Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Trója II.
joshdancato 2018. január 12. 19:08
Háború és mély fájdalom lett úrrá rajtam,
Százsorú, mint egykor, egy katona-dalban,
Fájdalmam, étel híján, a hidegben felfaltam,
S e magányban, derekamat, életemet is leadtam,
Elárultam, magam, őt meg feladtam,
Ellenségből néz rám, a messzeségből, szól az ajkam:
Hitvány vagy! Az, aki megtámadott, hogy halljam,
Meg a keserű hazugságait, amivel őt, meg magam,
Álltattam, a bánatban, fáradtan, tova tűnt, hagytam.
Elbúcsúztál, én meg egymagamban, itt maradtam.
