Perzsi.blogja (novella,vers ,elbeszélés)

Humor
Perzsi.•  2026. február 22. 17:33

Apád, anyád idegyűjjön!

Mai, modern termékbemutató...

*

A kórház ebédlőjébe lassan szivárogtak be a dolgozók. Már megint valami unalmas termékbemutatóra invitálták őket, önként kötelezőre.

A fehér abroszos asztalon tégelyek sorakoztak. Kisebbek, nagyobbak, közepesek. Csili-vili matricákkal, szalagokkal. Hínáros, sütőtökös, gesztenyés, ökörnyálas, békalencsés, gilisztás-sorolta az előadó. A terem sarkában Mari néni halkan felsikkantott. Gilisztás? Igen néni, megmutassam?-kérdezte az előadó hölgy, Enikő. Ne, köszönöm! Én tulajdonképpen nem is tartozom ide, csak a főorvos úrnak hoztam egy fontos iratot, ő kérte, legyek itt! Na de néni kérem-fuvolázta Enikő, a kipróbálás, megmutatás nem kerül semmibe! Mari néni mukkanni sem tudott, már három féle krém tocsogott az alkarján, s ha nem kapja el időben a fejét, akkor most az orrán is krém fityegne. Mari néni harciidegbe "gyütt". Idegesen törölgette le magárol a trutyit, miközben az orra alatt mormogott. Így nekem is megy!-rikkantotta mergesen. Mármint az értekesítés?- erdeklődött gúnyosan Enikő. Igen, az!-vágta rá Mari nénnye. Hát azt kétlem!-mondta magabiztosan a hölgyike, aki cinkos kacsintásokat vetett a hallgatóság felé, akik egyre nagyobb érdeklődéssel figyelték a két csatározót. Mari néni ekkor előkapott a taskájából egy tégelyt. Ősrégen kevert házi csodaszer volt benne,amolyan mindegy mire, de jó lesz még krém. Kissé avas volt már, lévén vagy öt éve készült, alapja házi disznózsír, körömvirág, és mindenféle füszernövény és gyógynövény. Mostanában cipőkrémnek használta, mert volt már bukéja a csodabalzsamnak, de akkor sem dobja ki! Most erős mosollyal nyitotta ki a tégelyt, ami azonnal szétterítette illatát, mint egy cseppet sem szégyenlős borz. Hölgyeim és uraim!-fordult a hallgatóság felé. Engedjék meg, hogy bemutassam a mirenemjó krémemet, ami saját termék. Lószarból, leánykori nevén lócitromból, tehénnyálból, csigahéjból, piócák húsából és verébszarból áll, no meg levert fecskefészkekből. Házizsír, disznóból az alapja, s van benne némi útszéli gaz, meg miegyébb. Miközben elegedetten nyugtázta, hogy tátott szájjal, néma csendben figyelnek rá, lassan egyre közelebb lépett Enikő felé, majd egy hirtelen mozdulattal egy kb evőkanálnyi trutyit borított annak csuklójára. Miközben folytatta a monológját, kézmozdulatokkal jelezte, hogy kenegesse szét azt a csuklón, kézfejen. A nő szinte delíriumban követte a mozdulatot, s kenegetni kezdett. Orrát egyre inkább facsarta a bűz, bőre kipirosodott. Mari néni pedig beszélt és beszélt. A balzsamban lévő lócitrom élettani hatása rendkívüli. Ha másképp nem hat, az antiszociálisoknak mindenképp jó. Olyan büdös, hogy ember nem megy annak közelébe, aki ezzel bekeni magát. A verébszar állaga miatt a kŕém jól formázható, ezért ha golyót gyúrunk belőle, mint a ganajtúró bogarak, akkor füldugóként is funkcionálhat, ami azért jó, mert így nem halljuk embertársaink hülyeségeit, amit nap mint nap előadnak nekünk. A csigahéj őrlemény jó az arcbőrre. Ha nem kapunk tőle kiütést, már nyert ügyünk van. Pozitív hatásai még nem ismertek. A  marhanyál a hajnövekedést serkenti, bátran kenjék a hajukra is a krémet. A krémben lévő piócahús vonzza a legyeket ugyan, de hát a közmondás is úgy tartja, a szépre száll a légy. Meg a dögökre, de ettől tekintsünk most el. Viszont felelős ember lévén  Enikővel ellentétben nem ajánlom mindenkinek a csodaszert. Igenis el kell végezni a bőrpróbát, mielőtt bepácolják magukat vele. Egy babszemnyit kenjenek a csuklójuk belső felére, körkörös mozdulattal jól masszírozzák bele. Ha 15 perc alatt nem rohad le tőből a csuklójuk, akkor nem allergiásak rá. Hova tűnt Enikő? Most mondja, hogy nem tudok eladni! Hogy hol van? Az allergológián? Kis mohó. Túl sok krémet kent magára...


Perzsi.•  2024. szeptember 13. 13:05

Péntek Rézi 13

Péntek Rézi 13

*

Egy fekete macska halad át az úton,

én egy néninek épp a karomat nyújtom,

de hirtelen nagyot ugrik a néne,

a fene essen ebbe a rusnya dögbe!


Előttem kavirnyál át az úton,

miközben én a saját hitem fújom,

erre ez a Péntek Rézi 13,

kineveti minden álmom!


Sicc innen te boszik árnya,

a ti mágiátok sötét, s fránya,

babonátok fekete átka,

mire köpök hármat , váll fölött, hátra!



Perzsi.•  2024. június 14. 15:31

Nyaralás a galaxisban




Egyik éjjel zümmögésre ébredtem,

hát nem E.T állt ott felettem?

Ujjával intett, menjek csak utána,

s felültetett a bicikli rúdjára.


Kettőt sem pislogtam, tekerni kezdett,

majd hirtelen sárkánnyá vedlett,

s már a Hold felé száguldott sármosan,

én meg ott ültem, pizsiben, álmosan.


Aggódni kezdtem, jól áll e a hajam,

s van e más néznivaló rajtam,

ekkor megszólalt az a fránya vekker,

nem baj, úgyis itthon maradt a cekker.

Perzsi.•  2023. május 3. 19:10

Anticsábvers

Rádcuppanok, mint pióca az érre,
kérlek értsd meg már végre,
hogy áhítozom egy szerelmes szóra,
ha éjfélt üt az óra.


Éjfélt ütött már az óra,
jaj, hogy vártam egy édes csókra,
de egyedül álltam a lámpa alatt,
fogaim közt maradt egy falat.


Egy falat fokhagymás lángos,
gazdagon tejfölös és sajtos,
vonzóvá nem tette a számat,
ezért megettem még hármat.


Perzsi.•  2022. október 18. 13:52

A krém

A konyha levegője feszültséggel teli volt. Rea és Zsó az asztal fölé görnyedve próbálták értelmezni a matematika és fizika tananyag rejtelmeit. Rea jobban kiigazodott a tananyagban, mégis feszült volt. Már csak 4 nap van a vizsgákig, s alig haladtunk valamit!-szólt idegesen, s rágyújtott egy újjabb cigarettára. El fogok felejteni mindent hétfőre.-jegyezte meg Zsó, két köhögésroham között. Ekkor robbant be a konyhába Rea legkisebb gyermeke, Gábor. Szó szerint berobbant, bevágódott az ajtón. Anya, megyek fürdeni!-kiáltotta harsányan. Én engedem meg a vizet!-süvöltötte , majd a fürdőszoba felé száguldott. Olyan, mint egy hurrikán.-mondta Rea, és utánasietett. Mindent elrendezett a gyermek mellett, s most meglepő módon sikerült kiharcolnia, hogy köldökig érjen csak a víz a kádban. Akkor maradhatsz csak egyedül, ha csak kevés víz van a kádban! Az ajtó nyitva marad, hallani fogom, ha engedsz hozzá vizet!-szólt határozottan Rea.  Az alku sikerült. Egy gyors kávé , és némi siránkozás után folytatódhatott a tanulás. Anya!-kihűlt a víz! Cserét kérek-bömbölte kifelé a kisfiú.  A vízcsere után alig melegedtek bele a tananyagba, mikor újabb reklamáció süvöltött feléjük. A transzformeremet akarom!-jött a "parancs". Kérsz még valamit kisfiam? Maradjak itt melletted?-kérdezte Rea. Nem, nem!-felelte a csemete. Csendben maradok. És csendben is maradt. Úgy 10 percig, mikor is velőtrázó sikítás törte meg a csendet:Anya!Anya! Zsó és Rea egymás sarkára lépve rohantak az egy lépésre lévő fürdőszoba felé. Mi történt? Gábor kétségbeesett arcát látva aggódni kezdtek. Anya, teljesen kiázott a pöcsöm, nézd milyen ráncos! Azonnal kérek rá a Helia-D krémedből! A reklámban mondták, az ráncokra van!  -mondta, azaz inkább ordította, s csodálkozva nézte a két felnőtt nőt, akik a küszöbön ülve vidáman hullajtották könnyeiket...