Pitypangkaszat blogja
VersMint a kavics
Mint a kavics,
ha fősodor
iránya mára nincs,
billen jobbra balra,
medrét ki-kimarja,
hallgatag a víz,
lehet ám vagy tíz,
húsz, akár ezer,
egyszer millióké se leszel,
por és hamu és lenyomat,
vándor ítéli kihűlt nyomodat.
Semmi értelme
Szeretek olyan dolgokat csinálni,
aminek semmi értelme,
amit nem kell,
nem muszáj,
nem most
és főleg nem célért,
fűzfa zöld kérgét
hántani és szőni sorba,
míg minta lesz belőle,
zöldpepita fonál,
semmire és talán senkinek,
de közben csendet illatoz
a háncs balzsamos sebe,
lassan elmotoszkál
a megfáradt elme,
kioldott bogokon
puhasággá olvad a görcs
és elterül helyén a lét.
Ködös tavasz
Homályosan látok, de
zöld lyukakat hajtott a ködbe
az április,
csend moccan még a sarjún,
ficereg, bár harmatcseppnyi még
a nászi friss,
valahonnan belekárog,
elvetél a nyár,
ködök mögött vakít a fény,
retinámba fáj.
Otthon
Szeretek itt lenni.
Kis kemény göb az ecset nyomán
a mész a falon,
kőbe gyökerezik a ház alapja
és kihűl az orrom a dunyhák között,
ha felfut rajta a tél.
Őszinte ez a ház,
nem akar, nem takar,
nem mutat, nem kutat,
csak szelíden fölém borul
jámborul
ahogy az este fölé az emlék.
Tájidegen idenőve
Fűzfák közt csak gerle csapkod:
tájidegen szívem,
belefázik, szürkületkor
idenőve pihen,
olaj a víz fájó tűzre,
sebír is az, igen,
elcsendesül, elhullámzik
félrerakott hitem.