcsolták az ember idegrendszerével. Miliárdos lett és az amerikai autocégek kapták meg ezt a szabadalmat. Az oroszok, a kinaiak, az egyiptomiak hiába könyörögtek nem tudtak labdába rugni.
Igaza lett. Közölték, a vizsgálat befejezéséig 72 órát bent kel lennem. Szembe röhögtem és onan kezdve mindent elengedtem a fülem melet. Sajnálkozva közölték még minimum 30 napig bent kel tartsanak. Az is eltelt. Jött a 60 nap. Nem szembesitetek egyetlen tanuval sem. Egy nap egy olyan gyerekkel akit úgy hivtak hogy Gerebjés Lajos leküldtek hogy hozuk fel az ebédet. A kapu tárva nyitva és sehol egy árva rendör. A kávégépböl mivel pénzel müködöt kivetünk egy egy kávét, kényelmesen elszivtunk egy szál cigit. Azon röhögtünk hogy ezek a fakabátok teljesen elmebetegeknek néznek. Na ná ! Kint lesben áltak és csak arra vártak ha kimernénk teni a lábunkat a kapun kivül, szökési kisérlet miat minimum 5 évet vertak volna ránk. Az öröknek leeset az áluk amikor nevetgélve vissza mentünk a celláinkba.
Betetek hozám egy olyan embert aki mivel rengeteget dolgozot külföldön egy este amikor hazajöt megtalálta a feleségét aki a szeretöjével henterget. Elborult az agya és mind a ketöt megfolytota. 25 évet kapot de jó magaviselet miat csak 20 töltöt le. Amikor kiengedték bebeszélte magának hogy ha a szemtanu nem köpi be akkor nem kerül rácsok mögé. Elment és az egész családját kiirtota. Négy ártatlan embert. Föleg egy kislányt és egy kisfiut. Viszament és most már megkapta a végtelen életfolytot. akor már 63 éves volt. Leghamarább 93 évesen szabadult volna ki. Szomoru voltam de tudtam egyszer minden eltelik. Levente 40 nap után kiengedték de hagyot nekem 60.000 ft. és inen kezdve semiben nem szenvedtem hiányt. Már fogytán volt a türelmem. Amikor az örnagy megfenyegetet ha nem irom alá a fellebezést kegyetlenül megbánom. Leköptem és akkora pofont kaptam hogy letérdeltem. Talpra ugrodtam és úgy tökön rugtam hogy térdre eset elötem. Megfogtam a nyakát és be akartam nyomni a nyelöcsövét.
- Még egy szó és megölöm, és nem bánom ha életfolytiglant is kapok. Az csak 20 év de jo magaviselet elenébe ez csak 10 év lesz. Megkereslek és kinyirlak.
Anyira félt hogy elmenekült az országból. Tudták hogy anyi gyülölet van benem, nem fecsegek a semibe.
Nem 90 napot kaptam hanem 120. Ez öszesen 202 nap. Utolsó 10 nap Markó. 14 voltunk egy celába 12 orosz mafiozo egy kinai aki legalább 150 kg. nyomot és én. Az oroszok szkander versenyeket rendeztek a kinai pedig a vaspadokat emelgete. Verseket írtam és amikor megláta megkért írjak egy szerelmi valomást a menyaszonyának. Akkor már csak 2 éve volt hátra. Megkértem, adjon pár paramétert de ő egy fényképet mutatot. Kaptam papirt bélyeges boritékot és megírtam a szerelmi vallomást. Eltelt két hét és jöt egy vissza levél. Az állt benne, idézem szó szerint :
- Anyámék megtiltoták hogy egyetlen levelet is írhasak neked. Nem volt egyszerü de senkivel nem feküdtem le. Hiába fenyegetöztek, hiába ajánlotak olyan gazdag embereket akiket akaratom elenére elbüvöltem a szépségemmel, megfogadtam, inkább bevonulok egy kolostorba és csak azért imádkozok hogy ha végre kijösz, szeretnék neked legalább 5 gyereket szülni akkor is ha belehalok. A szívnek nem lehet parancsolni. Ha elalszok álmomba a karjaidban fekszem és hajnalba a könyben áztatot párnán ébredek. Nekem csak te vagy.
Amikor végre civil ruhába kiléptem az utcára, kézbesitöt kerestek. Tele szívtam a tüdömet a szabadság levegöjével. Kértek viszont erkölcsi bizonyitványt. Amikor elolvastam a vér elöntöte az agyam. Az volt bele írva, a nyilvántartásban nem szerepel. Ez azt jelentette, csak tanuként lettem kihalgatva !!! Jogtalan fogvatartás. A papir forma szerint, csak tanuként halgatak ki és egy percig sem voltam rács mögöt. Ilyen nincs. Ezt nem fogom lenyelni. Mivel ez napi 10.000 ft. jelentet volna öszesitve 2.020.000 ft. let volna. Amikor ezt az ügyvédnél megemlitetem megkért :
- Ne tegye mert akkor olyan vádakat fognak a nyakamba akasztani hogy a müanyag lakat is rádrohad. Legyen ez egy életre szoló lecke.
Inkább szegényen de tisztán. Nem egyszer kezdtem mindent elörröl. Most is választanom kel. Remélem helyesen döntök majd. Ma április 30. November elseéig csak hat hónap. A boldogságnak nincs megfizethetetlen ár. Marika. Mindent elkövetek hogy elválaszanak egymástól de a rokonai elfogadtak. Imádom azt amikor a kicsi kezével megsimogat. Vissza adtam az életkedvét. Nem akarom túlélni. Ha a menyországba kerül, követni fogom de ha a pokolra, oda is követem.
Álmodtam egy világot magamnak.
Veled lenni szerelmem,
fény vagy nekem "életem".
Semmi sem fontos mert ha átt tudok logni,
a csodás örök kertben, kettőnk szerelmét óvni.
Az életünk egy harc, ne azt mondják miért nem,
két szív egy elme, olyan mind a nemes kelme.
Az élet mindig napirányba halad, kinai falat,
Miskolcon eszünk majd szálka nélküli halatt.
Egy forgató könyvet szeretnék megírni,
soha ok nélkül nem fogok sirni, rimelni.
8+8= 88 de ez semmit sem számít,
minket csak az ásó, kapa és a nagyharang.
Ha kel felmegyek a magyar királyig,
ebben a melegbe még az ördög sem fázik.
Eső és szivárvány, szívünk párban,
egyesülni fogunk a csodás Afrikában.
Tudom, semmi sem szebb mind szererlem,
a muzsa egy kőltőnek szeme világa.
Ha egy ágyban. egymás karjaiban,
kettőnk csókja szavak nélkül ismegértik egymást.
Rahmaninoff preluge op,3.
Ezt a müvet mindig imádtam. Ha vissza emlékszem ara a tanárnőre akinek a neve Lacrimiora Cofáru, ö határozot meg bennem valamit. Ő adta meg szárnyaimat, és megértette velem ha nem a lelkembe gyökerezik a mű értelme akkor ez nem több mint egy gyom aminek a neve "ördögszekér".
Akkor már megírtam az első zongora darabjaimat, amiket a nagymamám és édesanyám évzáró koncertjein be is mutattam. Sajnos ez egy kicsit(nagyon is túlfütötte az egomat). A "művész lelkek már csak ijenek. Néha nagyon kegyetlenek, lelketlenek".
Mamaja, román tengerpart. Egy Buzaui kislány nagyon megtetszet. A neve Enache Camelia és mivel akkor már szerepeltem külömböző darabokban, a hajamat korom feketére festeték(eredeti színe barna). Olyan voltam min Alen Delon. Hajnalba kimentünk a tengerpartra és mivel akkor még a víz kellemesen langyos volt és nem látot senki, anyaszült meztelenül beusztunk mind két sellő. Amikor kijötünk a vízből és egymás melé feküdtünk a szép nagy törölközön, a magamévá akartam tenni. Rámnézet és megkért :
- Légy szives ezt ne. Én még ártatlan vagyok és ezt az egy dolgot szeretném csak annak adni akinek kimondom a "holtomiglan, holtodiglan varázs szót".
Nem tetszet de ezt nem mutattam ki. Nekem akkor már némi tapasztalatom volt a testi szerelemről. Ezt a Badiu tanár unokahugától vettem el. Szerencsétlen, belém szeretet de én csak a szexre vágytam.
Hazakisértem és el keztünk csókolózni. Nem elenkezett amikor csendbe de kigomboltam a bluzát, egyessével a fözője csatjait és amikor beléhatoltam és elvettem a szüzességét, én boldog voltam. Ő szerelmes de amikor megérezte, az én számomra ő csak egy "skalp volt", teljesen magába zárkozott.
Ropant dühös lettem és másnap egy bolgár lánnyal bementünk a Konstancai Casinoba és mivel neki rengeteg pénze volt, el keztünk a géppél pokerezni. Ameddig kis tétekkel játszotunk, nyertünk. Sajnos ott fertözöttem meg ezzel a pokoli játékkal. Megebédeltünk a város legdrágább éttermébe és akkor ettem olyat hogy teknösbéka leves, polip, rája és homár. Amikor vissza mentünk direkt úgy vittem kézen fogva hogy lásson.
Sirva fakadt és este amikor már kicsit kijozanodtam, odajött és csak annyit mondot :
- Te csak egy szívtelen skalpvadász vagy és én nem leszek senki "trofeája".
Nem értetem meg és a vonaton,(mivel 14 órás volt az út), a vonat V.C.-jében szeretkeztem egy Monika nevü lánnyal. Ez a lamur sem tartot sokáig.
Kolozsvár(pontosabban Cluj-Napoca) ez volt e csodálatos Erdélyi városnak a neve. Két filologus lány segitet leforditani német nyelvből azokat a részeket amik a dolgozataimhoz kelletek. Egyikkel sem teremtetem testi kapcsolatot pedig az egyik boldogan lett volna az enyém. Lehet hogy jobban jártam volna de, késő bánat eb gondolat.
A zongora vizsgáimra a zene akadémia Bach termében készültem fel. Vasárnap, senki nem volt a környéken ébren. Reggel 5 óra. A portást "lekenyereztem egy lukszus ebédel" és felengedet gyakorolni. Az ablak támlákat bezártam és addig gyakoroltam korom sötétbe ameddig hiba nélkül játszottam el mindent. Kedvenc darabjaim a Liszt ferenc által Págánini akit az ördög hegedüsének becézték, ezeket a müveket átírta zongorára. Amivel a legnagyobb sikert arattam az a "la campanella" volt.
Amikor ezeket a sorokat írom, 2025.05.06 és hajnali kettő volt amikor "kivetett az ágy". Filmet néztem és ma lesz 10 és 11 között egy egyedi beszélgetés. Két mentálos és 5 olyan ember akik megprobálnak feldolgozniéletük legkeményebb korszakát.
Egy dolgot viszont senki elött nem fogok feltárni és eről csak én és a Teremtő fog tudni. senki más.
Amikor szembesülünk azzal a kegyetlen ténnyel hogy az életünk csak egy felvilanó szikra, szeretnénk valamit egy kicsit tovább adni. Nem akarom hogy a testem a "lángok martaléka legyen". Van két egészséges tüdöm, két egészséges vesém, egy "szerelmes szívem". Ami még ezen kiivűl megmarad azt hanvaszák el de senkinek nem árulhatják el hogy ezek a hanvak hová lettek eltemetve. Az othon egyik Vörös rozsa tövére akarok kerülni, mert a vérem színe világitson a sőtét éjszakákban.
Kállay Marika kedvence.
Esik eső csendesen,
tavaszodik rendesen.
Húll a hó, táncol a csikó,
friss zabot eszik a ló, holló.
Jégcsap már rég nincsen,
kedves angyalom, nővérem.
Ha téged látlak, jobb lesz kedvem,
köszönöm néked, lelki szellemem.
Nemsokára mehetünk a bálba,
a nyári mikulás nem jár szakálba.
Amikor a borz és a görény, szegény,
az öserdöből minden állat szökevény.
Boldog a majom mert rengeteg körülötte a banán,
kokusz tejet iszik és ha sokat napon haggya, részegre ?
Amiota a lelkemet a szerelem világitja, a tücsök és hangya,
ha jol megfizetem a szerelmemnek szerenádot ad és hétszín virágot.
Semmi sincs szebb az élet alkonyán mind tánc az éjszakán,
nekem a Kállay Marikám, mert álmomban karomba tartom.
Minden meg van már beszélve de ameddig a hivatal,
össze nem ad de utánna jöhet a lakodalom nászút.
Elmegyünk Ausztriába, a szerelmesek várossába Párizsba,
a diadal iv av alatt hat lovas hintoval, Luvrebe francia pesgövel.
Roma és Velence gondolán lantmuzsikán,
rengeteg csillar mosolyog ott egész éjszakán.
Egy hónap de ez örök emlék legyen,
te vagy nekem angyalom, szerelmem.
Romában megvárjuk az új pápát,
valora váltja álmunkat virágom, múzsám.
Írta ezt a völegényed.
