Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Csillag-neonok
Florine 2026. május 28. 08:27 olvasva: 46
St.Malo várfalánál kel fel a Hold,
fakó fényével a vízre rajzol,
most dagály lüktet, hol apály is volt,
smaragdzöld habon a szél udvarol.
Csillag-neonok az égi éjen,
mint apró, fénylő, huncut gyöngyszemek,
szürreális tánc ősi vidéken,
hol a messzeségek elenyésznek.
A távolságok megtévesztenek,
tengerészmesék a kikötőben,
mit messze fújnak a fakó szelek,
s elvész a ringó, sötét időben.
Gránit- sziklákon a kíváncsiság
némán fürkészi az óceánt, int
és a városra hull az éj-világ,
fehér habok közt már új titok ring.
Florine2026. június 3. 14:14
Nekem bejön, én szépnel látom.
Köszi Évi..!:)
Florine2026. június 3. 14:13
@Perzsi.:
Köszönöm Erzsóka!:)
turk.eva2026. május 31. 01:20
Gyönyörű szép hely lehet. :)
Perzsi.2026. május 29. 14:41
A csillag neonokról az jut az eszembe, hogy itt a városomban már akkora a fényszennyezés, hogy nem látom a csillagokat. A régi tömbházunkból még csak-csak láttam, igaz az 25 éve volt. Gratulálok a versedhez@
skary2026. május 29. 14:12
@Florine: most főznivalót vettem :)
Florine2026. május 29. 13:02
@skary:
Nem árt az, ha van sütnivaló..!:))
skary2026. május 29. 11:02
@Florine: mámáátúúúl :)
Florine2026. május 29. 07:45
@skary:
Na ugye?:)))
skary2026. május 28. 17:37
@Florine: máá okosabb löttem :)
Florine2026. május 28. 14:39
@skary:
Az, aki a legszebbnek született..:))
skary2026. május 28. 10:54
titkom titkom mond meg nékem ki a legszebb a vidéken :)
