Csillag-neonok

Florine•  2026. május 28. 08:27  •  olvasva: 46

St.Malo várfalánál kel fel a Hold,
fakó fényével a vízre rajzol,
most dagály lüktet, hol apály is volt,
smaragdzöld habon a szél udvarol.

Csillag-neonok az égi éjen,
mint apró, fénylő, huncut gyöngyszemek,
szürreális tánc ősi vidéken,
hol a messzeségek elenyésznek.

A távolságok megtévesztenek,
tengerészmesék a kikötőben,
mit messze fújnak a fakó szelek,
s elvész a ringó, sötét időben.

Gránit- sziklákon a kíváncsiság
némán fürkészi az óceánt, int
és a városra hull az éj-világ,
fehér habok közt már új titok ring.


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Florine2026. június 3. 14:14

@turk.eva:

Nekem bejön, én szépnel látom.
Köszi Évi..!:)

Florine2026. június 3. 14:13

@Perzsi.:
Köszönöm Erzsóka!:)

turk.eva2026. május 31. 01:20

Gyönyörű szép hely lehet. :)

Perzsi.2026. május 29. 14:41

A csillag neonokról az jut az eszembe, hogy itt a városomban már akkora a fényszennyezés, hogy nem látom a csillagokat. A régi tömbházunkból még csak-csak láttam, igaz az 25 éve volt. Gratulálok a versedhez@

skary2026. május 29. 14:12

@Florine: most főznivalót vettem :)

Florine2026. május 29. 13:02

@skary:
Nem árt az, ha van sütnivaló..!:))

skary2026. május 29. 11:02

@Florine: mámáátúúúl :)

Florine2026. május 29. 07:45

@skary:
Na ugye?:)))

skary2026. május 28. 17:37

@Florine: máá okosabb löttem :)

Florine2026. május 28. 14:39

@skary:
Az, aki a legszebbnek született..:))

skary2026. május 28. 10:54

titkom titkom mond meg nékem ki a legszebb a vidéken :)