Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
A madár.
TURIKARI68 2026. május 27. 17:22 olvasva: 34
Az én életem szelíden egy vadregény
Aki betűkből batyut kötve e legény elindult a másvilágra.
Szegény szolga sorsom issza lelkem gazdagságát itt belül
De azért visszamosolyog a napsugárra.
/
Immár bennem bujkál a hetyke…
Hol félig döglött az eleven.
Egyre nehezebb a gravitáció,
Csak árnyék lett a szerelem.
/
Jönnek, mennek helyette a felhők
Lóg az eső lába…
S így téged várva tán könnyet hullatok én még elébb.
De mit szólok, majd ha megint becsapsz, miközben rólam elrepül a mihaszna csók…
Csak játszana velem úgyis…
Mint egy csíncsókot kergető veréb.
/
Így ülök a gádorba mindezt látva,
E jelen múltján a jövőt rágódni magamba.
S jöttem rá rég nem is vagyok, s voltam én belébolondulva
Hanem még inkább csak a szavakba.
/
Ők áltatnak csepegtetnek
Szépen kétes kedvet belém.
Általuk láthatlak édes, s adok nevet keserűn…
Éppen annak, ami soha nem lehetett az enyém.
/
Ő lesz a tantus nyelvem alatt,
Ha zsigereimből előkerül az exitus…
S vénáimon felhajóz a révész.
Ez a madár már hazarepül így egyedül
Otthagyva e fészkét.
Hédervár / 2026/ 05/27.
S.MikoAgnes2026. június 9. 18:19
Számomra is "egyre nehezebb a gravitáció" ! Így megértelek.
Ám! Még ne menj, drága Kari, bármily nehéz az élet!
Írnod kell!
💖
Kurill2026. június 2. 12:45
Szívbemarkolóan szép. Gratulálok!
Mikijozsa2026. május 28. 13:58
gratulálok, KARI barátom, úgy hogy behunyt szemmel olvasni, még nem tudok, de jelenen rágódva jómagam is eljövendő exitussal - sok szép gondolat ez a költemény, végezetre mondom, vagyunk és leszünk