Perzsi.blogja (novella,vers ,elbeszélés)
VersMájusi anzix
Színes lufikkal integet a május,
egy kisleány kezét az ég felé nyújtja,
pacsirta dala száll, tolla borzas, dús,
most minden élő a szerelemkódexet bújja.
A nap átszitál a felhők között,
tüzével melengeti a didergőket,
vattacukor illatát szórja szét a szél,
s képzeletben jóllakatja az éhezőket.
A szerelem illata
A szerelem illata
*
Szerelem illata száll valahol messze,
és én még mindig nem vettem észre,
hogy ez a vonat már elrobogott,
s a magány súlyos károkat okozott.
Pedig tudom, hogy létezik, csak nem tudom merre,
tán ő is keresett, gondolt egy helyre,
de mégis elmentünk egymás mellett,
hinnem kell, hogy nekem ez kellett?
2026.05.10
#Perzsi.
Éljen!
Éljen!Itt a május hava,
a tavasz csodás dala,
hol bárányfelhőn ül egy kobold,
és az utcán egy felvonulás dobol.
Dobol,csakúgy mint negyven éve,
mikor mérget hozott a szél a térre,
s miközben mi vígan vonultunk,
a távolban történtekről nem tudtunk.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán,
feltűnt, hogy itt sóhajt a szimultán,
a fényképeken minden ugyanolyan,
csak az évszám nem változatlan.
A lelkesedés kissé megkopott,
pár dolog okafogyott,
a levegő is másmilyen lett,
a május mégis csak egy színes véglet.
Pripjaty ma
Pripjaty ma
*
Hely, hol máig néma minden,
ahol ordít a már nincsen,
hol régi kacajok szállnak a légben,
ott máig kegyetlenül fáj az Isten.
2026.április 26
Csendben...
Csendben lélegzik az erdő,
a léte néha szenvedő,
mert telehányták szeméttel,
lelkük sötét énjével,
felelőtlen emberek,
kiknek jövőjük csak érdek,
s ha egyszer eltűnik az erdő,
számukra megfelel majd a vastüdő.
