A kristály.

TURIKARI68•  2026. március 24. 17:41  •  olvasva: 35

 

 

Hajnalban láttam apám s anyámat,

Miközben az álmok csuprát merítem.

Talány volt alakjuk sápadt, mit az ég visszaadott

S még a nyál csurgott fülembe oly boldogok voltunk szelíden.

/

Utánatok vágyok én, mint felhőket cipelő kajla napsütés…

Mi sejtetni engedi sugarán a bájt.

Az ember istennek hitte magát, pedig mindennek alja…

Hol szeretni akart s tapintani, de éberen csak szenved s annyira fáj!

/

Kinőve szülőbolygód így elfogad a térfogat,

Hogy magadban, vagy a szerben bíznál, megsúgja az agyad.

Még fent kóborol velünk valahol a kristály…

Miközben a testünk odalent már rohad.

 

Veszprém/ 2026/ 03/24.

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

TURIKARI682026. április 1. 22:12

@Kurill:Az könnyen meglehet ezért én sem hiányzok majd senkinek

Kurill2026. április 1. 21:48

A hiány leírója vagy ... fájdalmas olyan nagyon hiányzik nekem is a lelkem ordít a végtelenbe...♥️

TURIKARI682026. március 26. 09:19

@Mikijozsa: Köszönöm Mikibá 🙋

Mikijozsa2026. március 26. 09:01

megsúgja az agyam, biza biza ez jó az egészben, tetszett a versed, üdv bikibá

TURIKARI682026. március 26. 05:08

@turk.eva: Köszönöm kedves Éva

turk.eva2026. március 25. 23:12

"Utánatok vágyok én, mint felhőket cipelő kajla napsütés…"

Én is...