Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Borversenyre
Florine 2026. május 25. 17:19 olvasva: 42
Óceán a pohárban: Bretagne titkai
Sokan hiszik, Bretagne csak a cider hazája,
Pedig a szőlőnek itt van a legszebb tanyája!
Ahol a sós hullám a vad szikláknak csapódik,
Ott a sommelier-szív titka kibontakozik.
Kortyolj bele lassan a hűvös, büszke északba,
Ahol az óceán sós szele fúj az arcodba.
Nézd ezt a Muscadet-t, vibrál, gyöngyöz,mint a tenger,
Ilyen friss, tüzes csodától elámul az ember!
A Gros Plant úgy feszül, az íze pimasz, selymes, vad,
Minden csepp nyelveden mennyei boldogságot ad.
S ha vörösre vágysz, a Breton vadsága elcsábít,
Fűszeres illata száll, rabul ejt és elkábít.
Fehér Chardonnay most füledbe suttog a szélben,
Benne van a vihar, béke, s a napfény az égen.
Engedd, hogy ez az íz, illat szívedbe beteljen,
Bretagne ragyog, pezsdül a csillogó kehelyben.
skary2026. június 4. 18:19
@Florine: PEERSZE :)0
Florine2026. június 4. 18:13
@skary:
Ugye .?:)
skary2026. június 3. 18:52
@Florine: mindörökké :)
Florine2026. június 3. 14:16
@skary:
Még mindig?
skary2026. május 29. 14:12
@Florine: mee :)
Florine2026. május 29. 13:03
@skary:
Ugyan miért?
skary2026. május 29. 11:02
@Florine: de mögvonom :)
Florine2026. május 29. 07:47
@skary:
Akkor , ha teheted, ne vond még magadtól az élményt, kis mértékkel lehet.
skary2026. május 28. 17:38
@Florine: ha édös mög sé iszom...mondjuk jó alkoholmentes sör se nagyon leledzik :)
Florine2026. május 28. 14:38
@skary:
Azért ha kapsz, mondd meg milyen? Biztos, mint a Kólyök pezsgő, csak nem pezseg..!:))
skary2026. május 28. 10:57
@Florine: azt mondják nemfinom :)
Florine2026. május 28. 08:22
@skary:
Nem tudom milyen? Itt nincs.
:)
skary2026. május 26. 10:22
@Florine: mondjuk most épp nem láttam a lidlbe
Florine2026. május 26. 08:33
@skary:
Vegyél kétszer..!:))
skary2026. május 26. 05:52
úh van alkoholmentes száraz bor...éccő vöszök má :)
