Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Pimpi mókus története 2. 30. fejezet
Mamamaci40 2026. június 2. 18:49 olvasva: 30
" Síppal, dobbal nádi hegedűvel"
Lassan befejeződött a szervezés. Borika néni töprengve nézett a többiekre.
- Valamit elfelejtettünk, de nagyon...
- Ugyan mit? - kérdezték a többiek.
- A büfé, az üzlet kínálata megbeszélve, eldöntve, de emellett a sok munka mellett enni is kellene, szerintem.
Miklós bácsi bólogatott
- Nekem is eszembe jutott már, Szeze barátunk éppen mára ígérte a megoldást.
- Ígértem, nemsokára válaszolok is, várok egy telefonhívást, vagy...
Ebben a pillanatban kopogtak
- Jó napot kívánok! - köszönt illendően a vendég.
- Neked is jó napot, Fagyis Lali.
- Ennyire emlékeztek rám, ez kedves.
- Arról volt szó, hogy felhívsz - kezdte Szeze - hogy-hogy
mégis itt vagy?
- Elfelejtettem volna mondani? De nagyon sajnálom, tavaly költöztem ide, talán
hallottátok a nevét, enyém a Fogadó a kék csibéhez.
- Dehát, Te cukrász vagy - csodálkozott Szeze.
- Ez igaz is, és nekem is van jó barátom, aki osztálytársam volt,
ő szakács lett, Tálas Dénes.
- Tálas Dénes? - kiáltottak a Fejes-ikrek, - Tádé?
- Ismeritek? - kérdezte Miklós bácsi.
- Hát hogyne, évekig dolgoztunk együtt, ő is bohóc volt.
Ebben a pillanatban megszólalt egy gyerekdal Fagyis
Lali telefonján, "... Síppal, dobbal, nádi hegedűvel"
- Tádé?
- Ki mást vártál?
- Hol vagy most?
- Itt a kapuban!
- Gyere fel!
- Nem lehet, haza kell mennem, tele van a teherautóm.
- Hová megy haza? - kérdezte Szeze közben.
- Ahová én, majdnem - kacagott Fagyis Lali - szomszédok
vagyunk, segítek neki, és reggel jövünk!
- Van még valami? - kérdezte fáradtan Miklós bácsi.
- Lett volna, de közben megoldódott - szólt Borika néni -
azon gondolkodtam, Pimpi hogyan jelezzen, ha valahol
baj van?
Pillanatnyi csend
- Dobbal, nádi hegedűvel? - tréfáltak a Fejes-ikrek.
- Határeset - nevetett Szeze - tehát akkor, még gyorsan venni kell egy sípot!