Angyalka73 blogja
GondolatokSzületésnapra
Boldog születésnapot kívánok neked, kedvesem, Zsolti!
Legyél mindig jó egészségben, legyél örömökben gazdag, mert én szeretlek nagyon! 🤗♥️
Ezt üzenem neked, Melinda
Csillagok alatt
Fényes szövet, amit reánk terítenek az éji csillagok,
alattuk aludni, bármilyen furcsa, oly nyugodtan tudok.
És most itt fekszel mellettem, aranyarcú kedvesem,
ne ébressz fel hamar, hiszen az előbb csókoltál hevesen!
A csillagok nagyon szépek, különösen a Göncölszekér
Pompás lehet "rajta utazni", ha a rúdja ide leér.
Ám ez mese, gyermekeknek való,
és most ne menjünk sehová, legyen öled tiszta szívből engem karoló!
A cirmos macska és én
Odakint hideg van, fázik a cicám bajuszkája,
nos, havat olvasztani nem tudok, de szívem őt tejjel kínálja.
Megmelegítem neki, így apró rózsaszín nyelvével ízlelgeti,
lafatyolás után a bajuszán fennakadt tejcseppet keresi.
Aprócska macskám vagy te nekem,
álmodban az egeret veled együtt kergetem.
Hadonászol kedves kis mancsaiddal, ébredek s ezt látom,
álmodban az egér elszaladt. Majd felébredsz te is, és én szívemből veled bánom.
Gyorsan benézek a kamrába,
ám minden a helyén van, mint korábban.
Egér nincs és szaladgálás helye sincs,
tehát jól végzed a dolgod, te vagy a legnagyobb kincs!
Cirmos, Cirmos! Hadd simogassalak meg,
talán a fészerben van egér, kérlek, keresd meg!
Ha megtalálod, neked ő a szeretett-falat,
ha ott megeszed, a meleg szobában nyugodtabban alhatsz.
Természetvédelem, Természet
Szívbéli dolog, ha embert meggyógyítanak,
a kórházak azért vannak, hogy egészséget adjanak.
Az állatok s a természet szép biológia és földrajz,
nagy segítséget kaphatnak, akárhol laksz.
Hiszen az állatok is érző élőlények,
Kórházba visszük, mert remélünk, s szeretjük őket.
Én még sohasem jártam állatkórházban,
ezért van erre mind' nagyobb vágyam!
S hallani, hogy a gyógyultakat szabadon engedik.
Ez csodálatos hír!
S köszönjük az orvosoknak, hogy ezt megteszik.
Gyógyult madarakat is elengedik,
ezt ők meghálálják: állatszerető emberek
kívánsága beteljesedik.
Kívánom az ott-dolgozóknak,
hogy minden erejüket szánni tudják az állatoknak.
Bárhonnan hozzák a madarakat, s a négylábúakat,
életük nehéz szakaszában gazdájuk keze között is
remélnek jó egészséget maguknak.
Mégegyszer köszönjük az orvosoknak a nehéz
felelősségvállalást!
Köszönet a gyógyulásért a Madárkórház Alapítvány
születésnapja alkalmából!
Szeptember 21-én van a napja.
A régi iskola visszavár
Szervusz, kedves iskola!
Köszöntelek, utolsó tanévem!
A nyári álmoknak vége ma,
és igyekszem, hogy a táskámba
minden beleférjen.
A múlt bizonyítványom egészen jó lett,
ezért a szüleim nyári táborba engedtek.
Nyár végén új arcokat ismertem meg,
ám vágytam, hogy a régi pajtások
újra megjelenjenek.
Sok-sok élménnyel gazdagodtam,
a nyárban új lányokkal s fiúkkal találkoztam.
Sok volt a nevetés, emlék lett a kalandpark,
jövőre a szívem ugyanide visszahajt.
Már évek óta nem a szüleim kísérnek,
de ezzel nem múltak el még a gyermekévek.
Szorgalmasan tanulok, de néha játszom,
így is kisül anyu keze alól a kedvenc kalácsom!
Anyu és Apu is büszke rám,
jobban, mint hajdanán.
Most lépek a nyolcadik osztályba.
Iskolám! Segíts, hogy ebben a tanévben is
jó eredményekkel zárjak!