Bogárlét

Dellamama•  2016. március 11. 12:12

Fura dolgot művelt az éjszaka velem,
azt álmodtam picike bogár lettem.
Avar takaróm alól csalogat elő
tavasz- illatú langyos, röpke szellő.
 
Alig- alig ébredez az én-tudatom,
mi lesz dolgom a Földön nem tudhatom.
Érzem a virág-szirmok puha bársonyát,
mily hatalmas ez a zöld színű világ.
 
Felkúszok egy fűszálon, szállni is tudok,
szép e az alakom, vagy csúnya vagyok?
Óvatosan felém nyúl egy kicsike kéz,
én hasznos bogár vagyok mondanám még.
 
Dalolni kezd, -  Katicám szállj fel az égre,
kedves éneke biztat repülésre.
Honnan tudja nevem ezen gondolkodom,
míg elrepülök pöttyös szárnyaimon.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Dellamama2016. március 12. 08:16

@Rozella: @skary: Köszönöm!

skary2016. március 12. 04:20

:)

Rozella2016. március 11. 12:52

Szép! :) Hétpöttyös..!! :)