Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Elmondanám... "Mit jelent nekem a haza" pályázatra
ariamta 2016. június 5. 21:01
Elmondanám könnyekkel telve,
mit jelent számomra a haza,ha két karommal átölelvelehetnék milliók vigasza.Ha hangom messze hallatszana,túl a Vén Európa egén,ha könnyzápor már nem hullana,és nem lenne gyászos a zeném.
Elmondanám, mindenki hallja,,ki messze földekre távozott,ki magát még magyarnak vallja,de annak is, ki elkárhozott.
Emlékezz csak, hogy mit éreztél,míg a Duna partján sétáltál,s mielőtt még hazaérkeztélegy-egy oszlopnál meg-megálltál.
Elmerengtél a habok közöttvígan játszó halakat nézve,s fenn a Várban, a Lánchíd mögöttkerested a múltat fürkészve.
A Mátyás templom falai köztisteni vigaszra találtál,s nem messze a Dunánál, szemköztaz új törvényekre (nem) vártál...
Fentről nézve kis ékszerdobozBudapest, az álmok városa,ezernyi szentjánosbogár hozfényt és csillogást a városra.
És tudd, és fájd mindazt a hiányt,mit egy elvétett magyar szó ad,mikor elméd az égbe kiált:idegenben kergetsz álmokat.
Emlékezz csak a Balatonra,az északi part hegyeire,a magyar tenger habjaira,ha nincs már ír a sebeidre.
S a híres borvidékek, látod,mindez már többé nem a tiéd,az újdonságok, s régiségek...már mondanál érte szentmisét.
A Tisza és vad holtágai,mindez számodra már csak emlék,a Körös, s Rába sodrásaimagukat lelkedbe égették.
Tudom, ez fáj neked, vagy mégse?De ez még az én édes hazám,a Kárpátok lágy öleléseidézi, mit adott ősapám.
Elmondanám könnyekkel telve,mit jelent számomra a haza,ha két karommal átölelvelehetnék milliók vigasza.
De megszólalni nem tudok már,csak csendben figyelek és várok,s veled üzenem sólyommadár,még nyílnak nálunk vadvirágok.
2016. június 4.
ariamta2016. június 6. 19:15
@Csinaj: köszönöm szépen
ariamta2016. június 6. 13:14
@Rozella: Igazad van, a politikát és a hazát külön-külön kell kezelni. Igyekeztem nem közhelyekkel teletűzdelni a verset, de én tényleg így érzem. Köszönöm, hogy itt jártál.
Rozella2016. június 6. 09:37
Lassan eljutunk oda, hogy a sólyommadár pejoratív jelentést kap, éppúgy kisajátítják, devalválják, mint a kokárdát.. de nem ezen múlik, szerencsére. Ha valaki ma le meri írni őszinte érzelmeit a hazáról, azonnal nemezetieskedő meg magyarkodó, stb. lesz. Ma az az erény, ha minél jobban pocskondiázni és utálni lehet.., mert összekeverik a politikát meg a közéletet a Hazával... Szomorú. Az utolsó vsz. nekem ezért tetszett különösen...
Csinaj2016. június 6. 08:44
igazi jó vers
ariamta2016. június 5. 22:23
@Mikijozsa: Köszönöm a gondolataidat, hasonlóan érzek én is, amikor erről a témáról van szó. Köszönöm, hogy olvastál!
Mikijozsa2016. június 5. 21:16
Szivem szakad mwg mikor ilyen témájú verseket olvasok, de látom te nagyszerűen fogalmazol, ezért külön hála, egyébként én a trianoni filmeket se bírom nézni, borzalom ahpgyan tönkretették ezt a népet s még nagyobb borzalom ahogya hazaárulnak ma is sokan, ebből csak egy kiút lehet, mégpedig az hpgy a migracok megbosszulnak mondent helyettünk, majd kiderül... De a lénywgről ne feledkezzek mev, nagyon szép a versed, gratulálom
