Animanongrata_ blogja
Dinnye
Úgyis oldalt alszom
sokasodó ráncon
ragacsos homlokon..
hajnalom bársony
mélyedés az éj
csatakos hajamon,
valami kedves
nyakamon tettes
megérett, nekem.
Kívánság
Megannyi nyírt virág az élet
füveink között, köveink között
hol hajolnak új, élenk színek
kis esélyek száradók fölött,
talánok igenné hajlanak
igenek mögött fáradt nemek
lábaim egyfelé megtartanak
csak ne tapossak velük életet...
Sík üveg
Ablakon szórnak szét a percek,
fénybomlás vajúdó hiten
szülve estet ágyra kennek,
két böröndben életem pihen.
Egyikben jó szavak vannak,
masikban nagy halomra tettek,
alhatok, ott álmokat se adnak
hol riadok, talán megvetnek..
Időtlen síkra szemmel írok
mert mégis napból-égbe nézek,
hol messzeség egyéni birtok
s percek meg nem szűnni kérnek.
Lassan
..megint csak felkelek,
mint Majna tükre hangtalan
pár óra pára felszínen,
hol ködök fátyla parttalan
élni, nem merülni szántak.
Folyón sodró a végtelen,
s kinyílt a reggelnek szája..