A télnek menni kell

Dellamama•  2016. február 29. 07:10

Szokács-szokás szerint
elűztük már a telet,
busó-táncot járnak
a mohácsi emberek.
*
Ébred a természet,
öreg Napunk ránk nevet,
madár-raj csicsereg,
itt van már a kikelet.
*
Kerti fák kopasz ága,
bimbót bont a napsugárra,
mindent beborít a fény.
hittel éled a remény.
*
Crókuszok és téltemető,
kíváncsian bújnak elő.
fejét hajtja a hóvirág,
pompás új ruhát ölt a táj.
*
Virágmezőn sok kis virág,
varázslatos színkavalkád,
a tél elköszön, menni kell,
az élet él, mert élni kell.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Dellamama2016. február 29. 12:13

@skary: inkább előbb, mint utóbb

skary2016. február 29. 07:13

de mönni ám :)