Blogalizáció, avagy a Jövő hírnőke

Irodalom
Denn•  2023. augusztus 25. 13:13

Mobilvilág

Csodás modern világunk fémdrogja a mobiltelefon, melynek az emberiség 91. 7 %-a már függőjévé vált. Vajon ezer emberből mennyien élnék le további életüket egy trópusi szigeten kunyhókban, a modern világ vívmányai nélkül? 3-4 főre tippelek, de én közük lennék, amennyiben Shakira is jönne :)

Denn•  2023. június 30. 15:52

Illúzió?

Attól tarok jelenleg mindannyian egy alagútban caflatunk... 

De mi van,ha a végén a fény csak illúzió?

Denn•  2023. június 27. 14:32

SZERINTED?

Én tegnap egy napig tudatosan nem használtam az Internetet. Vajon hány millióan nem tesznek ilyet hosszú évek óta? S egyre többen lesznek! Tudom, sok előnye van, de ettől még nem kéne minden nap rajta lógni, ráadásul sokan nem az előnyös oldala miatt váltak függőkké. Elvonási tüneteim nem voltak de bizonyára azért, mert tisztában voltam vele, hogy másnap újra bekapcsolom. Ám vajon mi történne a Földön,ha beláthatatlan idegig megszünne az Internet? Szerintem kártyavárként omolna össze a világunk, s tán soha többé nem tudnánk újjá építeni. Szerinted?

Denn•  2023. június 6. 16:43

LÉLEKMÉRLEG

Állítólag létezik egy mérleg, aminek két serpenyőjében jó és rossz tetteink vannak. Szerinted a teljes emberiség kapcsán melyik nyom épp többet?

Még annyit megjegyeznék halkan, amikor a jövőnk a tét, a tétlenség is egyfajta bűnnek számít.

Denn•  2023. június 5. 17:18

Szerinted mit hoz a jövő?

Mi volna ha, bolygó szerte bevezetnének egy olyan napot, mikor mindenki csak igazat mondhat, bármiről is kérdik. A válasz egyszerű. Másnap az összes börtön színültig telne, sőt plusz férőhelyek is kellenének. Ezt tudjuk jól mindannyian, de különösebben nem zavar senkit? „Úgyse tehetek ellene.” legyint a Beletörődő és fortyog tovább az egész Földet körbeölelő Bűnmocsár. Már derékig állunk benne...Szerinted mit hoz a jövő?