Régi ősz

ezerszingomba•  2024. október 10. 18:44  •  olvasva: 102

Este párát lehelt ránk a kocsiablak

és csattant keményen mögöttünk az ajtó,

bent béke volt, út surrogott alattunk csak,

sötét csend és naspolyával telt szakajtó.

 

Alvó burkában a bezárt tér álmodott,

kamrában lengő almaillat daláról

s koccanós diókba bújt előlünk az ősz,

lábainkhoz hullott fanyarszín faágról.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

skary2024. október 11. 03:19

jah én akkor szeretem ha nem olyan nagyon löttyedt :)

Animanongrata_2024. október 10. 19:12

Szép :)