ImreFerenc blogja
SzemélyesNyűg
(Vigyázat egy nagyon szuicid, régi versem,
de hála Istennek elmúlt :) )
Itt vergődöm, itt gubbasztom,
Könyökölök, gondolkodom,
Minek jár belül a fejem,
Előrébb kanyit nem megyem.
(Este van kamilla teám kortyolom.)
Holnap korán kéne kelni,
Sokat tenni, igyekezni.
Hej de nagyon nincsen kedvem,
A világon semmit tennem,
Már hosszú hónapok óta,
A mesterem meg ne tudja,
Konstruktív már rég nem vagyok,
Egyszerűen napot lopok.
Az utóbbi évben Bécsben,
Magamat kerestem éppen,
Semmi hasznot nem hajtottam,
Csupán csak pár könyvet bújtam.
Filozófia és vallás,
Volt nekem ez évben két társ,
Barátaim majd elűztem,
Női lelket mind kerültem.
Ezen ősztől mibe kezdek,
Célt értelmet hogyan nyerek,
Mint a kámfor csak eltünni,
Keleten mezitláb vegyülni.
Tán csak jól be kéne rugni,
Rőtt prostival nagyot dugni,
Tombolni mint duhaj állat,
Ez az ut nekem nem járhat.
Híg Dunába hídról szállni,
Nyak kötéllel lehintázni,
Apró kölyök korom óta,
Ezzel játszom gondolatba’.
Rézgálicos vizet inni,
Vonat elé kifekudni,
Sín, kerék mint két éles kés,
Nyakat-vállat atvág és kész.
Vagy naphosszat választ várni,
A világot kíıvül zárni,
Kolostorba felvonulni,
Bölcsességet kiokulni.
(Bögre teám elfogyott.)
2005 május Bécs
Belső világ
Ebben az életben,
Néha révülök véletlen,
Bennem utazik a végtelen,
Emberi lélek erre képzetlen,
Gondolatom ekkor életlen,
Felébrednem képtelen,
Ez kezelhetetlen éberen,
Pattogós éles helyzetben,
Létünk erre még éretlen,
De imádom ezt féktelen!!
Ha lehet élvezem a Kékesen.
2026 június 1 - 2
Haiku
Őszi csillagos éj,
Hatalmas Univezum.
Holt lélek hol száll?
Sport Haiku :)
Futás, fáradtság,
Örömmámor, izzadás.
Vezeklés talán?
Kritika
Nem tetszik nekem ez forma
Kósza sok rím száll csokorba.
Mindig csak a nyolc szótagos,
Tizenkettes ritkán hatos,
Ballad, szonett avagy óda,
Nem jön soha mutatóba,
Ez rím képlet roppant siváar,
Hiszen mindig csak a rímpár,
Ezt viszont én csak úgy rázom,
Mint más cerkát pis*oáron.
2005 július 20 és 30 között valamikor éjszaka, Budafok
