Blogalizáció, avagy a Jövő hírnőke
MũvészetÜzenet
Ma amikor elindultam vásárolni, teljesen el volt borulva az ég. Ám kisvártatva valahol középtájt, ha haloványan is, de előtört a napfény a felhők mögül, melyek egy darabig oszlani kezdtek körülötte, de aztán balról,/tényleg balról/ próbálták eltakarni a fényt, de csak eltompítani tudták, s aztán újra előtört. Tudom, erre van fizikai magyarázat, de mi van, ha ez egy üzenet volt? Üzenet, hogy van remény a legsötétebb órákban is, üzenet, hogy mi vagyunk a fény, akik hiszünk abban a baljós események ellenére is, hogy még létezik az-az út, mely a jobb világba vezet. De persze csak akkor van esély újra elindulni rajta, ha széthúzás helyett összetartunk úgy igazából.
Hiába birtokolja az eget a zord felhők hada, a napfény mindíg át fog törni rajta, mert ez a világ rendje.
Egyenlőség
A kőművesnek, a villanyszerelőnek, a betegápolónak, a tanárnak és még sorolhatnám, mért nincs minimum akkora fizetése, mint a Parlamentben üldögélőknek, sőt! Ők építik, ápolják, tanítják az országot, míg az üldögélők kettészakítják. Hoztak valaha jelentős ügyben közös döntést?
EMBERCSODA
Jól gondolom, hogy Isteni csodával felérne, ha akár csak egy országban az egység, a haza lenne a mérvadó, és nem a széthúzás, a pénzimádat, a hatalomvágy, a gyűlölködés és a sárdobálás volna mindenek felett?
Be kell látnunk, hogy Isten sosem téved, hisz jó eséllyel tudatosan állít minket egy ilyen kihívás elé. Az első Szeretetország Isteni csodát tenne azzal, hogy létrejönne legalább 90 százalékban. A haragtól vezérelt 10 százalékot a többség lecsendesítené, s Isten boldog mosollyal az arcán elégedetten bólintana. Mi lenne, ha a hazánk volna az első ilyen ország? Igazi embercsoda. Pillanatnyilag fényévekre vagyunk ettől, de ki tudja mit hoz a jövő.
A VÁLASZ
„Színház az egész világ.” mondta a színigazgató, s leülve a nézőtér első sorába, csettintésére kezdetét vette az előadás. Ezért hordunk a legtöbben „álarcot”, hisz egy szerepet alakítunk? Vagy tán valami másért?A hátsó sor homályba vesző részén ül még valaki. Nem Isten és nem is ember. De akkor ki lehet? Ha nem lenne ott, alakíthatnánk önmagunkat? Amennyiben igen a válasz, a megoldás egyszerű, hisz csak ki kéne zavarni a nézőtérről. De vajon erre a közös akarat képes csak, vagy mindenkinek önmagából kéne kiűznie? Jézus minden kérdésünkre tudta a választ. De ha Ő bennünk él, akkor mi is tudjuk, csak lelkünkben jó helyen kell keresni végre.
Te mit teszel ellene?
DÖBBENETES MÁR MIRE KÉPES A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA!
/Nem részletezem,mindenki könnyen utána nézhet a Neten/
Én, ha tehetném, most azonnal betiltanám a tovább fejlesztését. Miért is? Egy kérdéssel válaszolok. Vajon mi lesz 10-15 év múlva? Elárulom. Jó eséllyel valóra válik a Terminátor filmek rémálma, mert teljesen logikus döntés lesz a gépek részéről, hogy az emberi civilizációt el kell pusztítani, hisz egymást pusztítják ezek a magukat értelmesnek kikiáltott lények. Persze, ha az elkövetkezendő években kitör a világbéke, a mesterséges intelligencia az emberi lét folytatása mellett dönt. De szerinted mennyi esély van erre kedves olvasó?
Ha kicsit kevésbé tekintünk a jövőbe, akkor sem, rózsás a helyzet. Már most tökéletesnek mondható az ember animált másolata, mozgása, mi lesz 5-6 év múlva? A tv bemondókat felváltják az animált bemondók, sőt valószínűleg a színészek, énekesek, zenészek nagy részét is.
Én, amíg erőmből futja, versekkel, dalszövegekkel „harcolok” a mesterséges intelingencia ellen. Te mit teszel ellene? /Ha egyáltalán egyet értesz velem./
