blackroze blogja

Életmód
blackroze•  2026. június 8. 11:11

A félkegyelmű.

                   Miért adtam ezt a cimet. Az orosz írok hatására. A mai világban sok olyan ember él akinek nem a normális emberek közöt van a helye. Hárshegy. Kár hogy megszünt mert egyeseknek ott van a helye. A suly nem egyenlő az ép ésszel. Aki parasztnak születik még az iskola segitségével még a legmagassabb kultura szintjéig eljuthat.

                   Déstől alig másfél km. van egy falu. Kozárvár a neve. Több mind a fél falu analfabéta volt de aki tanulni akart az már az ovodába megtanult mindent amit lehetet. Egy ilyen volt a Goron család legfiatalabb tagja. Mivel nem volt pénzük megvenni az íroszereket, füzeteket, a betüket palatáblára krétával tökéletesitette. A plébános kertjét tartota rendbe és fizetségként csak füzetet és tintát kért. Ludtolbol faragot magának íróeszközt. Amikor iskolába ment egyedi írásmodja volt. Végig járta a 8 elemit, 4 gimnáziumot és ösztöndijjal végezte a Babes-Boyai egyetemet.

                  Amikor elkezdtem az 5-dik osztályt ő lett az osztály fönököm. Egyedi évek voltak. A jotanuló gyerekek családját meglátogatta. Amikor megkérdezte hogy nem gond ha az én családomat meglátogatja, egyértelmü hogy igent mondtak. Nagyapámnak hozot egy üveg 3 putonos Tokai bort, nagymamámnak és anyámnak egy egy csokor nefelejcset. Ebéd után anyám és nagyanyám játszotak egy George Enescu müvet négykezesen és én a román zeneszerző Ciprian Porumbescu balladáját. Pár év mulva amikor a hatalmas matematikai tudásának köszönhető Eljutot az egyetemi doktor docens kinevezéshez Kolozsváron. Fel akarták csalni Bukarestre a leghiresebb egyetemre de ezt gondolkodás nélkülvissza utasitotta :

                 - Erdélybe születem és soha sem hagyom el ezt a csodás várost mert a kedvenc helyem az akácos ut, ahol vetem egy szép házat, ott ismertem meg a feleségem és most már a 4 gyerekünket várjuk. Sohasem volt tényező a pénz az életembe mert, most is a szabad idömbe gazdálkodok. Vasárnap a gyenge tanuloknak szemináriumot tartok. Ingyen. Ha elmenék, gyökértelenné válnék.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Vulkánikus hegyek, igazi tavak, roluk szolló legendák. Medve tó Vize hömérséklete 38 fok. Oda jártak a külföldiek szaunázni. Miután úsztak ebben a vizbe kifeküdtek a hideg hóban. Hóangyalokat rajzoltak és utánna vissza a vizbe. Történelmi órákat halgatak és igazi kecsketejes kávét ittak. Az ötödik az iszap fürdő volt a tökéletes csoda. A földböl meleg koromfekete iszap tört fel Bekeneteték magukat és kifeküdtek a napra. Őt kezelés után már olyanok voltak mind az ujszülöt csecsemők. Ha repülöből nézik a turisták. olyan mind egy ágaskodó tó. Szent Anna tó. Mivel a szerelme favágokénteset bele, a halálba is követte mert nélküle az életnek semmi szépsége. Gyilkos tó. akiket halálra itéték olyan hejen dobták be kövel a lábukon csak melig ért a viz. Menél töbet ficánkoltak a kő szép csendesen egyre mélyebre huzta amerdig lasan és keservesen belefuladtak. Bodi tó. Vizből kiálló vörös fenyök törzsét a só konzerválta. soha sem szuvasodtak el. Akik imádták a veszélyt egy kiugró sziklárol ami 25 m. magasságban nyul a 15 m. mély vizbe, fejest ugrotak és külömböző akrobatikus mozdulatokat is végre tudtak hajtani. Sok olimpikon titokban itt edzetek. Az utolsó tó a Büdi tó volt. Egyetemi évek. Reggel azzal kezdtük hogy kávé és minimum 3-5 szál cigi. Amikor ezzel kezdtem el panaszkodni, javasoltákAzt javasolták hogy minden étkezés elöt igyak meg minimum 3 decit de inkább fél litert. Elöre megmondták, olyan szaga van mind a záptojásnak de fogjam be az orom mert másként képtelenség meginni. Igazat mondtak de egy hét után a rozsdás szeget is le tudtam volna nyelni.

                Igazi borvizes forások. Sorendben téve az Borszék, Buziás, Dodok, Hebe(a görög istennőről kapta a nevét). Az ötödik az boroka izesitésü üditő volt. Ebből egyedi izü pálinkát föztek. A másik a vackor körte pálinka. Sehol a világon ilyent nem föztek. Eperfa hordoba érlelték és amikor 5 év elmultával palackozták olyan szine volt mind a legjobb minöségü skot Wiskinek. Egy válalkozonak köszönhető megismertem a Masimo ikreket. Életükben elösször etek pisztrángot és elált szemük szájuk. Eldöntöték hogy egy palackozó üzemet épitenek és ennek vizét legelöször Olaszországba fogják elterjeszteni. Dühöngöt az infláció. Szegény parasztnak hiába volt földvásárlási joga, már a név érték 20% is boldogan szabadultak meg tölle. Amikor elárultam nekik hogy nagyon hamar kormány váltás lesz, rengeteget vásároltak ebből. Kolozsváron volt a Mátyás király palotája. Bárki aki felválalta a feluitását, természetesen eredeti formában(kellet hozzá eredet Kararai márvány). Olasz országban enek a két üzlet embernek rengeteg volt. Oda rendezték be az irodájukat. Igazi csodának számitott és amikor eladták tízszeres hasznot huztak.

            Akik burgonyát termesztetek, amikor behozták a görög krumlit és 20% árban adtak el(a minösége el sem érte az Erdély krumpli szinjét de akik disznot tartotak, a jó minöségüt megtartoták a töbivel meg a disznokat hizlalták. Kegytárgyakkal kereskedtek. Amikor a Hankovskijnek dolgoztam pár pohár Wiski után, megesküdöt hogy a Tubinó kávét olyan szinten felfutatja hogy senki nem fogja veni az otani Douwe Egberc Omniát. Föleg imádta a rövid szoknyás olasz lányokat. Megkérdeztek az olaszok :

          - Ez normális ?

          - Soha sem volt mert van egy nálanál 45 évvel fiatalabb felesége akinek volt egy áldot szép lánya. Minden vagyonát rá hagyta. 

         Megeskedték a keresztre és megesküdöt a Tubino olasz kávé lesz Magyarországon egyetlen elfogadot kávéja.

         Akkor az olaszok azt mondták :

          - Kome volio il diabolo.

        Akkor jötem rá hogy ezek korzikai mafiozok. Mondtam, semmi közöm a magán életével kapcsolatba de jól fizetet. Föleg a fiatal korulányokal 14-15 éves koruakal szeret szorakozni. Az Oszkár nevü soförjével éjfélig szorakoztunk. Csodás éjszakák. Felejdhetetlenek.

       Az egyik amikor az öreg elaludt, 300.000 lejel lépet le. Amikor kiderült hogy anyi pénze sincs hogy tankolni sem tudmössze adtuk a pénzt és onantól kezdve nem dolgoztunk neki. Oszkár okos volt és mivel sok román menekült fejvesztve, felmutatunk annyi silinget amenyiből egy hónapig meg tudot élni. Oszkár tökéletesen beszélt németül és egy két nap alatt 1000 silinget is elszortunk.

       Közös cég de én megmaradtam utána az én "kaptafámnál". Nem szégyeltem soha a két kezi munkát.

            

blackroze•  2026. június 7. 09:44

Szent vasárnap.

Kora reggel megfürödtem, 

szép ruhába felöltöztem. 

Áldom érte minden napom, 

csókk és szívem fellobantom. 


Randizom a szerelmemmel, 

napsütésben, mélykék égben. 

Tünnek el a csilagok, 

rollereznek a rákendrolok.


Doli drága müvésznő,

Preszer Gábor a zeneszerző.

Zalatnay és Nagy Feró,

rájuk vár az igaz meló.


"ÍNyolc ora munka, 

nyolc ora pihenés, 

nyolc ora szorakozás."


"Kis lány a zongoránál, fehérem az orgonánánál,

Jaj de szépen játszota a Liszt rapszodiát.

Kislány kit úgy szeretem, akit soha nem feledttem, 

rabja voltam mind egy kis diák".


Korda Gyuri és Balázs Klári,

a zenéjük sem lári fári.

50 éve szerepelnek,

fényben ég náluk az élet.

---------------------------------------

Én elmegyek, szolt egy kis gyerek,

neked elmondom, másnak senkinek.

S addig megyek mig lesz egy kis sziget,

ott boldog leszek.


Nem montam, neki nem mondtam, 

nincsenek szigetek ?

Csak azt mondtam fiu légy velem,

otan boldog leszel. 

Elrepült 56 év. Mindha még csak tegnap let volna. Bálokba jártunk, elöadások, énekkar, nota este. A házadat, pénzedet elveszitheted de az emlékeidet nem veheti el se az árviz de még a tűz sem. Az ott marad a szivedbe. Beleégve.

blackroze•  2026. május 23. 11:08

Szombat. Ez nem az én napom.

                        Három generáció külömbség. Ők a jövő. Soha sem türtem hogy uninteligens emberek bele szoljanak amikor másvalakivel beszélgetek. Egy ilyen a Szeád. Ő lett a pünkösdi király. Csak egy alkoholista aki a drága barátnöjével kijárnak a városba. Egész nap kint vannak, délig tökrészegre iszák magukat. Délutánra már kijozanodnak és vacsora elöt vissza érnek. Két igazi bugris paraszt.

                       A második egy rolátoros szintén agymosot. Csak a ronda szavak "csiráznak ki a szájából. Amikor megjegyeztem vegye figyelembe hogy nők is vanak a társaságba, vissza pofázott :

                       - Neked elötem kuss a neved.

                       - Te csak egy senki vagy és nem nézlek ember számba.

                       - 1. Primitiv parasztoknak nem engedem meg hogy letegezen. Azt ki kel érdemelni de az nem te leszel. 2. Örvengyél hogy az aljas multad miat egyáltalán befogadtak. 3. Annak örvegyél hogy a nyomorulságodnak köszönheted hogy egyáltalán nem dobtak ki az utcára. Ha össze vernélek én kerülnék ki. Anyit sem érdemelsz hogy a cipömet beléd töröljem.

                       A harmadik a Fabok László. A bal lába let levágva majdnem tőből. Ugy eszik mind egy disznó, Ha kimegy a melék helységbe nem lehet használni. A pelenkáját is az ágy mögé dobja. Ha befejezi az étkezést befejezi már rohan ki és engemet is majdnem fellököt. A pavilonból helyezték el mert a növértől el lopta a heti bevásárlási pénzt. 20.000 ft. Vissza let helyezve a kiskastélyba, de a modorán nem változtatot. Annak köszönheti hogy még it van hogy a job lába töböl le vagázták és nem tehetik ki az othonból.             

                      A koldulást szigoruan büntetik, főleg hogy tolvajnak minösiteték. Még a hajléktalan szálora sem fogadják be. Ha nem akar éhen halni, akkor ehet a kukákból. Mivel nagyon meleg nyár volt kemény télnek nézhetünk elébe. Remélen ha nem is hal éhen de halálja fog fagyni, a kutyát sem érdekel. Aki szintén csak pup a hátunkon az a Sápi Gyula. A kapanyél kilog a szájából. Nem egy két, 50-100 ember fagy halálra kapuajakba. Senki más nem hibás ezért. Ők a társadalom legromlotab fajtája. Pár embert a keresz menhelyere befogadták de csak november közepétől március közepéig. Ki mehetek a városba és ott élelemér dolgozhatak. Pénzt nem kaphatak mert ot volt a bilog a kabátjukon. Ha amikor vissza jötek északára meg kellet fujni a szondát. Ha jelezte hogy alkoholt fogyasztot, végérvényesen kitiltást érik el.

                    Nyár volt amikor már profi modon szórólapoztam. Folyt a nyálam amikor embereket látam sörözni. A Polus centernél akkor kezdték rejlámozni az alkohol mentes sört.  Akár menyit itál belöle max. töbet vizeltél. Akor már a W.C. használata 100 forint volt. Ha nem volt aprod akor a papirpénzt bedugtad egy gépbe és az felváltota 100 forintos érmekre.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

                  Aki láta az "Elfujta a szél"filmet, ot volt egy szereplő. A neve Gerard Butler. A németek bevezeték a soför sört. Butler let a neve. Ngyon hamar teret nyert mivel ez is olyan volt mind a cigareta. A mozdulat. A fiatal lányok a francia divat mintájára már 12-13 évesen. fogalmuk sem volt ezzel mekora kárt okoztak a szervezetükben. Amikor ez kiderült meg lett tiltva hoga az első szülés elöt ezt felvegyék.

                 Butler kapitány egy gátlástalan ember volt. Ismerte az északiak mentalitását és tudta hogy a béke nagyon gyenge lábakon állt. Csempészetből dollár miliokat tett félre. Amikor a déliek "fél téglával verték a melüket", azzal dicsekedtek :

                 - Egy hónap és az északiak vissza fognak sonfordálni. 

                 Buler kapitány csak mosolygot. Megpödörte a bajuszát és megjegyezte :

                - Hogy akarjátok megvédeni a hazátokat ? Itt csak gyapot szedök vannak. Komoly fegyverek elen semmi esélyetek sincs.

                - Mi igazi hazafiak vagyunk. Minket semmi sem fog eltenni láb alol.

                - Komolyan ? Az amerikaiak kézi fegyverekkel fognak rongyá lönni. Azt hiszitek hogy a hösiesség  golyó állová váltok ?

              Atlanta elesése jelentete a dél csufos bukását. Red Butlernek lett igaza. Mindenki megvetette főleg az után hogy kiderült, egy bordély házat üzemeltet és a tiszteséges déli uriemberek amikor azt hazudták a feleségeiknek hogy a kluba kártyátnak és csak éjfél után érnek haza fel sem merték tételezni hogy a férjeik kemény pénzeket fizetek az örömlányoknak. Minden leperget rolla.

            A háboru elég sokáig tartot de ők szabaditoták fel a néger rabszolgákat. 

            Tara és a Tizenkét tölgy ültetvények voltak a leghiresebb ültetvények O Hara egyszerü ír paraszt volt. Szerete a vörös agyag földet. Amikor megismerte Elent, egy mosolyával elrabolta a szívét. Megkérte a kezét. Ő igent mondot és három lányt szült neki. Minden megtermet benne. Imádot lovagolni. A Hamilton családban a másod unokatestvérek össze házasodhatak. Skarlet szerelmes volt a Hamilton fiuba. Nem hitte el hogy ez a vasaló deszka Meláni bármien érzést tudna ébreszteni. 

             "Biztos nem szerelmes belé", én viszont igen. Lemondok a büszkeségemről és szerelmet vallok neki. Megvárom és szerelmet vallok neki. Nem érdekel kinek mi a véleménye. Amikor azt hitte hogy ketesben van vele, a nyakába ugrot. Szájon csokólta. Egy pillanitig vissza csokolta de utánna olyan durván lökte el hogy majdnem hanyat eset. 

            - Te egy elkényeztetet kis csitri vagy. Azt hiszed neked minden szabad. Hát nem. Nem azt mondom hogy nem kedvelek de sohasem voltam szerelmes beléd. Nem téged hanem  Melanit fogom feleségül venni.

            Skarlet vissza kézböl pofon vágta. Iledelmesen meghajolt és egy árva szo nélkül kiment. Dühébe fogot egy vázát és a kandalohoz vágta. Red Butler felállt és csak mosolygot.

           - Enyi vérmérséklet csak egy déli nőben szorulhat belé. Bocsáson meg hogy szem és fültanuja voltam ennek a jelenetnek.

           - Ön uram egy szemtelen fráter és esküdni merek rá hogy ezzel mindenkinek el fog dicsekedni. Mást ki sem nézek magából.

           - Drága hölgyem, bár nagyon rosz a hirnevem de még eljön az a pillanat amikor könyörögni fog hogy vegyem feleségül.

           - Soha !!! Maga egy vérbeli szélhámos és...és takarodjon ki inen.

           - Egyszer még szaván fogom. Egy élmény volt önnel társalogni.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------            Vége lett a háborunak. Skarlet haza menekült. Amikor megláta a házuk romokba hevert. Felrohant és az anya felravatalozva feküdt. Az apja kint ült és bárszorakozotságot szinlelt lehetet látni a átsiklot a valoságon. 

         - Apa mi történt veled ?

         - Semmi lányom. Majd édes anyád mindent rendbehoz mind mindig. Ő az én eszem.

         Nem hite el hogy az apja teljesen megbugyant. Tudta hogy az udvaron el van ásva egy 4 literes Wiski. Fel vite és az apjával inni kezdtek. Egymás melé dölve aludtak el. Reggel a másnaposági borzalmas fejfájásal ébredt. Kirohant és letérdelve hányt. Az egyik rabszolga hozot nek egy cipot. Megete. Adig hit az irgalmas Istenbe.

         - Soha többé nem fogok éhezni. Bármire képes leszek ezért.

          Az apja lejöt ésa kezébe nyomot egy marék vörös agyagot. Szeresd ezt a földet mert bened is ir vér folyik. Ezt soha ne feled.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

         Ma vérig lettem sértve. Két éve hogy szeretnékhivatalosan is megesküdni a Kállai Marikával. Ösi nemes család. Senki nem hitte el hogy már a 89 évébe lépet. Én május 31-kén töltöm br a 71. Csak egymásért élünk. Ha ö elmegy az én szívem is le fog álni.

             

blackroze•  2026. május 16. 02:56

Egyedi emlékek.

                      Ha belegondolok mi nem voltam az könyeb felsorolni. Egy biztos. A testi piszkot le lehet mosni de a lelkiismeretet nem. Dolgoztam tetöfedök mellet. Eleinte iszonyodtam de azt mondtam, legyen. Ha lezuhanok a tetöröl, négy emelet magasságból lezuhanva, nem élem túl. Akkor vége. Két év után december 20 mondták, január 4-ig pihenhetek. Közöltem velük :

               - Pihenni ? Engem soha nem hagynak békén. Bár szeretnék pár napig 10 óráig aludni.

               - Van egy ötletem. Rengeteg munkát szereztél nekünk és meghivlak Turkevére. Mindent megkapsz amiről még álmodni sem mertél.

               Egy két szoba, konyhás lakás a II-dik emeleten. A hütőszekrény tele volt minden finomságal. Aki értem jöt kocsival az egy nálamnál 2 évvel fiatalabb özvegy aszony. Első pillanattól belém eset. Nem akartam kihasználni a helyzetet és meg kellet értenie, nekem rengeteg munka vár Budapesten. Közölte velem, eladja a házát és nekem csak igent kellet mondanom. Most amikor vissza gondolok, nagyon szivesen felpofoznám magam. Kenderesen és Kondoroson is dolgoztam. A második cég amit szintén a Herceg család tartot kézbe az egy aszfaltozo céget is. Megkértem, had probáljam ki az aszfalt javitást. Talicskával kellet hordani a folyékony aszfaltot.  4 órát dolgoztam de másnapra olyan izomlázam let, majd leszakadt a gerincem és a két karom. Ennek elenszere az lett hogy ölfákat hordtam két nap. Amikor a Herceg István eről tudomást szerzet, csak csoválta a fejét:

             - Te tényleg munkamániás vagy. Egyszer még nagyon meg fogod bánni.

             Erk. Két honap. Senki sem mert ot dolgozni. Én igen. Nem volt félnivalom. Ott etem olyan ételt amit nem sokan. Ürge pörköltet, cigány kenyérrel. A neve bodag.

             Következet Érd. Ott is jól éreztem magam. Nem számomra találták ki a tétlenséget. Ha össze adnám amenyit 40 év alatt gyalogoltam ez több hoszban mind az egyenlitő.

             Ecser. Csodás vidék. Szeretem a természetet és mivel ismertem minden ehető gombát a piacon értékesitetem. Harmonikával kisértem a násznépet az oltárig, utánna én szolgáltatam a zenét. Bolondultak a lányok utánam. Föleg a fris özvegyek. Én megmondtam nekik, ne álmodozanak arról hogy lekötöm magam. Ne várjanak tölem csodára. 

            Erk. Találkoztam egy egyedi hölgyel. Azon panaszkodot, nem talál reklám embert aki a Pest megyét ismerné. Bármenyit képes lene fizetni. Akkor már tudtam eladni magam. Közöltem vele :

             -  Már megtaláltad. Minden helységet ismerek Pest megyébe. Mivel már szórók egy pár cégnek eggyel töb nem számit. Ecser, Maglod, Monor, Monori erdő. 

             - Nem lesz egyszerü mert még Paksra is ki kellene meni.

             - Pontosan mi it a gond ?

             - Van it egy atomerőmü. Biztonságos.

             - Drága hölgyem. Mindenki aki megszületet egyszer meg is hal. A kérdés az hogy boldogon vagy kétségbeeseten megy átt a másvilágra.

             - Érdekes meglátás de meg lesz elégedve. 

             Álmomba sem gondoltam volna hogy az aki az öreg napjaim legnagyobb szerelme lesz itt élte le az egész életét.

             10 órától videotorna de Ő it ül melettem. 

             

             Szeme fénye, életem értelme, 

             napsütés és szél hulló falevél.

             már csak 9 perc, sosperec, vidámpark, cirkusz

             elefánt tánc, bűvészet, nyáron uszás, télen korcsoja.


             Kátay soförnek első szerelme,

             Orsolya, mindenki nője, ördög feje.

             Minden pénzéből kiforgata, 

             Benei fiát is kötélen rángata.

             

             Tudta hogyan mert pár pohár után bevallota :

             - Valamikor én voltam egy eszes kis kurva.

             A férfiak azt hiszik ha orgazmust szinlelek,

             pedig csak a pénz érdekelt, örömöt nem lelek.


             Karina menyaszonyát, az utcára rakta,

             Erre nem képes, örömöt pénzre váltota.

             Következő áldozata Kis Béla Barna,

             mikor családja megtudta, sajnos kitagadta.

             

            Ifiab Benei Lászlót a narkora rászoktata,

            mikor mindenéből kiforgatta, cserbe hagyta.

            Szegény Lacika, csak a pénzköltéshez értet,

            az annya elvonó után vissza fogadta.

            

            Monoron lakot az ki mostanára,

            szívemet elrabolta, álmomat, vágyamat.

            Ha megébredek hajnalba, szívemnek "harangja",

            megkondul és azt mondja : - Rajta, rajta.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                     A 2026.05.16. Hajnali egy óra. Áztato esö kopogot az ablakomon. Arra ébredtem hogy a legigazibb barátom arcát látom.  Munka nélkül voltam és retenetesen sötéten látam a jövöt.. Egy miliárdosnál dolgoztam 123 hónap és 4 napot. Benei László. Mindenes voltam napi 12 órába. Takaritóként kezdtem. Reggel 06-18 oráig. Amikor én, marha elárultam hogy kertész mellet li dolgoztam, a fünyirás, virágoskert rendbe tartásat is megnyertem. Megtanultam dobozt hajtani. Volt olyan nap amikor csak kis dobozból kézzel lehajtotam 6.000 db. Amikor unatkoztam bejötem szombaton is reggel 8-12 közöt sürgös posta munka miat süteményt rakni. Nem fizetet roszul de azok munkáján akik bejötek legalább 300% haszna volt.

                 Minden vasárnap bejártam és csak a portás volt aki beengedet. Nagy dobozokat hajtotam 6 órán keresztül. A felesége egy igazi hárpia volt. Egy pár embert nagyon zavart hogy én kétszer anyit keresek mind ök. Eljöt az a hétfő amikor a portás közölte velem hogy ki vagyok rugva. Ot volt egy havi fizetésem és úgy éreztem magam mint akit letagloztak. Ki akartam fizetni  a szálásomat két hónapra elöre. A főbérlö láta rajtam hogy teljesen ki vagyok készülve. Megkérdezte :

                - Az ég szerelmére, mi történt hogy enyire kibuktam.

                Amikor elmeséltem neki, meg probált megnyugtatni. Csak egy honapot fogadot el. Bementem a kocsmába és meprobáltam berugni. Akár menyit ittam, csak még dühösebb lettem. Akkor már ismertem a Váradi Lászlót aki a szemétégetöben dolgozott. Az volt a dolga hogy ami zárjegy nélküli áru került a piacra, neki azt meg kellet volna semisiteni. Lada számra volt ot, ukrán cigi. Egy ládába volt 50 karton, minden kartonba tiz doboz ez 500 db cigit jelentet. Meg volt a hálozata és ara gyüjtöt hogy ha majd svájci frankban miliomos lesz, végleg kiköltözik Baden Badenbe. Megvesz egy szálodát és mivel pénzel mindent el lehet intézni már kettös álampolgár volt. Nem volt olyan dolog amibe ne let volna bene a keze. Megkértem szerezen be nekem egy hangtompitos marok fegyvert. Amikor bevalotam neki mit szándékozok teni, csak azt mondta :

                - Neked elmentek othonról. Ezért minimum 25 év szigoritot börtönt kapnál és csak lábbal elöre fogsz onnan kikerülni. Meny be és kérdezd meg mik a feltételek. Gondolom nem válogatsz a munkákba.

                - Nem. Zenetanárként kezdtem a pályafutásomat. Népdalkutatásból írtam a diploma munkámat. Két évem ment rá de én azt mondom megérte. Soha sem volt csak egy munkahelyem. Nagybányán az "Arany városba" kezdtem el dolgozni. Amikor meglátam hová akartak elszálásolni, azt mondtam azt már nem. Volt egy hirdető tábla ahol albérletek voltak hirdetve. A Ster Virágné albérletét néztem meg. Külön bejáratu szoba, kis konyha és egy fedet udvari terasz. Csak annyi volt a kérése ne dohányozak a szobába. Mindig hajnali madár voltam. Reggel 06-kor, megfürödve, frisen borotválva, kint iszogatam a kávémat és szívtam a cigimet.

                Ő is kijöt. Mivel 08-kor kezdtem tanítani addig mindent bevásároltam, a tojás kivételével mert volt 20 tyukja és minden nap anyi tojást használhatam amenyi kellet. Kedvesen megkérdezte van e barátnőm. Mondtam van egy aranyos menyaszonyom. Nevetet és mondta :

              - Nyugodtan hazahozhatod, engem nem zavar. Ha elveszed feleségül ö is ide költözhet, nem fogok az albérlet árán modositani.  

              A hétvégeket Szatmáron töltötem. A legjobb kolégám a Dumitrana Eugen az elöadoi tehnikáját Weltman Gabi tanárától tanulta. Aranyos, kedves de ropant szigoru. Meghalgata ahogy zongorázok és szerényen megjegyezte :

             - A tehnikáddal nincs baj(azt egy olyan tanárnötől tanultam akinek a neve Lacrimiora Cofaru),de van ennek egy szépség hibája. A játékodban nincs lélek. Hunyd be a szemed és ha Bacshot játszól akkor térj vissza abba a korszakba. Ugyan az érvényes Beethovenre, Liszt Ferencre, Debusyira. Legyél te maga a zene.               Napi 4-6 óra izasztó gyakorlás után bekötöte a szemem és évszázadokat tértem vissza. A felesége hihetetlenül kritikus volt és a végén megdicsért : 

            - Most már te vagy a zene. Még egy aproság. Gondolj pár hangra és annak alapján rögtönözzél. Anyámnak volt egy tanitványa akinek a neve Mi-Re-La. Plátoi volt a szerelmünk. Még csokolozni sem. Amikor első alkalommal tetem, szájon csókólt de csak enyi. Mondta, ne haragudjak rá mert az ártatlanságát csak esküvő után szeretné oda adni akivel egy életet akar leélni.

           Volt két barátom. Az egyik az Dumitrescu Eugen eki egyedi impreszionista képeket festet. A leghireseb képe az egy nagyon gyönyörü lány volt. Hosszú szöke haja a combja közepéig ért. Úgy festete le hogy csak a szöke haja takarta el. A másik kép címe Hirosima. Amikor Bécsbe ezt a két képet kivite, egy amerikai gyüjtő megvete mind a két képet. Kivite Amerikába és ott olyan fizetést adot hogy bolond lett volna nem elfogadni.

           A másik az Varga István volt. Egyedi modon gitározott és töle tanultam meg gitározni. Ki mentünk az erdöbe és ott játszotunk a madaraknak. Ő játszota a szollót, én meg harmonia gitáron. Egyedi percek voltak.

           1989 december. Minden össze omlot és 12 év után hazatértem a szülövárosomba. Egy évet birtam ki és akkor azt mondtam : 

           - Ebből elég. 

           Az osztálytársnőm férjével kimentünk Debrecembe ahol téliesitet faházakat épitetünk. Ez 1991-ben történt.Tüzifának álcáztuk. Az életbe nincsenek véletlenek. Egy láthatatlan könyvbe meg van írva a sorsunk. Egy zongora hangolónak kellet egy ilyen házat épiteni. Nagyon hamar beletanultam és mivel tudtuk  dél elöt 10-nél hamarább nem jön be és ot volt egy csábitás, egy koncert zongora. Leültem zongorázni és csak egy taps téritet vissza a való világba.

           - Ez csodás. Ritkán lehet ilyent hallani.

           Amikor elárultam hogy a második szakmám az zongora hangolás, teljesen oda volt. Onnan kezdve együt dolgoztunk és megfelezte velem a kereset pénzt.  Augusztus 20-ka. Utánna virág karnevál. Eljöt a hónap 28 napja berontot és megkérdezte :

          - Szeretnél itt dolgozni ?

          - Szeretnék de utlevelem......

          - Mátészalkán keresnek egyy magán zeneiskolába tanárt. Te zongorát, harmonikát, gitárt és még hangolni is tudsz. Hétfő-péntek ott de szombaton és vasárnap nálam dolgozhatsz ha ez nem túl fárasztó.

          - Ez természetes.

          - Akkor ezt megbeszéltük.

          Lajti Károlyné volt az igazgatónő azonnal beleegyezet. Szeptember elsején kelet kezdenem. Egy nemzetközi utlevélre volt szükségem. Este már vonaton ültem és reggel már Bukarestbe voltam. A konzul kedvesen fogadot. Közölte ennek lefutási ideje 1 hónap Megkérdeztem :

         - Sürgösségi dij nincs ?

         - Pénz kérdése, de akkor is 72 óra.

         A papirok közé betetem 10.000 ft. Amikor megint átnézte, fülig szaladt a szája. Megkinált egy kávéval, és amedig elszivtunk egy cigit, már a kezembe volt az utlevél. Minden vizum benne volt és akkor mehetem külföldre amikor kedvem szotyant.

         Szinkron tolmács voltam 6 nyelvben. Rengeteget kerestem, de minden pénz kifolyt az ujaim között. Ha vissza gondolok, nem bánom. Az élményeket senki sem tudja elvenni.

         Petneháza. Igazi lovarda és olyan emberek akik kellő öszegért megtanította lovagolni. Boldog és kiegyensulyozott voltam. Két km az uttól volt egy örzöt parkoló. Kocsival nem lehetet oda behajtani.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        Munkát kerestem és egy panzionál kerestek mindenest. Semmi reményel de egy halványan pislákoló lángocskával a szívembe bementem és kértem egy kávét. A tulajdonos egy Szécsi Endre volt és a Papp Ferenc bérelte ki mind a két panziot. A társa egy olasz gyerek volt(beceneve Mario) aki hihetetlen üzleti értéssel birt.                         

         Megkérdezték :

         - Mien munkát válalnál be.

         - Bármit.

         Amikor el kezdtek egymás közt egyezkedni olaszul, leeset az áluk hogy megadtam a választ. Nem kis meglepetés volt számukra hogy angol és francia nyelvekben is voltam szinkron tolmács. Mivel csendes helyen volt nem kevés külföldi vendégjük volt. A tolmácsolásért fizetek de rendbe tartotam az utcát, az udvart. Tetszet nekik hogy nem vagyok nagyképü. Ot kaptam egy apartmant egy külön épületbe. Ha a kocsitulajdonos oda vite be a kocsiját, gondolkodás nélkül lemostam. Ha el kelet menni vásárolni bármitaz üzletből, ezt is elintéztem.

         Bemutatak egy nagyon jó üzlet embernek. A neve Zmika István, beceneve Gömbi. Legaláb 150 kg. nyomot de rengeteg öszekötése volt. Cegeket hozot össze nem kis haszonért de a legnagyob problémája az volt, nem volt egy komoly tolmácsa. Az Oszkár aki valamien szinten tört pár nyelvet nagyon kiszipojozta. Amikor leültünk egymásnak beszélgetni leeset az álla hogy hány nyelven beszélek. onantol kezdve az Oszkárnak nem termet babér. Őt onantól kezdve csak a városi fuvarokra alkalmazta és a pénzügyek intézése.     

        Amit kereset azt Svájcba helyezte el. Vétetet egy csodás birtokot és oda akart vissza vonulni. Oszkár ezt sohasem bocsátota meg nekem. Londonnal kezdtünk. A feltétel az volt hogy a külföldi cég fizese ki az én tisztelet dijjamat, a repülő jegyemet. Volt egy "szolgálati telefonom" és azon egyezkedtünk. Amikor leszáltam Luton repülötéren, ez 60 km. volt. 

         Londontol egy limuzin várt. Hajnali 06-kor szált fel a gép. Adig még soha sem ültem repulögépen és amikor a legikisérő kisaszony meglátta hogy belefehéredek oda jöt melém. Megnyugtatot, ö már töb száz repülésen van túl. Hozot egy kávét amibe belecsempészet egy fél deci skot Wiskit. Mire London üzleti negyedébe értem, teljesen nyugot voltam. A titkárnőt már figyelmezteték. Megprobált tört magyarsággal társalogni de leeset az álla amikor megszolaltam angolul.

        Egyedien berendezet iroda. A fönök azonnal megkedvelt. Hozatot egy giros tálat és megtizoraiztunk. Mindent átbeszéltünk és én szorgalmasan jegyzeteltem. Úgy mentek a dolgok mind a karikacsapás. 10 órára mindent megbeszéltünk és csak 13 órakor volt vissza gépem, tetünk egy kört és minden nevezetes helyet megtekintetünk. A kirái palotát csak kivülröl és két ör vigyazta a bejáratot. Mondta, várjuk meg a váltást. Szegények úgy kelet álniuk mind a szobor. Két oránként váltoták egymást. A negyedik alkalommal amikor megtudta hogy a francia is tökéletesen megy, mondta :

       - Lépjünk át Párizsba.

       Tudatlan emberként el kezdtem számolni hogy az töb mind 700 km. és talán késő este oda érünk. Amikor meglátam a vonatot ami átvit, leeset az állam. A tenger alat ment át és 400 km sebeséggel száguldot. 14 orakor indultunk és már 16 órakor ot is voltunk. Az egyik legdrágáb szálodába volt bérelt szobám. Mondta, pihenjek le, a hütöszekrénybe minden finomság van de mivel kaptam egy kitüzöt az étterembe vacsorázhatam. Éjfélig néztem a T.V. és a boldogságtól elkábulva terültem el a francia ágyba.

       Másnap már 07-kor vártam a percet amikor megjön az akinek dolgozni fogok. A szobalány felvilágositot, kilenc óra elöt biztos nem fog senki sem zavarni.

       Amikor elindultunk tárgyalni egy bájos olasz hölgy is ot volt a társaságunkba. Szolid öltözék, semmi extra. Nem áltam meg hogy ne fitogtasam az olasz nyelvtudásom. 10 órára mindent megbeszéltünk és az Ajfel toronyba ebédeltünk.  Az érdekessége ennek a toronynak az volt hogy 60 percen belül teljesen körbe fordult és 150 m magasságból megcsodálhatad az egész várost. Csak másnap reggel repültem vissza a Carles de Golle repülötérröl.

       A második hely Párkány és Komárnó. Hihetetlen kis település, olyan patyolat tiszta hogy bátran le lehetet ülni a földre.Kocsival vitek hoztak. Átmentünk Komárnoba. 11.45-kor már ot voltunk. Megcsörent a telefon és szabadkozot hogy pár percet késik adig rendelhetünk bármit a számlájára. Nem tetük meg mert ez a legnagyob tiszteletlenség let volna. Kedvesen elbeszélgetünk és a saját kocsiján vit át Komáromban. Még életembe olyan koszos utcákat nem látam. 

      - Enyit a kultura külömbségről.

      Szomoruan vetem tudomást a valoságról. Nem is firtatam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Következet Varsó. Oda hálokocsival mentem. Indulás este 20 orakor, érkezés reggel hétkor. Kipihenten érkeztem és levezetem a tárgyalásokat. Egyedi ebédet etünk. Nem hajtot a tatár. Megnéztük a Stalin muzeumot. Ot volt kiálitva az első olyan limuzin ami teljesen golyálló volt. Egy vagyonba került de hihetetlen menyire félt a merénylöktől. Elmondták, így uszot meg 5 merényletet. Maga a tér egy állom volt. Legaláb 20 féle rózsa viritot és a kávézó terassza csak félig volt fedve. Aki nem szerette a napsütést az árnyékba lehetet de aki napimádó volt az behunyt szemmel, élvezte a kávét és nyugotan cigizhetet. Kiemelt vendégként kaptam egy cimeres csészét és kistángyért. Vitrinbe tettem. Túl értékes volt számomra hogy abból kávézak. Amikor rá néztem és behunytam a szemem vissza tértem oda.

       Bécs. Angolul ment a tárgyalás és ot is mindent végig jártam. Egyedi barok butorok, csilárok, asztali lámpák és állom szép nők. A második alkalommal mind a három hölgy kapot töllem cserépbe egy tő vörös rózsát. Annyira meghatodtak hogy megfogadták, ezeket kiültetik a teraszra. Sok virág volt ot. Orhideák is Megkérdezték : 

       - Te mindig ilyen gavalér szoktál lenni. (Akkor már tegezödtünk).

       Egy nő olyan mind egy virágszál. Ha kényesztetik sok bimbot hajt.

       - Te mekora nöcsábász vagy, de jól áll neked.

       - Volt egy nagyon roszul sikerült házaságom. Most elvált vagyok és ha tudok, segitek olyan nökön akik átestek egy kegyetlen váláson. A szüleim szerelemből házasodtak, de amikor apám megtudta hogy ténylegesen apa let elmenekült e felelöség elöl. Nagyapám és nagyanyám faragot belölem embert. 

       Amikor az Istvánt egy szívroham vitte el az Oszkár köddé vált. Nevet változtatot és minden neki maradt. Hiába probálta a családja megtalálni. Kiderült hogy ö csak pénzbarát volt. Amikor Istvánt egy szívroham elvite, köddé vált. Túl kelet tenem magam ezen. Nagyon fájt de nem tehetem mást. Továb kellet lépni.      

blackroze•  2026. május 11. 03:59

2026.05.11. 2.30

                   Ma lesz az a nap amikor új életet fogok kezdeni. Túl sok ideje topogok egy hejbe és nem jutok 1-röl a 2-re. Vn egy olyan forum amit fel fogok hívni és remélem ot nem olyan limitált gondolkodásu emberek lesznek mind itt. Sajnálatos modon amiota ez az intézmény "hajoskapitány" nélkül maradt, csak hánykolodik zavaros vizeken. A legegyszerübb gondolatot is azzal háritják el hogy "ráérünk ezzel még". Majd oktoberbe talán. Az öt honap amikor csak a saját levembe forhatok.  Pató Pál hires mondása. "Ráérünk mi azzal még". Nekem ez nem pálya.

             Amikor 1989 decemberében megtörtént azt amit egyesek mesébe ilő változásnak hittek, az volt a hazám legnagyobb szellemi kudarca. Miért álitom ezt ? Akik addig senkik voltak és hatalomra jutotak, amit Vida Géza felesége 18 év alatt felépitet azt az új igazgató egy hónap alatt egyszerüen "főldbe döngölt". A családom mindig ara tanitot hogy egy igazság van. Nagyanyám 1984-ben költözöt a menyországba, anyám 1986 követte. Nagyapám a felesége halála után csak egy árnyék lett. 1988 amikor utoljára meglátogatam, megmonta, nemsokára követni fogja a feleségét. Mindemét pénzé tette és oda adta nekem. Akkor már csak pár nap volt még a születés napjáig és aki megvette a házat szerzödésbe foglalta hogy amedig él, mindent megkap.  m ivel 1902-ben születet 5 nap mulva töltöte volna be a 90. Amikor jöt a távirat hogy nagyapám árammal vetet véget az életének, nem volt eröm elmeni a temetésére. Akkor zárták le a kriptát amire nagyapám 50 évre kifizete a helypénzt.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            2023.01.02 Agyvérzés. gyülöltem az életet. A kiszolgatás az örületbe kergetet. Nagyon nehezen fogadtam el ezt a tényt. Amikor viszont Szombathelyre kerültem, csodáltam a természetet, akkor már nem bántam azt hogy tovább éltem.

           Életem legáldotabb korszakát élem. Még tudok alkotni. Bal kezes letem de ez nem befolyásol már semmibe. Ki akarok szálni a kerekes székből és ezért rengeteget edzem a testem. Már járokával is tudok közlekedni mert a jobkezemet olyanná tetem mind egy bilincs. Ha kimegyek a parkba a letört ágakat apro darabokra töröm. A Nikolette gyógytornásztól kaptam egy tüskés labdát és minden nap legalább egy orát erösitem az ujaimat. Arol már le kellet mondanom hoga írni is fogok vele de bal kézzel sokkal szeben írok mind sok ember job kézzel.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           A szerelem mindent legyőz. Két éve ismerjük egymást és szerelem volt első látásra. Amikor oda került olyan volt mind egy szárnyszeget kis madár. Amikor mellé ültem, félszegen rámnézet és felmerült benne a kérdés : Mit akar ez a délceg férfi egy ilyen apró termetü nőtől mind én ? Mindenki játszot valamit. Megkérdeztem :

          - Malmozunk egyet ?

          - Miért ne, nagy lány vagyok.

          Az első partit elveszitetem és hihetetlenül büszke volt magára. az arcán megjelentek az első igazi rózsák. A másodiknál már gyanus volt neki. A harmadik partinál a legnagyobb szarvashibákat követte el de akkor is kihoztam gyöztesnek. Amikor életembe elöszőr szájon csokoltam válalva a pofont is, beleremeget a gyönyörtöl és átölelte a nyakamat. Számunkra megszünt a világ, a tér és az idő. A roszindulatu emberek figyelmezteték :

         - Vigyázon ezzel a nőcsábászal mert annyi szeretöje volt mind égen a csillag. Minden nőt a csőd szélére jutatot.

         - Tudjátok mit. A multja nem érdekel, és titeket sem. Nekem semmim sincs, mit vehetnev el töllem, és ha igen. Szűz már nem vagyok. Egy férjem volt de boldogtalan voltam melete.Boldogá tett és semmi sem ér töbet mind az hogy feloldota a gátlásaimat. 

         Amikor az osztrák rokonainak bemutatot már úgy mutatot be :

         - Ez a völegényem.

         Egy darabig türtöztetem magam hogy sirva ne fakadjak. Azzal az ürügyel hogy ki kel menem, ot hagytam a családjával de a Márta aki a viktor felesége volt utánnam jöt. Amikor a kisirt szemeimet megláta, magához ölelt.

         - Ezt ne ted többé mert mosmár a Gordon családhóz tartozól. Azt szeretnélek megkérni ha Marikának bármire szüksége van, küldjél egy vissza hívást és én rögtön visszhívlak. Ez hihetetlenül jól eset. életem végéig hálás leszek ennek a családnak. Nekik Ausztriába egy nagy virágzó üzletük van és a havi jövedelmük 6.000 euró. Nekem csak pár forintom van de abból mindent megveszek a szerelmemnek akkor is ha kenyéren és vizen kellene leélni az életem. A boldogságot a világ minden pénzével sem lehet megvenni.

         Szeretnék megesküdni a Kálai Marikával. Két éve tart ez a lángoló szerelem. Ha szép az idő, "kimegyünk", pontosabban kikarikázunk a természet lágy ölébe. Ha picit borus az ég akor teljesen mindegy hol állunk meg de ha hét ágra süt a nap, akkor egy keveset napozunk de utánna vissza az árnyékba. Már szépen barnulunk.

           Az osztrák rokonai elfogadtak és három havonta meglátogatnak. Látják rajta hogy vissza adtam az élet kedvét. A verseimet csak is az Ő jelenlétébe írom. Ha szép az idő, a természet lágy ölén csokolozunk messze az irigy emberek gyülölködő tekintete elöl elbujva. A fájdalmas pilanat akkor van amikor este, mivel ö nagykastélyos én kiskastélyos vagyok, el kel válnunk de tudjuk hogy minden létező pilanatot együt fogjuk tölteni. Van egy csodás kápolna ahová bezárkozunk. Ot én harmoniumozok és ö a csodás hangján énekel. Eldöntötük mivel újjá születet(kettönk közt 18 év a korkülömbség én még csak 71 de ö már belelépet a 89 életévébe. Ha végre férj és feleség leszünk eldöntöte hogy mindenbe támogatni fog. Ha el kezdek koncertezni és mivel a balkezemmel egy rendes zongorán a pedál segitségével,úgy tudok játszani mint más két kézzel remélem össze tudok annyi pénzt szedni hogy a verseimet 100-120-szas tételekbe ki tudom majd adni. 2009-től a jelen pillanatig töb mint 1.000 verset írtam.

           Kedvenc játékunk a 66. A nap olyan gyorsan eltelik és jönek a kegyetlenül hosszú éjszakák de csókkal válunk el. Már hajnali 04 óra és még egy kicsit vissza bolintok. 6.30-kor úgy is jön az ébresztő.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          A tegnapi nap olyan volt mind egy rémállom. Sajnos felszámolták a bolondok házát mert sok itlevő betegnek ott lenne a helye. Utálom a olyanok vesznek a szájukra akik már olyanok mind az élő halotak. Csak a gonoszság tartja öket életbe.Ugyan e napon de 13.24-kor. Majd felrobaok a pipától. Szerintem amihez elég lenne max 1/2 óra nagy dolog lesz ha két hónap alat el fog intézödni. Ha megkapom a nyugdijamat fel fogok menni a legfelsőbb biroságra. Adig már csak 9 nap kel. Sohasem tudtam eltürni a kompromiszumot. Amit szeretnék, sok pénzt keresni. Egy biztos hogy ezt a pert meg fogom nyerni. Két éve csak áltatnak de semmi fejleményt nem látok. Szombathely olyan mint egy rácsok nélküli fogház. Ha ki akarsz menni a boltba ami a kaputol kb. 100 m. van mivel kerekes székes vagyok egyedül nem mehetek ki. 

        Meggyőztem a nővért, nem kel kisérő. Saját felelöségre mentem ki és amikor a Zsolti felajálota feltol a dombon mondtam :

        - Kedves tőlled de egyszer nekem is meg kel oldanom ezt a dolgot. 

       Amikor a portáshoz értem megmutatam neki a vásárlást. Mandarin, banán és háztartási keksz. Szabadkozott de mivel sok olyan ember van akik becsempészik az alkoholt. Ha nem végzi rendesen a munkáját, kirugják és olyan értékelést adnak hogy sehová sem veszik fel.

      - Ugyan, nem veném a szívemre de mivel olyan gyogyszereket szedek amik mellet nem fogyaszthatok alkoholt és még nem szeretnék meghalni, csak kamila teát iszok azt is cukor nélkül. 

      A kertész hölgy szed nekem vadcsalánt(ő kesztyüs kézzel teszi), ez tisztitja a vesét. Amikor egy hatalmas cisztával kerültem a korházba, nem is beszélve az alvó kövekről. Olyan gyogyszereket kaptam ami homokká zuzta és mégis ameddig kitisztultam ez olyan fájdalmakkal járt hogy alig birtam ki orditás nélkül. Három pokoli nap után el sem hittem hogy túl vagyok ezen a poklon.

      Több alkalommal egy hajszálon mullot az életem. Ez annak a jele, még van dolgom ezen az árnyék világon. Amikor felvirad a nap, hálát adok a Teremtőnek hogy a szerelmemet csókkal tudom üdvözölni. Ő az én megváltásom. El fogunk költözni innen és mikor lesz annyi pénzünk Budapesten akarjuk leélni azt a pár évet amit Isten nekünk adományozott. Borus az idő de ot a társalkodó. Kártyázni és nevetni fogunk. Azt szokták mondani, nem lehet két nyertes akkor sem ha ketesbe játszunk. Mi vagyunk ez alol a kivétel.

      Hatalmasat csalodtam a Bella Elvirába. Olyanoknak adot hitelt akiket egy normális intézetből úgy kipenderiteték volna öket hogy a lábuk sem ért volna földet. Még lesz rám szükségük de akkor kereshetnek maguknak más bohocot. Soha töbet nem fogok velük szóba álni. Ha bármit fognak kérni, meg sem fogok szolalni. Ez lesz a büntetésük. Idöm mind a tenger mert egy élet áll még elötem. Csütörtök lesz az a nap amikor ha bocsánatot is fognak kérni nem állok velük szóba.