Borversenyre

Florine•  2026. május 25. 17:19  •  olvasva: 42

Óceán a pohárban: Bretagne titkai

Sokan hiszik, Bretagne csak a cider hazája,
Pedig a szőlőnek itt van a legszebb tanyája!
Ahol a sós hullám a vad szikláknak csapódik,
Ott a sommelier-szív titka kibontakozik.

Kortyolj bele lassan a hűvös, büszke északba,
Ahol az óceán sós szele fúj az arcodba.
Nézd ezt a Muscadet-t, vibrál, gyöngyöz,mint a tenger,
Ilyen friss, tüzes csodától elámul az ember!

A Gros Plant úgy feszül, az íze pimasz, selymes, vad,
Minden csepp nyelveden mennyei boldogságot ad.
S ha vörösre vágysz, a Breton vadsága elcsábít,
Fűszeres illata száll, rabul ejt és elkábít.

Fehér Chardonnay most füledbe suttog a szélben,
Benne van a vihar, béke, s a napfény az égen.
Engedd, hogy ez az íz, illat szívedbe beteljen,
Bretagne ragyog, pezsdül a csillogó kehelyben.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

skary2026. június 4. 18:19

@Florine: PEERSZE :)0

Florine2026. június 4. 18:13

@skary:
Ugye .?:)

skary2026. június 3. 18:52

@Florine: mindörökké :)

Florine2026. június 3. 14:16

@skary:
Még mindig?

skary2026. május 29. 14:12

@Florine: mee :)

Florine2026. május 29. 13:03

@skary:
Ugyan miért?

skary2026. május 29. 11:02

@Florine: de mögvonom :)

Florine2026. május 29. 07:47

@skary:
Akkor , ha teheted, ne vond még magadtól az élményt, kis mértékkel lehet.

skary2026. május 28. 17:38

@Florine: ha édös mög sé iszom...mondjuk jó alkoholmentes sör se nagyon leledzik :)

Florine2026. május 28. 14:38

@skary:
Azért ha kapsz, mondd meg milyen? Biztos, mint a Kólyök pezsgő, csak nem pezseg..!:))

skary2026. május 28. 10:57

@Florine: azt mondják nemfinom :)

Florine2026. május 28. 08:22

@skary:
Nem tudom milyen? Itt nincs.
:)

skary2026. május 26. 10:22

@Florine: mondjuk most épp nem láttam a lidlbe

Florine2026. május 26. 08:33

@skary:
Vegyél kétszer..!:))

skary2026. május 26. 05:52

úh van alkoholmentes száraz bor...éccő vöszök má :)