sokáig tartson még

S.MikoAgnes•  2026. május 25. 09:43  •  olvasva: 151

ki mint vet úgy arat-  hirdeti bölcsesség
hozzád hasonlóan sok munkát öltem rég
kertembe tél után jókedvvel erőben
kitartón kapáltam napon is erősen

keltem korán reggel ténykedve tavasztól
ó mily fürge lábbal s nem volt egy panaszszóm
rigófütty kísérte a kedvteli munkám
hála s öröm töltött terméseim láttán

mára fordult sorsom ki sem jutok kapun
nem visz már a lábam kétséges holnapom...
vigyázz te is drágám hisz kincs az egészség
jól oszd be az erőd sokáig tartson még

Válasz Pungor Zsuzsikának és azoknak, akik gondolnak még rám.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Kriszti122026. június 8. 11:35

Elolvastam a hozzászólásokat is:
Jó egészséget kívánok, ès mihamarabbi felèpülèst!
Tèrjen vissza az erő, hogy örömmel tevèkenykedhess a kertetekben!
"De akik az ÚRban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak, és nem fáradnak el."Ézsaiás 40:31

❤️
Szeretettel:
Kriszti

Kurill2026. június 8. 09:19

Drága Ági, nagyon megható versedet szívvel olvastam! ❤️💖😘Ölelő szeretettel,Veronika

S.MikoAgnes2026. június 7. 14:53

@Chikes:
Én is, drága Hajnikám! Remélem javulhat még, hisz bizakodó vagyok!
Hálám biztatásodért sok szeretettel: Ági

Chikes2026. június 7. 13:56

Drága Ágikám!
Sokat gondolok rád én is! Gyönyörű verset hoztál
ismét, bár kissé elszomorít, hogy nehéz már a járás
számodra! Remélem javul még ez a helyzet!
Pihenj sokat, meg ne erőltesd magad, csak lassan
csínján sétálgass is kicsit.

Szeretettel:
Hajni

Mama2222026. június 3. 17:55

🩷🩷

Mama2222026. június 3. 17:55

Nagyon szeretlek ❤️

Mama2222026. június 3. 17:54

Sokat gondolok rád ❤️
Vigyázzal ❤️

Demonboy202026. június 3. 14:50

Én is sokat gondolok rád és várom az új szép verseidet türelmesen. Gyógyuljál meg minél előbb! :)

Kurill2026. június 2. 18:09

Sokat gondolok rád Drága Ági, kívánom hogy gyógyuljál és sok sok erőt kívánok neked!!!❤️ Ölellek szeretettel,Veronika

S.MikoAgnes2026. június 1. 10:11

@Florine:
Remélem, ez olyan betegség volt, amelyből teljesen ki tudtál gyógyulni!
Kívánom a legjobbakat, hogy felhőtlenül örülhess a nyárnak!
Ölellek: Ági 🌞😘

S.MikoAgnes2026. június 1. 09:41

@skary:
Bár vinne....én szeretném a legjobban !!!!!
Köszi a jókívánságod!

S.MikoAgnes2026. május 31. 20:10

@Taki:
Örülök, hogy hiányom érezhető volt!
A versed és mások verseit is követtem, jobbára felolvastattam , figyeltjeimnek szívekkel is jeleztem, ahol elmaradásom van, ott igyekszem pótolni, bár a férjem mérges érte, mert rövid gépnél motoszkálást nagy láb-és gerincfájdalom követ.
Nem ígérhetek folyamatos ittlétet! Sajnos, de ez egy visszafordíthatatlan kényszerhelyzet.
Szeretettel: Ági

S.MikoAgnes2026. május 31. 14:38

@Sinci:
Hálás köszönetem, drága Sincikém! Új gerincet már nem kaphatok....
kevés ülés is a gépnél....és oda az éjszakai alvás.
Ölellek szeretettel: Ági

jazyg2026. május 30. 22:12

Kedves Ági!
Zavaros, nehéz időszak van mögöttem, talán szerencsésen alakul a további létem! Mindig életvidám soraid után megdöbbenve tudatosult bennem milyen bajban vagy.
Mostmár a nyugdíjasként szeretném élvezni a tőled megszokott, életigenlő és életvidám versek garmadát! Küldök egy hatalmas ölelést, remélem segíteni fog! ❤️

TURIKARI682026. május 30. 21:09

"keltem korán reggel ténykedve tavasztól
ó mily fürge lábbal s nem volt egy panaszszóm
rigófütty kísérte a kedvteli munkám
hála s öröm töltött terméseim láttán"

Gratulálok versedhez kedves Ágnes

S.MikoAgnes2026. május 29. 16:57

@Holdviola2022:
Bár még bírnám, drága Iréném! Fájó testtel már nem megy.....
Így is gyönyörködöm, bár egyre jobban elvadul a kertem, gondozza A Jóisten !!!!!!
Sokat gondolok Rád:
Ági

PELLEI2026. május 29. 10:05

Kedves Ágnes!
Megnyugtató, öröm, hogy láthatom legújabb versed, noha, szavai nem adnak okot a felhőtlen örömre.
Jártam párszor fenyőlombos házatok előtt, zavarni nem akartam, csak gyógyulást kívánni álltam meg.
Gondoltam, hallgatásod oka a kórházi kezelések miatt nyúlik.
Hogy ekkora gondod, fájdalmad van, nem is képzeltem!
Verseid, ha hírét adták is, rejtették a valóságos fájdalmak szintjét, az élet szebbik oldaláról szóltak inkább.
Átérezzük Cinivel, hisz mindketten hasonló cipőben járunk.
(Ha igaz, négy sérve van, nem műtteti. Ám Ő "rövidebb", így kevésbé terhelte a gerincét!)
Ez, Számodra nem vigasz, ezért is, csak azt tudjuk üzenetben kívánni, legyen lelkierőd, és fizikai is,
elviselni fájdalmaidat, és reménykedünk a jobbulásodban!
Szeretettel gondolunk rátok, Istvánnak is küldjük erőt adó jókívánságunkat!
Cini, Laci.

S.MikoAgnes2026. május 28. 17:55

@zeanna:
Drága Anikóm, minden szavad megnyugtatóan, gyógyítón hat rám.
Köszönöm hálás szívvel a megértésed!
Próbálok a legjobb erőbeosztással élni, hogy legalább magam el tudjam még látni, ne háruljon minden a Páromra.
Kívánom, Te is így tégy és csak mindent óvatosan , erőid kímélve!
Szeretteteli öleléssel:
Ági

kevelin2026. május 28. 01:20

@S.MikoAgnes: Köszönöm együttérzésed drága Àgikám. Bár a férjem gyógyul kikerül a kórházból de nem lesz könnyű a teljes gyógyulás. De reménytelen a skizofrén unokám helyzete megkeseríti mindannyiunk êletét, mert aggódunk érte, és a születendő gyermekéért,
Nyàr végén szül, mellette egy munkanélküli pár,
Neki élelemre és nyugalomra lenne szüksége de . nem hajlandó ott hagyni ezt a link fiút, a kis jövedelméből eltartja a munkanélkülit persze hogy nem jut neki élelemre se.
Mindannyian látjuk ez borzasztó jövő nincs ötlet hogy tudnánk segïteni mi lenne jó mert nem tárgyalóképes. Én már csak a jó Istenben hiszek. Hitem tud megajándékozni, Jó egészséget Ágikám bizony nehéz az élet. Kevelin

S.MikoAgnes2026. május 27. 21:49

@kevelin: Együtt érzek veled, drága Kevelinkém !
Minden gyógyulás nagy öröm!
Ölellek: Ági

S.MikoAgnes2026. május 27. 19:51

@m.falvay: Bizony,,,,,, az idő kegyetlen, kedves Miki! Rövid e földi élet.....
Nagyon örülök, hogy sikerült a műtéted és rehab után már fájdalommentesen élheted a napjaid!
Kívánom ezután is a legjobbakat! A kert már legyen másodlagos! Gondoskodik róla a természet.
Szeretettel: Ági

turk.eva2026. május 27. 17:19

@S.MikoAgnes:

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat.
Sokáig én sem tudok ülni de inkább sétálok.
Gyógytorna az jó, igen. Puszillak, Éva

S.MikoAgnes2026. május 27. 16:31

@turk.eva:
Annak idején átmenetileg jót tett velem a két műtét, de idős koromra most egyre keservesebben megsínylem. Nem érzem a két lábam, hogy a gépnél ülök fél órája......Nagyon vigyázz, mindent lassan, óvatosan és ne emelj nehezet!
Az irányított gyógytornát se hagyd ki! A műtétre később is mondj nemet, kérlek....
Ölellek: Ági

turk.eva2026. május 27. 14:46

@S.MikoAgnes:

Sokan ezt mondják amit te. Köszönöm a jó tanácsot!
Nem műtik. Még nemet mondtam.

Szeretettel, Éva

fredok2026. május 27. 06:17

Kedves Ági!
A szívem önzetlen szeretete, veled van,
akkor is ha ebben a rohanó világban,
ritkábban jelentkezem...
Vidám, egészséges napokat kívánok!
Mosolyogj sokat az jól áll neked!!!
feri

S.MikoAgnes2026. május 27. 04:13

@turk.eva: Ne engedd megműteni, Évikém! Engem a két porckorongsérv műtét tett végleg tönkre !
Kímélet, sok fekvés ! Ám, Te dönthetsz.
Szeretettel : Ági

PuZsu2026. május 26. 20:56

Nagy örömmel olvastam szívmelengető soraidat, hiszen újra tollat fogták a kezedbe. Gyógyulj gyorsan csakazértis, hiszen itt a nyár. Nekem a csalán, a ragadós galaj írása, no meg a bodzaszörp gyógypálesszel kombinálva garantálja az egészséget!😇🥰❤5039;

nagyani2026. május 26. 17:17

Bizony kincs az egészség kívánom legyen benne részed
és még sok sok verset olvassunk Tőled

Lakatosne2026. május 26. 16:34

Drága Ágikám!
Rólad nem lehet megfeledkezni! A kedvességed az első verseimtől kezdődő támogatásod biztató soraiddal,
a hasonló gondolkodásunk az élet szépségéről, az általunk értéknek tartott dolgokról mind-mind összeköt!
Ha nem érzékelem közreműködésed az oldalon, már hiányzol!

Erősödj a tavaszi napsugárral,
illatozzon neked az összes virág,
énekelj együtt a vidám madárral,
nélküled üresebb lenne a világ!

Szeretettel ölellek, Ibolya.❤️

turk.eva2026. május 26. 15:06

@S.MikoAgnes:

Kedves Ági!

Porckorong sérvem lett.
De nem adom fel. :)

Én bízom abban, hogy jobban leszel
Nem feledkeztem meg rólad.
🌷❤️

S.MikoAgnes2026. május 26. 14:45

@turk.eva:
Drága Évikém, utólag megtaláltam az üzeneteid. Remélem, meggyógyultál, amit én saját magamról nem mondhatok.
Nehezen írok, fáj minden mozdulat, nem győzök javítgatni, ujjaim merevek.
Kívánom számodra a legjobbakat!
Szeretettel: Ági 😘💐🌞

S.MikoAgnes2026. május 25. 22:00

@Perzsi.:
Köszönöm a jobbulást kívánásod, de most még ramaty állapotban vagyok.
Szomorú ez a május...
De mindent megteszek a talpra állásért.
Tudom, hasonló cipőben járunk, átérzem fájdalmaid, számodra is a legjobbakat, kedves Erzsike!
😘💐

S.MikoAgnes2026. május 25. 21:35

@GePir:
Köszöntelek, drága Piroskám!
Örülök, hogy átérzed a helyzetem!
Bizony , fiatal korunkban túlterheljük magunkat, azt hisszük , mindig megmarad az erőnk és pótolhatatlanok vagyunk.
Ma már rengeteg dolgot másképp csinálnék, de ami elmúlt, már megváltoztathatatlan....oda gerincem, kezem, lábam....napokig csak kelek és fekszem...járókeret a segítségem és Pista. Sokszor szégyellem a tehetetlenségem...kénytelen vagyok éjjelre fájd.csillapítót bevenni, hogy valamennyit aludni tudjak.
Azt hiszem, az elvadult kertünkről küldött Pistám tavaszi videót. Nekem így is szép volt tele pipaccsal, margarétával, százszorszép is nyílott mindenütt.
Most, hogy bejöttek az első hőségnapok , már ki kell húzgálni az elvirított hatalmas töveket. Páromra vár minden munka.
Mindig elolvasom a csodálatos verseid:💖🕊️ԁ44;
Mi is sokat gondolunk Rátok sok szeretettel: Ágiék 🥰

montor2026. május 25. 20:21

Drága Ágikám!
Pünkösd kegyes ajándéka, hogy megszólaltál a blogon.
Jó egészséget kívánok, lábaidba több erőt, rigófüttyös napokat,
és mindazt, amiben örömöd leled!
Teljen ez az este az ünnep jegyében, meghitten, kegyelemben.
Ölellek szeretettel: Eszter

MLacko2026. május 25. 19:32

Szervusz drága Ágnes!
Nos, nagyon örülök, hogy új alkotással jelentkeztél most itt!!!
Már nagyon vártam, hogy életjelet adj magadról, aggódtam!
Egyébként gyönyörű alkotás ez bizony, jó volt olvasni nekem.
Megértéssel olvastam helyzetjelentő szerzeményedet én ám!
Sok szeretettel kívánok erőt és egészséget neked ezután is!!!
További szép ünnepet kívánok neked, vigyázz magadra kérlek!
Lackó voltam.

GreVita2026. május 25. 19:19

Drága Ágikám!
A versed megható és őszinte vallomás az elmúlásról, a munkás élet szépségéről és az egészség felbecsülhetetlen értékéről. Szépek a természetképek és a nosztalgikus hangulat, amelyek egyszerre keltenek hálaérzetet és szomorúságot az olvasóban.
Már nagyon hiányoztál és nagyon örülök, hogy újra olvashatom műveidet. Jó egészséget kívánok! Szeretettel ölellek!
Éva

Dya_242026. május 25. 18:57

Kedves Ági!
Már nagyon vártam legujabb, vereset nagyon szép sokat gondoltam rád hogy mi lehet veled: Mielőbbi gyógyulást kívánok Ölelek puszi Dya

Sznearanka2026. május 25. 18:17

Kedves Ági! Csaknem egy hónapig maradtál távol, és aggódva figyeltük, mikor térsz vissza. Most a napokban fedeztem fel, hogy milyen sok hozzászólást írtál, akkor pedig remélhetőleg kicsit jobban vagy. Tudod, az élet megállít, most többet kell törődni magaddal. Nehéz annak, aki megszokta, hogy mindig aktív és tevékeny. Most egy kicsit pihenősebb elfoglaltságokat kell keresned és ez bizony nagy változás! Kívánok neked hozzá jó kedvet és erőt!

pete572026. május 25. 17:45

Kedves Ágika!

Persze, hogy gondoltam rád, mindig hiányoltalak.
Mielőbbi gyógyulást, sok erőt, töretlen alkotókedvet kívánok!
Ölelésem küldöm szeretettel:
Margit

Florine2026. május 25. 17:12

@S.MikoAgnes:
Én sem voltam jelen, sokáig beteg voltam ,az év így indult.
Itt a jó idő, erőt ad a napfény, jobbulást kívánok.
:)

skary2026. május 25. 16:52

nah vigyön a lábad :) előre

Taki2026. május 25. 16:42

Ágikám!
Örömmel látom, hogy újra írtál, s kívánom, hogy "sokáig tartson még" az erőd! Vártam már nagyon, hogy újból velünk legyél!
Szeretettel
Laci

Sinci2026. május 25. 16:23

Drága Ágikám!
Örülök, hogy végre hallok felőled!Gyakran ide-idenéztem a blogodra, van -e valami hír, de sokáig csak azt láttam, hogy mások is aggódnak érted, majd olvastam, hogy gyenge vagy. Vigyázz nagyon magadra, a kerted miatt meg ne aggódj, az egészséged sokkal fontosabb! Mielőbbi jobbulást, felerősödést kívánok!
Szeretettel ölellek: Sinci

S.MikoAgnes2026. május 25. 15:59

@Florine:
Köszönöm szépen a jókívánságaid , drága Virág! 😘
Szeretnék én szép, hangulatos verseket írni..... az állandósult fájdalom messze űzi mostanában a Múzsám.
De még kitartok, nem adom fel !
Nálad is pótolom az elmaradt versek olvasását, ám "csak" 💖-ek adására van erőm.
Ölellek szeretettel: Ági 💐🕊️

Holdviola20222026. május 25. 15:12

Ágika, Te mindig kedvet leltél a fizikai munkában is. A természet közelsége mindig is örömet okozott neked, amit verseid olvasásakor ma is érezhetünk.
Életigenlésed és életörömöd megmarad
"jól oszd be az erőd sokáig tartson még"
nagyon sokáig, mert sok minden vár még rád a kedvteli kapáláson keresztül a későbbiekben születendő alkotásaidig.
Kívánom Neked/ Nektek a lehető legjobbakat!

zeanna2026. május 25. 13:18

Drága Ágikám! Mielőbbi jobbulást kívánok Neked, de sajnos
ahogy az ember idősödik egyre nehezebben megy minden.
Tudom, hogy amíg erődből tellett, mindent megtettél, örültél
a kerted szépségének.

Nagyon vigyázz magadra, tudomásul kell venned, hogy már
nem vagy régi, bármennyire is szeretnél többet dolgozni,
mert az egészség mindennél többet ér. Pihenj sokat, ne törd
magad a kerten.

Nagyon sok szeretettel: Anikó

kevelin2026. május 25. 13:16

Àgikám! Sokat gondoltam rád, hiányoltalak a blogoknál, hát ez van, nálunk se jobb sőt mint írtam rosszabb a helyzet. Úgye allig tudtam menni, de vártak rám a kórházba. Azt a pokoli kint amit éreztem a lábamba és közbe várnak, Hál istennek már jobb, nem is hittem hogy meggyógyul. Aflatin kösz

m.falvay2026. május 25. 13:01

Elszállt felettünk az idő kedves Ági .
Nekem mosi nem fáj semmi , de hamar fáradok .
Kertemben káosz uralkodik .
Jobbulást minél előbb .
Miki

turk.eva2026. május 25. 12:09

Kedves Ági!

Írtam emailt kétszer is.
Sajnálom, hogy nem vagy jól.
Bízom benne, hogy jobban leszel!

Éva

Perzsi.2026. május 25. 11:10

Sajnálom, hogy fájdalmaid vannak. Nehéz erről írni, ezért én nem is írom le a fájdalmaim. Neked jobbulást kívánok!

GePir2026. május 25. 10:25

A szorgos kezek is elvesztik az erőt, a lábak is egyszer. Vigyázz magadra. Az én kertem sem a régi. A derekammal van baj.
Ki mint vet úgy arat. Fiatalkorban nem tudtuk mi az elég.
Sokat gondolok rád. A videót nem tudtam megnyítni.
Üdvözletem, szeretetteljes ölelésem küldöm. Piroska ❤️

Florine2026. május 25. 10:20

Nagyon sok erőt ,egészséget kívánok kedves Ági!
Szép ünnepet és örömet hozzá, hogy még sokáig írjad a szép verseket.
Szeretettel
Virág